ادعای نماینده دائم عربستان در سازمان ملل علیه ایران

به گزارش سلام نو به نقل از فارس، «عبدالعزیز الواصل» نماینده دائم عربستان سعودی در سازمان ملل متحد، عصر امروز (چهارشنبه)، در جریان سخنرانی خود در سازمان ملل به اتهام‌پراکنی علیه ایران پرداخت.

بنا بر گزارش شبکه «الاخباریه»، نماینده ریاض در سازمان ملل گفت: «عربستان سعودی از تمام تلاش‌های بین‌المللی که هدف آن‌ها جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح اتمی است، حمایت می‌کند».

شبکه «العربیه» با پوشش بخش دیگری از این سخنرانی به نقل از عبدالعزیز واصل نوشت: «ما از توسعه پیمان عدم اشاعه سلاح‌های اتمی حمایت می‌کنیم. شفافیت در استفاده درست از انرژی هسته‌ای ضروری است».

نماینده عربستان سعودی در ادامه اضافه کرد: «عدم شفافیت ایران [در همکاری] با آژانس بین‌المللی منشور سازمان ملل را نقض می‌کند. عاری‌کردن خاورمیانه از سلاح هسته‌ای مسئولیتی جمعی است».

الواصل گفت: «اقدامات ایران خطر اشاعه [تسلیحات] هسته‌ای را افزایش می‌دهد. نپیوستن اسرائیل به پیمان [عدم اشاعه تسلیحات هسته‌ای] نیز خطر اشاعه هسته‌ای را بیشتر می‌کند. بایست با اشاعه سلاح هسته‌ای در خاورمیانه مقابله کرد. خطر اشاعه سلاح هسته‌ای خاورمیانه و جهان را تهدید می‌کند».

دیدگاهتان را بنویسید