انرژی درمانی، از ظهور تا حضور

چوب به متخصص این اجازه را می دهد تا درمان هدفمندی را آغاز کند. برای این منظور، محققان از ۱۵۵ نفر شرکت کننده خواستند تا پرسشنامه هایی را پر کنند و سپس آنها را به گروه هایی برای انجام آزمایش تقسیم کردند. اما مسئله بیماری و درمان چیزی است که اکثریت افراد با آن در گیرند، لذا جایی که مطرح می شود، چنین درمان های(انرژی درمانی) ساده و بی دردسری وجود دارد، گروه ها نیز ادعا می کنند هر نوع بیماری حتی بیمار ی های صعب العلاج و سرطان های قریب به مرگ را می توانند درمان کنند. در درمان غیرحضوری، گروه ممكن است به طور همزمان یا در زمانهای متفاوت انرژی بفرستند، آنها ممكن است همگی در یک مكان حضور داشته باشند، یا اینكه هر یک از آنها از خانه خود انرژی را منتقل نمایند. به طور کلی، ماساژ عمل مالش و ورز دادن دست و پا و یا بدن با استفاده از دست ها است.

اما علاوه بر ماساژ گرفتن از دیگران گاهی هم میتوانید خودتان ماساژ دادن کف پا را انجام دهید که در این قسمت به چند مورد از آنها اشاره میکنیم. انواع مختلفی از ماساژ در علم سوجوک وجود دارد که روی قسمت های مختلف دست و پا تمرکز دارد. در مقالات قبل در مورد چاکراهای بدن توضیح داده شده است اما اگر به صورت مختصر بخواهیم بگوییم که چاکرا چیست باید گفت، چاکراها مراکز انرژی بدن هستند که انرژی حیات و پراناها را دریافت می کنند و همچنین انتقال دهنده انرژی هم هستند یعنی چاکراها دریافت کننده و فرستنده انرژی به نقاط مختلف بدن هستند. از جمله مهمترین چاکراهای بدن که به هنگام وضو گرفتن فعال میشوند؛چاکراهای کف دست و پاست. استرس به خاطر انباشتگی شدید انرژیکی به خصوص در برخی چاکراهای خاص نظیر چاکرای شبکه ی خورشیدی ایجاد می شود. دادن انرژی قرمز به چاکرای قاعدهای می تواند فعالیت چاکرای قاعده ای و دمای بدن را بیشتر کند.

حال علت این افزایش باد شاید کمبود خون، مایعات، انرژی چی یا شاید یک تب باشد. در حال حاضر طب سوجوک روز بهروز در دنیا بیشتر مطرح میشود و در چندین کشور،دانشگاه مخصوص بهخود را دار است و در برخی از کشورها کلینیک خاصی را به خود اختصاص داده است. به عنوان مثال کسی که مجبوراست چندین ماه برای شرکت درامتحان کنکور درس بخواند، باید از چنین انرژی بهره مند باشد. به طور کلی، شواهد طرفدار طب سوزنی به عنوان درمان موثر برای گرفتگی مزمن گردن بر اساس گزارشات شخصی افراد یا مطالعات جزئی است که شواهد ضعیف علمی را ارائه می­دهد. اگر به این نکته توجه کنیم که 50% زنان به کیست تخمدان و 25% آنان به عفونت های مزمن رحمی دچار هستند، اهمیت سیستم های انطباق روشن تر می شود. در چین، هند و ایران طبیبان بسیاری بودند که از خواص انواع سنگ در طبابت خود استفاده می کردند. قدیمی­ترین گزارش­های استفاده از سنگ­های قیمتی و گوهرها مربوط به بیش از ۴۰۰۰ سال پیش از میلاد مسیح است که در آن مردم هند باستان و سومر، خواص برخی گوهرها را به کار می بستند. قبلا در مقاله لاغری با طب سوزنی درباره این موضوع به طور کامل صحبت کردیم که در صورت نیاز میتوانید مطالعه کنید.

بدن همه ما به طور طبیعی، میدان مغناطیسی و الکتریکی دارد. اعتقاد بر این است که اگر میدان مغناطیسی نزدیک بدن بیمار قرار بگیرد، اوضاع بدن شخص به حالت عادی بر می گردد. موکسا نوعی گیاه است که به اشکال استوانهای فشرده شده و با سوزاندن آن و نزدیک کردن آن به نقاط حساس یا سوزنهای زده شده در نقاط حساس، گرما را به آن نقطه منتقل میکنند. دومین سیستم درمانی در سوجوک سیستم انرژیهای بدن است که مفاهیم مریدینها و چاکراها در آن اهمیت دارد. در مکتب سوجوک سیستم های انطباق بدن روی دست و پا کلید مکالمه با بدن است و از طریق آنها می توان به درمان بیماری ها از سطح بدن فیزیکی پرداخت. سه نفر از این عده باردار شده اند که 2 نفر آنها زایمان کرده اند و نفر سوم نیز در ماه هفتم بارداری است .در کل می توان ادعا کرد که در حدود 77% بیماران مراجعه کننده نتیجه مثبت گرفته اند . شیعیان بین ۱۰ تا ۲۰ درصد از کل جمعیت مسلمانان جهان و ۳۸ درصد جمعیت مسلمانان خاورمیانه را تشکیل میدهند.

دیدگاهتان را بنویسید