انرژی درمانی ریکی چیست؟

بازاریابی گوریلا مارکتینگ محیطی با بهکارگیری اماکن عمومی و اشیای درون آن، به روشی غیرمعمول کار میکند؛ سپس توجه مصرفکنندگان را به خود جلب و آنها را ترغیب میکند تا به فکر مکان یا اشیاء متفاوتی باشند. مثال: شرکت «DirtBuster» سالهاست که از طریق کانالهای بازاریابی سنتی، مانند چاپ و رادیو، محصولات شویندهی خود را تبلیغ میکند؛ با این حال، در سالهای اخیر فروش آن روند نزولی داشتهاست و عوامل آن متوجه شدند که باید استراتژی بازاریابی خود را تغییر دهند؛ بنابراین، تصمیم گرفتند که یک کمپین بازاریابی چریکی محیطی تشکیل دهند که شامل استفاده از نقاشیهای گرافیتی (reverse graffiti) باشد؛ در این روش آنها یک شابلون را روی یک فضا قرار میدهند و قسمتهای پوشیدهنشده را شستوشو میدهند و بهراحتی نام شرکت را در پیادهروهای کثیف شهر تبلیغ میکنند. برای تأثیرگذاری بازاریابی چریکی، پیام کمپین شما باید هوشمندانه و اصیل باشد. همچنین،بازاریابی گوریلا مارکتینگ مخفی میتواند از یک شرکت برای استفاده در کمپین بازاریابی شرکت دیگر استفاده کند؛ برای مثال، اگر شرکتی بیلبورد تبلیغاتی جدیدی را راهاندازی کردهباشد، ممکن است شرکت رقیب در همان نزدیکی بیلبوردهایی که به پیام اصلی آن پاسخ میدهند را بر پا کند؛ به این ترتیب، توجه مردم را از برند اولیه به سمت بیلبورد تبلیغاتی جدید منحرف میکند.

اما جالب است بدانید براساس نتایج پژوهشی که در نشریهی علمی «بیاِمسی نِفرولوژی» (BMC Nephrology) منتشر شد، «لمس شفابخش» در درمان ریکی میتواند برای بیماران دیالیزی مفید باشد، بهویژه اگر این اقدام توسط درمانگران داوطلبان و بهصورت رایگان برای دیالیزیها انجام شود. اگر مخاطبان خاصی را هدف قرار دادهاید، با انجام تحقیقات مناسب میتوانید بهترین روش را برای نزدیک شدن به آنها پیدا کنید. اگرچه بازاریابی چریکی باید تصادفی بهنظر برسد، شما باید قبل از راهاندازی یک کمپین بازاریابی، تحقیقات و برنامه ریزی دقیقی انجام دهید. تحقیقات نشان می دهد که ممکن است به کاهش درد و اضطراب ، بهبود روحیه و احساس رفاه و کمک به افسردگی کمک کند. بازاریابی چریکی به معنای تعجب مصرف کننده است، تصور غیرقابل توصیفی ایجاد میکند و مقادیر زیادی از وزوزهای اجتماعی ایجاد می کند. در این زمان بود که هدف اصلی تبلیغات، آموزش مصرف کننده بر روی محصول یا خدمات به جای سرگرمی و درگیر کردن آنها بود.

این در شرایطی است که بیشتر کمپینهای بازاریابی چریکی قصد دارند در حس شخصی و به یاد ماندنیتری به مصرف کننده القاء کنند. بازاریابی چریکی اغلب برای مشاغل کوچک ایده آل است که بدون اینکه هزینه زیادی کنند، میخواهند به مخاطبان زیادی برسند. ایده این است که این نمایندگان بدون فاش کردن این موضوع که تحت حمایت مالی شرکت هستند، نام برند تجاری را به صورت یکپارچه در مکالماتشان بگنجانند. بازاریابی چریکی تلاش میکند مصرفکنندگان را سرگرم و علاقهمند کند تا از برند مدنظر برداشت مثبت و ماندگاری ایجاد شود. گفته میشود که بازاریابی چریکی در مقایسه با اشکال سنتی تر تبلیغات و بازاریابی، تأثیر بسیار ارزندهای را بر روی مصرف کنندگان ایجاد میکند. آنچه را که ما به عنوان تبلیغ و بازاریابی سنتی در نظر میگیریم به آرامی در طول قرنها توسعه پیدا کرد اما تا اوایل دهه 1900 هیچگاه واقعاً رونق پیدا نکرد. تمام سفر برگشت به زمین 9:09 دقیقه از ساعت 4:22 در سقوط آزاد به طول انجامید. بازاریابی چریکی دقیقاً مانند جنگ چریکی است، در صنعت بازاریابی از همان نوع تاکتیکها استفاده میکنند. بازاریابی چریکی به مقدار زیادی تعامل مخاطب و کمی ریسک در واکنشهای آنها بستگی دارد. بیایید کمی بیشتردر رابطه با بازاریابی چریکی صحبت کنیم .با چند مثال بازاریابی چریکی را بهتر توصیف می کنیم .

برای درک مفاهیم اصلی مانند معنای بازاریابی چریکی یا همان Guerrilla Marketing بهتر است به بزرگان این عرصه و صاحب نظران بین المللی بازگردیم، از همین رو در این مقاله بخش هایی از کتابی با عنوان “بازاریابی چریکی” نوشته جی کنراد لوینسون و ترجمه همایون رکنی قاجار را بصورت خلاصه و با ساده سازی بازگو خواهیم کرد. اصطلاح اصلی توسط جی کنراد لوینسون در کتاب 1984 خود “تبلیغات چریکی” ابداع شده است . شرکت نوشابهسازی «Coyote Cola» اسپانسر نیست، اما تصمیم گیری کردهاست که از این رویداد ورزشی به نفع خود استفاده کند. مثال: نویسندهای که اثر چاپ نشده دارد، تصمیم گرفتهاست که رمان جدیدش را به طور رایگان میان چند تن از منتقدان برجسته توزیع کند؛ به این امید که این امر باعث محبوب شدن اثر و جلبتوجه خوانندگان شود. مثال: یک شرکت بازاریابی تصمیم گرفتهاست که گروهی از مردم را به خیابانها بفرستد تا با انجام کارهایی، مانند فالش خواندن با صدای بلند، تبلیغات آن برند را انجام دهند. ۷- آیا برند شما مناسب این نوع از کمپین است؟ تفاوت بین تبلیغات عادی در یک بیلبورد و یک کمپین بازاریابی چریکی محیطی، که یک بستنی بزرگ را در پیادهرو قرار میدهد، عامل «شگفتی» است.

دیدگاهتان را بنویسید