با چند دفاع، حمله می‌کنی مستر؟

به گزارش مجله خبری نگار/ایران ورزشی: در روز‌های اخیر سایت و روزنامه‌ای نبوده که از حالا به این سؤال‌ها پاسخ نداده باشد. اینکه ساپینتو قرار است تیمش را با چه شیوه‌ای و چه نفراتی وارد میدان کند. قاعدتاً پاسخ دادن به این سؤال قبل از تکمیل تیم جواب دقیقی نیست، اما چه کنیم که تا شروع لیگ، باید به این حدس زدن‌ها اکتفا کنیم.

پیرامون استقلال این سؤال‌ها مهم‌ترین ابهام‌های پیش روست. تکلیف و ترکیب استقلال از دل این سؤال‌ها بیرون می‌آید.

با چند نفر دفاع می‌کنی؟

فصل قبل فرهاد مجیدی با راه‌اندازی یک خط دفاعی ایتالیایی توانست بدون شکست قهرمان لیگ شود. اتفاق جالبی بود و نام و آمار او را در تاریخ لیگ برتر و استقلال جاودانه کرد. خط دفاعی خوب، فرهاد مجیدی را بسیار در رسیدن به قهرمانی تاریخی‌اش یاری کرد. نکته جالب اینکه حتی رفتن دو ستون دفاعی این تیم به سربازی هم قدرت این خط را کاهش نداد. استقلال فصل قبل تنها یک بازی در جام حذفی را با پنالتی باخت و در لیگ و در طول مسابقه رسمی، شکستی را پذیرا نشد.

طبیعی است که ساپینتو – فارغ از علاقه قلبی‌اش به بازی تهاجمی یا تدافعی- به این دستاورد خیره‌کننده بی‌اعتنا نباشد. او این فرصت را در اختیار دارد که بازی را با خط دفاعی سه نفره پیش ببرد و از بین مرادمند، چشمی، غلامی و سیلوا ترکیب دفاع میانی بچیند که منطقی است و همه هم اینگونه پیش‌بینی کرده‌اند که او در هفته‌های ابتدایی بازی را با سه دفاع پیش خواهد برد. او در ترکیه هم روی ۳، ۴، ۳ به نتایج خوبی رسید، اما هنوز برای اظهارنظر قطعی زود است.

با چند نفر حمله می‌کنی؟

سؤال دومی که باید به آن پاسخ داده شود این است که قصد داری با چند نفر حمله کنی مستر ساپینتو؟ او زرادخانه تهاجمی جذابی دارد که اسم محمد محبی هم برای اضافه شدن به آن به گوش می‌رسد. سجاد شهباززاده، پیمان بابایی و کاوه رضایی تازه اضافه شده‌اند. مطهری و آرمان رمضانی هم هستند. یامگا از یادتان نرود. آمانوف هم هست که یک خط عقب‌تر قرار می‌گیرد. سؤال اینجاست که تیمت را در فاز تهاجمی چگونه می‌چینی مستر؟ یک مهاجم نوک و دو پشت مهاجم؟ دو مهاجم نوک و یک پشت مهاجم؟ برای پاسخ به این سؤال هم باید صبر کرد.

جعفر سلمانی چه می‌شود؟ به خط دفاعی می‌رود یا در خط حمله مورد استفاده قرار می‌گیرد؟ کسی هنوز برای این سؤال پاسخ دقیقی ندارد. کمی بیشتر باید صبر کنیم تا تصویر واضح‌تر شود.

دیدگاهتان را بنویسید