بهترین روشهای طبیعی برای پیشگیری از سرطان پروستات چه هستند؟

درمان قطعی پروستات در طب سنتی – غده پروستات در مردان عضوی از سیستم تناسلی مردانه بوده که در قسمت زیر مثانه قرار گرفته است. هر چند هیچ راه قطعی برای پیشگیری از این بیماری وجود ندارد اما با رعایت چند اصل ساده میتوانید ریسک سرطان پروستات را کاهش دهید. علاوه بر سرطان پروستات ، مشکلات مرتبط جدی دیگری نیز به وجود می آید، مانند التهاب پروستات. اگر آزمایش بدنی و آزمایش خون نشان دهنده وجود مشکل باشند، ممکن است دکتر ارورلوژی بایوپسی را توصیه کند. شما باید سعی کنید فعالیت بدنی را متناسب با شرایط خود در برنامههایتان بگنجانید. سعی کنید 2 ساعت قبل از خواب، مایعات ننوشید تا از خوابیدن با مثانه پر خودداری کنید. 8. به این دسته از بیماران توصیه می شود که هر چند ساعت یک بار (مثلا دو ساعت یکبار) به دستشویی بروند، حتی اگر احساس تخلیه ادرار ندارند. 5. به این دسته از بیماران توصیه می شود تا از مصرف هر گونه مایعات، حداقل دو ساعت قبل از خواب خودداری کنند تا دچار شب ادراری و مشکلاتی مانند برخاستن از رختخواب برای دفع ادرار نشوند. 10. هر گونه استرس و عصبانیت سبب تکرر ادرار و تشدید علایم بزرگی پروستات میشود. 6. مصرف الکل و کافئین در این بیماران باید قطع شود تا تحریکات مثانه کم شده و علایم بیماری بدتر نشود.

3. گاهی برای درمان این مشکل، کل غده پروستات توسط عمل جراحی برداشته می شود که اغلب هم فرد از علایم بیماری رهایی می یابد، اما این عمل می تواند فرد را دچار ناتوانی جنسی کند. در مورد برخی از بیماران، عمل جراحی پروستات بهترین گزینه است، اما در مورد برخی دیگر، ممکن است انجام پرتو درمانی گزینه بهتری نسبت به جراحی باشد و اگر شما در دسته دوم قرار داشته باشید، صحبت کردن با یک انکولوژیست پرتو درمانی، شما را در تصمیم گیری بهتر یاری خواهد کرد. از آنجا که ویتامین C محلول در آب است، می تواند در هر زمانی از روز با غذا یا بدون غذا مصرف شود. مثلاً در برخی از کشورها، ریسک این بیماری بالاتر است، مثلاً در ایالاتمتحده آمریکا. آیا تصور می کنید که ورزش و تمرینات هوازی همچون یوگا فقط مختص افرادی است که با مشکلاتی از قبیل آرتروز و بیماری های استخوانی و ماهیچه ای دست و پنجه نرم می کنند؟ وزن بدن، ارتباط نزدیکی با رژیم غذایی و ورزش دارد.

مطالعهای نشان داد مصرف محصولات لبنی با سرطان پروستات ارتباط دارد. اما نتایج مطالعات با هم ترکیب شده اند و احتمال دارد که این بیماری ارتباط کمی با محصولات لبنی داشته باشد. با این حال، آزمایش خون آنتی ژن اختصاصی پروستات (PSA) نباید بلافاصله پس از ماساژ پروستات انجام شود، زیرا ممکن است منجر به نتایج مثبت کاذب شود. در واقع خوردن گوجه فرنگی احتمال ابتلا به سرطان پروستات را کاهش می دهد. رژیم غذاوی مدیترانه ای شامل میوه و سبزیجات، سیر، گوجه فرنگی، آب انگور قرمز ، روغن زیتون و ماهی است. خوردن گوجه فرنگی نیز بسیار مفید است. این گیاه برای حفظ سلامت غده پروستات مفید میباشد. پروستات، بخشی از دستگاه تناسلی مردانه است که مسئول تولید منی میباشد. وزن بدن نیز فاکتور مهم دیگری است که بر شانس ابتلا به سرطان پروستات اثر میگذارد. لازم به ذکر است تشخیص زود هنگام این سرطان بامعاینه بالینی و انجام آزمایش خون وسونوگرافی می تواند درمان به موقع این بیماری تاثیر مهمی داشته باشد . نقش سلولهای پروستات:پروستات حاوی سلولهای پوششی غددی و نیز سلولهای عضله صاف و فیبری است و بزرگی پروستات در اثر تکثیر یا افزایش تعداد سلولهای فوق اتفاق میافتد. به خاطر داشته باشید که چای سبز حاوی کافئین است.

• زردچوبه ضد التهابی قویِ حاوی کوکومین (curcumin) می باشد. غده پروستات اغلب با افزایش سن، بزرگ شده و بر روی میزراه فشار آورده و جریان ادراری را که از مثانه می آید، مسدود می کند. داروها مواد شیمیایی هستند که تأثیرات مضری بر بدن دارند. به همین دلیل برای همهی آقایان ضرورت دارد که به طور منظم توسط پزشک چکاپ شوند، خصوصاً اگر سابقهی این بیماری را در خانواده دارند. مصرف روزانه سه دفعه؛ هر دفعه یک قاشق مرباخوری پودر دانه کتان نیز نقش بسزایی در کاهش علائم بزرگی پروستات دارد البته میتوان از روغن دانه کتان نیز استفاده کرد. هر دو نوع این پروستاتیت ها ناشی از عفونت پروستات هستند. اگر در حال مصرف هر نوع مکمل غذایی برای پیشگیری از سرطان پروستات هستید ، حتما در مورد فواید و خطرات احتمالی مربوطه با پزشک خود مشورت کنید . چه زمانی مشورت با پزشک لازم است؟ مثلا تحقیقات نشان دادهاند که مصرف بیرویهی مکمل اسیدفولیک و ویتامین E موجب افزایش احتمال ابتلا به سرطان پروستات شده است. ممکن است TUMT، علائم را فقط به طور جزئی کاهش داده و حصول نتیجه، کمی زمان ببرد. به نظر میرسد این مسئله با عادتها و خصوصیات ناحیه و ضمناً قرار گرفتن در معرض نور خورشید و رژیم غذایی مرتبط است.

دیدگاهتان را بنویسید