بیماری پروستات و پیشگیری از بیماری پروستات – جراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری

دو بیماری میتوانند برخی از علائم سرطان پروستات را تقلید کنند. توليدكنندگان مطمئن بايد همه امكانات ذخيرهسازي و فرآوري و طرز استفاده از آنها را در اختيار داشته باشند. قسمت مورد استفاده اين گياه در درمان تورم پروستات و سوزش مجاري ادراري، دانههاي بدون پوست ميباشند كه به صورت خام و يا فرآوري شده (روغن حاصل از دانهها) مورد استفاده قرار ميگيرند. به منظور درمان تورم و التهاب پروستات ميتوان روزي سه نوبت در هر نوبت يك قاشق مرباخوري از پيكر رويشي خشك و خرد شده گزنه را در يك فنجان آب جوش دم كرده، پس از ۱۵ دقيقه ميل نمود. همچنين دم كرده ريشه گزنه نيز در درمان تورم پروستات بسيار مفيد است. مصرف سه نوبت در روز از دم كرده يك قاشق مرباخوري از گلهاي خشك شده آن و ميل نمودن آن پس از ۱۵ دقيقه ميتواند براي درمان تورم پروستات مفيد باشد. مصرف روزانه دو گرم از پودر گياه خشك شده دم اسب براي درمان التهاب پروستات توصيه شده است.

مصرف میوههای نامبرده شده میتواند با بالا بردن خاصیت آنتی اکسیدانی در بدن التهاب را کاهش داده و از بزرگ شدن پروستات پیشگیری به عمل آورد. ۴۰ تا ۵۰ درصد مردان ۵۰ ساله به اين نوع پروستات مبتلا ميباشند كه در اثر آماس يا متورم شدن (بزرگ شدن) غده پروستات و به دليل آلودگيهاي ميكروبي موجود در مجاري ادراري به وجود ميآيد. داراي طبيعتي گرم و تر بوده و اندام مصرفي آن گلها ميباشند. لازم به ذكر است دانههاي كتان داراي طبيعت گرم و تر ميباشند. بعضی از مردان شاید عادت به بول کردن بعد از انجام عمل مجامعت نداشته باشند اما لازم به ذکر است که ادرار نکردن پس از انجام عمل آمیزش می تواند زمینه ساز بروز مشکلات متعددی در مردان از جمله التهاب پروستات و ایجاد سنگ کلیه شود. برای درمان تورم پروستات باید از غذای گرم و تر بیشتر استفاده شود و غیر از فصد که توسط پزشک انجام میشود، کد ۱۲۰ (قابل تهیه از عطاری جنب مطب) را به مدت ۴۰ شبانه روز استفاده نمایید. به عقیده وی با مصرف منظم و روزانه گرده گل می توان از ناراحتی های شدید پروستات که با هیچ داروی دیگر قابل درمان نیست جلوگیری نمود و مصرف ان را به خصوص در مراحل اولیه ورم پروستات موثر می داند .

بر اساس مشاهدات بالینی خود عقیده دارد که عسل به ویزه آمیخته با ژله رویال و گرده گل وسیله درمانی نیرومندی در درمان بیماریهای گوناگون کبدی است. در صورتی که سرطان به طناب نخاعی انتشار یابد، ممکن است فرد حس خود را در پاها و مثانه از دست دهد. از مهمترین نشانه های ورم پروستات ، شروع دیر هنگام و سختی ادرار کردن در مردان است. از جمله علل ایجاد ورم در غده پروستات مردان، انجام عمل نزدیکی با شکم پر می باشد. بر طبق مؤسسه ملی بهداشت و تحقیقات به عمل آمده در مقیاس کوچک مشخص شده است که گیاه ساوپالمتو ممکن است در از بین بردن علائم ورم پروستات، مؤثر باشد. توصیه ما به شما این است که تا زمانی که شواهد بیشتری در مورد تأثیر هر ماده غذایی مشخص نشود، بهتر است یک رژیم غذایی متعادل داشته باشید، از جمله مصرف مقدار زیاد میوه و سبزیجات و طیف گسترده ای از غذاهای سالم توصیه می شود.

خاطره افضلی عنوان کرد: مصرف زیاد گوشت قرمز و مواد غذایی فرآوری شده مثل سوسیس، کالباس، همبرگر و هات داگ با افزایش خطر سرطان پروستات همراه است، بطوریکه مصرف زیاد گوشت قرمز از نوع فرآوری شده هم خطر بروز این بیماری و هم خطر پیشرفت، عود و مرگ و میر ناشی از آن را افزایش می دهد. گوشت قرمز، گوشت های فرآوری شده و غذاهای سرشار از چربی برای مبتلایان به سرطان پروستات مضر به نظر می رسد. گرده گل یک ماده غذایی کم کالری است که مخصوصا زمانی که همراه با عسل به مصرف می رسد تاثیر بسیاری در دفع چربی های اضافه بدن و کنترل وزن دارد. پودر سیر می تواند در هر زمانی از روز با غذا یا بدون غذا مصرف شود. هر چقدر مردان چاقتر باشند، احتمال نرسیدن به نعوظ کامل در آنها بیشتر خواهد بود. اگر در زمینه ایجاد یا حفظ نعوظ دچار مشکل هستید، پزشک احتمالا داروهایی از قبیل ویاگرا را به شما تجویز می کند. فاکتورهای خطر دردهای عضلانی اسکلتی در کودکان، درمان عفونتهای دندانی با طب سنتی، پیشگیری از ایجاد لخته در رگها، افسردگی شایعترین اختلال روانی کشور و پیشگیری از سرطان پروستات با مصرف قارچ در بسته خبری سلامت ایمنا بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید