تعیین تکلیف اصلاح قانون بانک مرکزی تا اوایل شهریور/احتمال دو شیفته شدن جلسات مجلس

به گزارش مجله خبری نگار، حسینعلی حاجی دلیگانی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی درباره آخرین وضعیت بررسی طرح اصلاح قانون بانک مرکزی در مجلس، گفت: عزم نمایندگان مجلس بر این است که طرح اصلاح قانون بانک مرکزی را تا قبل از روز ۱۰ شهریورماه سال جاری که روز بانکداری اسلامی است به اتمام برساند.

وی افزود: طرح اصلاح قانون بانک مرکزی ۶۷ ماده دارد و ۳۰۰ پیشنهاد نیز از سوی نمایندگان در رابطه با این طرح به هیئت رئیسه ارائه شده لذا برای رسیدگی به طرح مذکور ممکن است که جلسات علنی مجلس از هفته آینده و از روز ۲۳ مرداد ماه در ۲ شیفت برگزار شود.

عضو هیئت رئیسه مجلس درباره طرح اصلاح قانون بانک مرکزی، بیان کرد: طرح مذکور که در واقع طرح مسئولیت، اهداف، ساختار و وظایف بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران است موضوع استقلال بیشتر بانک مرکزی را دنبال می‌کند و این گام بلند مجلس در این راستا است.

حسینعلی حاجی‌دلیگانی بیان کرد: پس از آن هم طرح بانکداری اسلامی که گزارش آن هم آماده شده در دستورکار است و اگر در ادامه مجلس بتواند اصلاح ساختار بودجه را هم انجام دهد مجموع این‌ها جمع‌بندی و نتیجه بسیار خوبی را برای وضعیت مالی و اقتصادی و پولی کشور خواهد داشت و می‌تواند بسیاری از مشکلات در این حوزه‌ها را بر طرف کند.

دیدگاهتان را بنویسید