تغذیه و پیشگیری از سرطان پروستات

✅ هنگام دفع زور نزنید و با رعایت رژیم غذایی نظیر سبزیجات و میوه جات و یا با مصرف ملین طبق نظر پزشک، از پیدایش یبوست جلوگیری کنید. ویتامین B6 هنگامی که به همراه سایر ویتامین های B مصرف شود، بیشترین مزایا را ارائه می دهد چون به نظر می رسد که ویتامینهای B دارای مزایای هم افزایی هستند. این تیم پژوهشی دریافتند، حدود ۲۵ درصد از افرادی که چربی در ناحیهی شکم خود دارند به سرطان پروستات مبتلا میشوند. ماساژ شکم و لگن با روغنهای گیاهی مانند روغن زیتونیا روغن کنجد میتواند کمک زیادی به منترل تکرر ادرار کند. زمانی که زمینه های ایجاد بیماری های پروستات را با این روش درمان پروستات در طب سنتی از بین ببریم تا حد زیادی خود را ایمن کرده ایم. اما باید به این توجه کرد که نور آفتاب یک منبع عالی برای ساخت ویتامین D است. در مطالعات حیوانی با مقایسه تاثیر تخمه کدو در کاهش علائم التهاب با مصرف داروی ایندومتاسین، مشخص شد که تخمه کدو برخلاف دارو، سطوح چربیهای تخریب شده (چربیهای پر اکسید) را در سطح داخلی مفصل افزایش نمیدهد که در حقیقت عارضه جانبی ناشی از دارو بوده و در پیشرفت التهاب مفاصل موثر است.

مردانی که در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به سرطان پروستات قرار دارند، شاید بهتر باشد برای کاهش این خطر، داروهایی مصرف کنند یا تحت سایر روشهای درمانی قرار بگیرند. آقایانی که می خواهند با ایجاد اصلاحات در رژیم غذایی با سرطان پروستات جلوگیری کنند باید از حبوبات و پروتئین های بیشتری استفاده کنند. مکمل های روی می توانند به کاهش علائم ادراری مرتبط با بزرگ شدن پروستات کمک کنند. سلولهای سرطانی ممکن است از پروستات گسترش یابد و به دیگر بخشهای بدن برسند، به ویژه استخوانها و گرههای لنفاوی. برای اینکه ریسک ابتلا به سرطان پروستات را کاهش دهید، بهتر است تا مصرف این چربی های مضر را به حداقل برسانید و از چربی های سالم و غیر اشباع استفاده کنید. التهاب پروستات چگونه به وجود میآید؟ طبق مطالعهای که روی ۴۰۰ مرد در محدوده سنی ۴۵ تا ۹۲ سال صورت گرفت و در نشریه امریکایی تغذیه بالینی به چاپ رسید، مشخص شد که همبستگی واضحی بین مصرف پایین روی، میزان پایین مواد معدنی در خون و بروزاستئوپرز در استخوان لگن و ستون فقرات وجود دارد. در آزمایش PSA که یه آزمایش خون هست، سطح آنتیژن اختصاصی پروستات رو در خون بررسی میکنن.

از آنجایی که سلولهای سرطانی بیشتر گیرندههای انسولین را تحت تأثیر خود قرار میدهند، نسبت به شکر واکنش داده و موجب رشد بیش از حد این سلولها میشوند. با افزایش سن، به خصوص بعد از ۴۵ سالگی، پروستات می تواند رشد کند. درمان با این داروها به دلیل شباهت عمل به ارکیکتومی، اخته پزشکی نامیده میشود. عوارض جانبی عمل جراحی پروستات چه چیزهایی هستند؟ نتایج این عمل و میزان موفقیت آن، به شدت به مهارت پزشک فوق تخصص پروستات و جراح وابسته است. علت اصلی دیگری که در ژاپن میزان این بیماری کم است، استفاده از دانههای سویا است. این ها سوالاتی است که شاید شما هم داشته باشید. از کرایوتراپی کمتر در درمان سرطان پروستات استفاده می شود ، چون هنوز کارآمدی اش در طولانی مدت اثبات نشده است. لازمه که برای درمان عفونت پروستات اقدام بشه چون درغیراینصورت به حالت مزمن درمیاد و عفونت مجرای ادرار رو هم ایجاد میکنه.

نتایج یک پژوهش جدید که در دانشگاه کالیفرنیا انجام شده است، تأیید میکند که گوشت قرمز کباب شده، بهویژه گوشت گاو، خطر ابتلا به مشکلات پروستات را دو برابر بیشتر میکند. وی با بیان اینكه مردان بالای 60 سال بدون سابقه ژنتیكی، بیشتر در معرض ابتلا به سرطان پروستات هستند، اظهار داشت: رژیم غذایی سبزیجات از جمله گوجه فرنگی، كاهو ، كلم، كرفس و غیره تاثیر بسزایی در پیشگیری از بروز این بیماری دارد. چنین داروهایی برای کنترل بزرگشدگی غدهی پروستات و ریزش مو در مردان بکار میروند. همیشه برای مصرف مکمل یا هر داروی دیگری با پزشک خود مشورت کنید و هیچگاه خودسرانه فرایند درمان را شروع نکنید. وی تصریح كرد، تحقیقات دانشمندان نیز نشان داده است مصرف سیر و سویا در پیشگیری از سرطان پروستات تاثیر فراوانی دارد. سلامت پروستات برای همه مردان مهم است زیرا از هر 5 مرد 1 نفر در طول زندگی خود مبتلا به سرطان پروستات تشخیص داده می شود. مکمل ها یک ابزار سلامتی ارزشمند برای مردان به منظور پیشگیری و درمان بیماری های پروستات هستند. اگر داروهای مهارکنندههای ۵-آلفا ردوکتاز و آلفا بلاکر به تنهایی موثر واقع نشوند پزشک میتواند ترکیبی از این دو دارو را پیشنهاد دهد. منیزیم همچنین قادر است سطوح تری گلیسیرید و نسبت کلسترول بد (LDL) به کلسترول خوب(HDL) را کاهش داده و به همین طریق از بیماریهای قلب و عروق جلوگیری کند.

دیدگاهتان را بنویسید