تیم ب به معنای واقعی!

به گزارش مجله خبری نگار/ایران ورزشی: لیست نهایی تیم ب والیبال برای حضور در بازی‌های کشور‌های اسلامی اعلام شد. لیستی که پس از سال‌ها، مانند تیم اصلی ایران باعث امیدواری و بخشی از پازل رشد و تغییر نسل در تیم ملی است. طبق اعلام فدراسیون شهروز همایونفرمنش (کاپیتان)، علی رمضانی، فاضل پژومان، پوریا یلی، بردیا سعادت، آرمان رحمانی، احسان دانش‌دوست، علی حاجی‌پور، اسماعیل مسافر، محراب ملکی‌سرخی، امیرضا سرلک، محمد، ولی زاده، ابوالفضل قلی‌پور و اسماعیل طالبی ۱۴ بازیکن اعزامی هستند. نفراتی که بخش اعظم آن‌ها طی هفته‌های گذشته حضور در لیگ ملت‌ها را تجربه کرده‌اند و دیگران هم بجز یکی دو بازیکن، می‌توانند بخشی از آینده والیبال ایران باشند.

تیم واقعی «ب»

تشکیل تیم‌هایی با عنوان تیم دوم یا ب، قدمتی به اندازه تاریخ تیم‌های ملی دارد. تیم‌هایی که اغلب اختصاص به بازیکنان درجه دو داشت و در اکثر مواقع هم جدی گرفته نمی‌شد. چیزی شبیه به رفع تکلیف یا ایجاد بستری برای مشغول نگه داشتن بازیکنانی که به تیم اصلی نرسیده بودند. حالا در والیبال بالاخره سمت درست ماجرا هدف گرفته شده. تیم ب از بازیکنان آینده‌دار و اغلب جوان تشکیل شده که همگی جزو برنامه تیم اصلی بوده و حالا با توجه به کنار ماندن مقطعی‌شان از تیم اعزامی به قهرمانی جهان، مأموریت دیگری دارند تا در بازی‌های کشور‌های اسلامی شرکت کنند.

نگاهی کوتاه به لیست تیم اعزامی، نشان می‌دهد که نفرات حاضر در آن، اغلب نفرات منتخب بهروز عطایی هستند که پایشان به لیگ ملت‌ها هم رسیده. از پژومان و سعادت گرفته تا مسافر و سرلک و رمضانی و قلی‌پور. به این نفرات باید پوریا یلی به‌عنوان یکی از پشت‌خط‌زن‌های خوش‌آتیه و خوب تیم ایران را هم اضافه کرد که در کنار شهروز همایونفرمنش، نفرات باتجربه‌تر تیم هستند و می‌توانند به موفقیت آن کمک کنند. به عبارت بهتر شاید بتوان گفت که نفرات تیم ب، به معنای واقعی کلمه نفراتی هستند که در صورت مصدومیت یا آماده نبودن نفرات تیم اصلی، توانایی و قابلیت این را دارند که جایگزین‌های خوبی برای آن‌ها باشند. کما اینکه بردیا سعادت در لیگ ملت‌ها بازیکن جایگزین امین اسماعیل‌نژاد بود و علی رمضانی و فاضل پژومان هم پاسور‌های ذخیره محمدطاهر وادی. تیم ایران با سرپرستی مصطفی کارخانه و سرمربیگری عظیم جزیده، راهی بازی‌های کشور‌های اسلامی خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید