خشم کلوپ از زمان برگزاری مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ قطر

به گزارش مجله خبری نگار، یورگن کلوپ، سرمربی تیم فوتبال لیورپول در نشست خبری پیش از دیدار با فولام در خصوص زمان برگزاری مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ قطر گفت: اگر همه بازیکنان در زمان جام جهانی استراحت می‌کردند مشکلی نبود. خیلی هم خوب بود. این وقفه برایشان مثل تعطیلی زمستانی بود که خودم وقتی در آلمان بازی می‌کردم بار‌ها تجربه کرده بودم. ما تعطیلی زمستانی به مدت چهار هفته داشتیم، اما مشکل این است که همه بازیکنان در جام جهانی حضور ندارند و این درست نیست. هر چند تکلیف جام جهانی خیلی وقت است که مشخص شده است و بازیکنانی که تیم‌شان به فینال می‌رسد یا در بازی رده‌بندی حضور دارد فقط یک هفته بعد دوباره باید در تیم هایشان بازی کنند. هر وقت در این باره حرف می‌زنم واقعا عصبانی می‌شوم.

او گفت: مساله من این است که با اینکه همه می‌دانند این شرایط درست نیست، اما هیچکس آنقدر که باید درباره‌اش حرف نمی‌زند تا شاید تغییری اتفاق بیفتد. چیزی باید تغییر کند. نمی‌شود دائم بازیکن‌های درجه‌یک را نگاه کنیم و بگوییم خدای من، چقدر معرکه‌اند. این داستان خیلی شبیه به مساله تغییرات آب و هوایی است. همه می‌دانیم که وضعیت باید تغییر کند، اما کسی آنقدر که باید درباره‌اش حرف نمی‌زند. نمی‌دانم چرا همه با هم حرف نمی‌زنیم و نمی‌گویم آقایان و خانم‌ها، فیفا، لیگ برتر، اتحادیه فوتبال، با هم صحبت کنید. سکوت کافی است.

کلوپ عنوان کرد: باید جلسه‌ای برگزار شود که همه این نهاد‌ها با هم صحبت کنند. موضوع جلسه باید مهم‌ترین عنصر فوتبال باشد. بازیکنان، چرا این اتفاق نمی‌افتد؟ چون مربی‌ها روی صندلی داغ نشسته‌اند و دائم در حال عوض شدن هستند. یک مربی وقتی شرایطش را می‌بیند می‌پرسد چرا باید نگران تاثیرات بلندمدت برنامه‌های فعلی روی بازیکنان باشد؟

من مدت‌ها است در این تیم هستم. برخی دیگر از مربیان هم گهگداری در این باره صحبت کرده‌اند، اما بقیه فقط به فکر منافع خودشان هستند که کار را گره زده است. این جام جهانی به دلایل نادرست در زمان نادرست برگزار می‌شود.

سرمربی لیورپول گفت: نیم فصل دوم مثل دوی سرعت نیست. نیمه‌ای که از ۲۶ دسامبر تا ماه مه ادامه خواهد داشت. این را نمی‌شود با دوی سرعت مقایسه کرد. باید صبر کنیم و ببینیم چه می‌شود. می‌دانم وقتی می‌گویید این فصل به جای مسابقه دوی ماراتون مثل دو مسابقه دوی سرعت است منظورتان چیست، اما اگر فرض کنیم اینطور باشد باید تیم‌ها را به شکل متفاوتی آماده کنیم. ما چنین کاری نکردیم. با این حساب قاعدتا باید تیم را طوری آماده می‌کردیم که گویا قرار است در پانزده یا شانزده بازی شرکت کند، اما من آنقدر باهوش نیستم که به چنین چیزی فکر کنم.

دیدگاهتان را بنویسید