درمان موخوره با 10 ماسک مو و درمان خانگی + جلوگیری از موخوره

این میوه مقادیر قابل توجهی ویتامین E دارد که به درمان خشکی مو کمک میکند. یکی از ویتامین های مفید برای سلامت پوست و مو ویتامین E است. کمبود 4 ویتامین از گروه ویتامین های ب برای تقویت مو و جلوگیری از سفید شدن مو بسیار موثر و لازم است: 1. اسید پاراآمینو بنزوئیک 2. بیوتین 3. اسید فولیک 4. اسید پانتو تنیک. جلوگیری از سفید شدن مو : طبق نسخه های طب سنتی مالیدن مداوم روغن کنجد به سر از ریزش مو جلوگیری کرده و در تقویت پیاز مو موثر است. علاوه بر این، به رشد مو و جلوگیری از ریزش مو کمک می کند. بسیاری از روغنهای گیاهی، برای ترمیم و رشد مجدد موها بسیار مفید هستند؛ اما باید به میزان مناسب و به جا از آنها استفاده کنید. ضماد گرم بومادران در گری و کوسه برای رشد مو و درآوردن مو موثر است. دلیل این موضوع قرار گرفتن ساقه مو به شکل بیضی و بر روی همدیگر است.

استفاده از ماسک روغن زیتون و سرکه سیب تاثیر شگفت انگیزی در پیشگیری از موخوره دارد، می توانید سه قاشق غذا خوری روغن زیتون، دو قاشق غذا خوری سرکه سیب، سه قاشق غذا خوری عسل و دو قطره عصاره روغنی رزماری را با هم مخلوط نمایید حالا ترکیب به دست آمده را بر روی موها قرار دهید و ماساژ دهید و با کمک یک دستمال یا حوله ببندید و در نهایت پس از زمان بیست دقیقه موهایتان را بشویید. بسیاری از افراد موهای خود را با ژل و تافت حالت می دهند و در انتهای روز بدون شستن موها، اقدام به شانه کردن آنها می کنند و یا در همان حالت می خوابند. برای جلوگیری از بروز موخوره، هر روز ۲ تا ۵ قطره روغن آووکادو (بستگی به بلندی موها دارد) روی موها ماساژ دهید به طوری که موها چرب نشوند و خاصیت روغن کاملا جذب مو شود. هر دو روز یک بار مو هایتان را بشویید.

جهت جلوگیری از سفیدی مو : ابتدا سر را با صابون گیاهی بشویید و بعد روغن سیاهدانه را که با روغن زیتون گرفته شده باشد به سر بمالید. مالیدن مداوم روغن کنجد به سر از ریزش مو جلوگیری کرده و در تقویت پیاز مو موثر است. علت موخوره بسیار زیاد است، از تغذیه نامناسب و ناکافی بودن آب بدن، تا اصطحکاک بیش از حد موها با سطح، استفاده از نرم کنندههای شیمیایی و ماسکموهای صنعتی، استفاده از رنگ موهای شیمیایی، شستشو موها با آب داغ، آلودگی هوا، استفاده از برس یا شانههای نامناسب، استفاده مداوم از سشوار و اتو مو، برس حرارتی و … می تواند به موهای شما صدمه ای وارد کند ، به خصوص اگر همزمان بیش از یک درمان داشته باشید. استفاده بیش از حد از آبی که حاوی کارولین زیاد میباشد ،که باعث می شود رنگ موها کم رنگ شود و در نهایت منجر به موخوره می شود. این موارد به درمان موخوره نیز منجر خواهد شد. مالیدن این روغن بر سر جهت ریزش مو مفید بوده و از سفید شدن مو نیز جلوگیری می کند و جهت برطرف کردن لک پوست و روشن شدن پوست مفید است.

میزان بالای چربی مفید روغن زیتون باعث آبرسانی به ساقههای موی شما خواهد شد و و از بروز موخوره جلوگیری میکند. اگر موهایتان صاف است، می توانید شانه بزنید چون این کار به پخش چربی های طبیعی که از رشته های مو محافظت می کنند، کمک می کند. روغن زیتون یکی از بهترین روغن های طبیعی است که می توانید روی موهای خود استفاده کنید. از این ماسک چهار بار در هفته استفاده کنید تا تاثیر آن را ببینید. مضرات استفاده از ابزارهای حرارتی مو استفاده از ابزارهای حرارتی مانند سشوار می تواند موهای شما را بیشتر مستعد شکستگی و موخوره کند. جهت پیشگیری از بروز موخوره رعایت برخی نکات در مراقبت از موها که به پیشگیری از خشکی و شکستگی موها می گردد الزامی است. در جگر، مخمر آبجو، جوانه گندم و نان کامل گندمی که آرد آن با آسیابهای سنگی خورد شده باشد که دارای همه ویتامینهای با ارزش است در نان پخته این آرد که نان طبیعی و کامل است اینوزیتول وجود دارد. اینوزیتول هم تاثیر قابل ملاحظه ای در پایداری مو ها نشان داده است.

دیدگاهتان را بنویسید