درمان موخوره _پیشگیری از موخوره_جلوگیری از موخوره_ مو خوره_درمان سریع موخوره

استفاده از وسایل گرم کننده یا حرارتی روی موهای شما، به خصوص روزانه، می تواند آن را خشک کرده و ساختار پروتئین های مو را تغییر دهد. با اصلاح گوگرد مو و تنظیم مجدد ساختار مو، موها سالم و شاداب می شوند و بین 60 تا 80 درصد هم صافی دارند. هیچ راه حل معجزه آسایی برای درمان موخوره نیست و این راه کار ها زمان میبرند تا عمل کنند اما اگر با صبر آنها را انجام دهید اثرات آنها را طی چند هفته خواهید دید. نباید بعد از هر بار شستن مو ها با شامپو از روغن سیلیکون استفاده کرد بلکه باید هر سه دفعه یکبار روغن سیلیکون را به کار برد. از سرم مو، روغن آرگان، روغن جوجوبا یا روغن نارگیل برای انتهای موهایتان استفاده کنید. برای استفاده از سرم ، مو نباید خیلی خشک شده باشد و یا خیلی خیس باشد . تازگی ها یک روش جالب برای درمان موخوره رایج شده که خیلی مورد توجه قرار گرفته است. شستشو مو و کف سر با شامپوهای ضد شوره که حاوی زینک، کتوکونازول و سلنیوم سولفید است در جلوگیری از شوره سر موثر است. برای استفاده از عسل، 2 یا 3 قاشق عسل را در چهار فنجان آب گرم حل کنید و بعد از شستن مو با شامپو آنرا روی سر بریزید و پس از گذشت چند دقیقه آن را بشوئید.

اگر نیازی به استفاده از وسایل گرم کننده ندارید، سعی کنید تنظیم گرما را خاموش کنید. موی شما آسیب دیده است و نیاز به محافظت و مراقبت دارد. یکی از راه های دریافت این ویتامین ها مصرف قرص ویتامین است. برای درمان موخوره از داروی خوراکی و قرص و کپسول استفاده نمی شود و اساس کار روی استفاده از نرم کننده هاست. ماسک های مو نرم کننده های قوی هستند که به مرطوبت نگه داشتن مو و تقویت ساقه های مو کمک می کنند. همچنین می توانید قبل از خشک کردن با سشوار از یک محصول محافظ حرارتی استفاده کنید تا از آسیب های حرارتی جلوگیری شود. شیوه کار این است که بخش آسیب دیده مو با شمع سوزانده می شوند تا موخوره به قسمت های بالاتر، پیشرفت نکند. ماسک مو عسل و روغن زیتون به عنوان بهترین تغذیه کننده موهای خشک و آسیب دیده شناخته می شود که برای درمان موخوره بسیار مفید است. روغن بادام شیرین: روغن بادام شیرین مرطوب کننده بوده و موها را سنگین نمی کند. به همین ترتیب، یک تخم مرغ را با یک قاشق چای خوری روغن بادام مخلوط کرده و به مدت 20 تا 30 دقیقه روی موی خیس قرار دهید.

در عوض موهای خود را به آرامی خشک کنید، از حوله استفاده نکنید تا از شکستگی و آسیب دیدن مو جلوگیری شود. از روغن هاى گياهى به موهايتان بماليد. زیرا این توانایی را دارد که روغن های طبیعی از دست رفته مو را دوباره پر کند و در نتیجه از خشکی آن جلوگیری کند. در صورت امکان، بین 8 تا 10 هفته بین درمان های رتوش کردن یا بهبودی فاصله بیندازید. در هر صورت اگر تصمیم گرفتید این روش را امتحان کنید حتما نزد یک متخصص بروید و هرگز خودتان در خانه این کار را انجام ندهید. پیشرفت وسیع موخوره خیلی سریع است در این صورت یک روز متوجه می شوید که موها شبیه به سیم ظرفشویی زبر و خشک و خشن شده است. همچنین برای شستشوی بهتر ریش رنگ شده بهتر است از شامپوی موی رنگ شده بعد از رنگ ریشهای خود را با روغنهای تقویتی مثل روغن آرگان چرب کنید.

ترکیبات روغن زیتون کمک میکند رطوبت مو حفظ شود و اولین دلیل موخوره یعنی خشکی مو اتفاق نیفتد. هشت دلیل زیر موضوع را برای شما روشنتر میکند. برای اینکه دچار موخوره نشوید موهایتان را در فواصل منظم، کوتاه کنید. به طور منظم در بازه های زمانی مشخص، کمی از انتهای مو را کوتاه کنید. انواع روغن های گیاهی نیز همین خاصیت را دارند و در حفظ رطوبت موها فوق العاده عمل می کنند. به انتهای مو روغن بزنید و از ماسک مو استفاده کنید. به طور کلی موخوره درمان ندارد. موثرترین درمان برای رشد سریع مو، شیر نارگیل است. مرطوب نگه داشتن مو ها نیز برای جلوگیری از موخوره بسیار مهم است. موهای مرطوب، در معرض آسیب هستند، بنابراین مهم است که بعد از شامپو کردن و شستشوی مناسب به آرامی از موهای خود مراقبت کنید. در ضمن تنوع ماسک مو بسیار زیاد است و می توانید ب اترکیبات مختلف، پروتئین، رطوبت و مواد مغذی را در اختیار موها قرار دهید.

دیدگاهتان را بنویسید