درمان پروستات آقایان: نکات مهم درمان، پیشگیری و جراحی – زیمد

یا افرادی که سرطان به دیگر قسمتهای بدن آنها گسترش پیدا کرده است. بدون وجود انرژی، سرطان پروستات قادر به رشد و گسترش نیست. با پیشرفت این بیماری ممکن است سلولها در دیگر نقاط بدن هم رشد کنند و برای سایر ارگانهای بدن مشکلزا شوند. هیچ روند پیشگیری مطلقی برای سرطان پروستات وجود ندارد؛ اما شواهد نشان می دهد راه های پیشگیری از سرطان پروستات ازجمله رژیم غذایی نقش مهمی را ایفا می کنند. حتی مادران باردار نباید صبح ناشتا ، آب یا آب جوش یا آب میوه مصرف کنند . همچنین مطالعات نشان داده است که مصرف گیاهان حاوی گلوکوزینولاتها مثل کلم، بروکلی، خردل برای مردان مفید است. اسیدهای چرب غیر اشباع، ویتامین E و همچنین عنصر روی موجود در دانه کدو طبی موجب بهبود فعالیت و سلامت دستگاه تناسلی و مجاری ادراری می گردد. در طب نوین، فراوردههای دارویی حاصل از روغن دانه این گیاه، داروهایی جهت درمان تورم و هایپرتروفی خوشخیم غده پروستات در مردان، جلوگیری و معالجه تصلب شرایین، درمان مشکلات سوزش مجاری ادراری، ایجاد تعادل هورمونی در خانمها، تنظیم فعالیت دستگاه گوارش و پیشگیری از تجزیه ویتامین آ تهیه و توصیه میشود (تیلر و همکاران، ۱۹۸۸؛ برونتون، ۱۹۹۳؛ هاربون، ۱۹۹۸). در برخی کشورها مثل اتریش، روغن این گیاه مصارف سالادی نیز دارد (واگنر، ۱۹۹۸).

از روغن این گیاه در طب سنتی برخی کشورها به عنوان داروی کرم کش و دافع کرم استفاده میشدهاست. چرا کپسول سویگان را استفاده کنیم؟ امیدواریم توانسته باشیم به شما در این زمینه کمک کنیم. تخمه کدو یکی از بهترین مواد برای کاهش وزن است که به کوچک کردن شکم و پهلو کمک زیادی می کند. فیبر، روی و پتاسیم موجود در آن برای ساخت و بازیابی عضلات بسیار حیاتی هستند، برای آب کردن شکم : تخمه کدو را روی سالادها و یا روی جو دو سر بریزید و آن را هر شب میل کنید. می شود؛به این علت ،بستن زیر شکم به پشت کمر حداقل سه ماه قبل از بارداری به طوری که شکم بالا نگه داشته شود و به مثانه و رحم فشارنیاورد تا ادرار وفضولات رحمی کامل تخلیه شده و بدن برای یک بارداری طبیعی و سالم آماده شود. 6. سه ماه قبل از اقدام به بارداری ،پیاده روی طولانی با تعریق زیاد، در پیشگیری از این مشکل بسیار موثر خواهد بود و رحم را گرم کرده و برای رشد جنین آماده میکند. گاهی تخمک بارور شده ، در رحم لانه گزینی نمیکند و درون لوله فالوپ (لوله ای که تخمک را از تخمدان به رحم می فرستد) یا گاهی در لگن یا حفره صفاقی، لانه گزینی نموده و رشد میکند ، که در اینصورت به آن بارداری خارج از رحم میگویند.

بارداری خارج از رحم (Ectopic pregnancy) هنگامی ایجاد می شود که تخمک بارور شده در قسمتی به جز دیواره رحم کاشته شود. در موارد نادر همراه با یک بارداری رحمی یک تخم دیگر نیز در مکانی خارج از رحم جایگزین می شود؛ البته این اتفاق در IVF كه تخمكها بطور مصنوعی لقاح یافته و داخل رحم تزریق می شوند دیده می شود. 1. اگر مادر حین بارداری داروی دی اتیل استیل بسترول یا DES مصرف كرده باشد، جنین دختر دچار ناهنجاری رحمی خواهد شد که احتمال بارداری خارج رحمی را افزایش میدهد. حاملگی خارج رحمی قابل پیشگیری است ولی درمان آن بسیار دشوار میباشد به طوریکه گاهی مجبور به جراحی شده و اگر تخمدان و لوله های فالوپ آسیب دیده و دچار خونریزی شده باشند، به طور کامل آنها را خارج میکنند. پوشیدن لباس های تیره و زندگی در خانه هایی که معماری آنها بر اساس مشرف نبودن تعریف شده، در کنار سبک غذایی نادرست بیشتر ایرانی ها را به کمبود این ویتامین دچار کرده است.

اگر ادرار نکرده منی بازگشت کرده و دچار بیماری میشود که تعبیر به بیماری بدون درمان شده است. اگر این بیماری در مراحل اولیه تشخیص داده شود درمان آن بسیار ساده تر می شود و همین امر بر لزوم چک آپ سالیانه تاکید می ورزد! در حاملگی خارج از رحم،چون رشد جنین موجب آسیب دیدن لوله های فالوپ یا تخمدان شده و خطرخونریزی و ازدست رفتن آنها وجود دارد ، باید هرچه سریع تر به درمان اقدام نمود. فیتواسترولها از جمله اجزای سازنده غشاهای سلولی در گیاهان، جلبکها و قارچها میباشند و نقش آنها کنترل نفوذپذیری دیواره سلولها است. از جمله کنترل وزن و بهبود عملکرد قلب! این قرص در بهبود و کنترل بیماری هیپرپلازی پروستات موثر بوده و علائمی همچون تکرر ادرار و احساس سوزش و درد به هنگام دفع ادرار را تسکین میبخشد. افراد مبتلا به بزرگی پروستات نیز دارای علائمی شبیه به بیماری پرکاری مثانه هستند. در هر ۲ دقیقه یک نفر به این سرطان مبتلا می شود. بر پایه اطلاعات به دست آمده از انستیتوی ملی دیابت، گوارش و بیماریهای کلیوی (National Institute of Diabetes and Digestive and Kidney Diseases) در ایالات متحده، حدود ۵۰ درصد از افراد در بین سنین ۵۱ تا ۶۰ سالگی و ۹۰ درصد از مردان ۸۰ سال به بالا مبتلا به بزرگی خوش خیم پروستات هستند.

دیدگاهتان را بنویسید