راههای پیشگیری از موخوره مو به همراه راهکارهای درمانی مفید – مینویسم

ابتدا موها را کاملا شامپو بزنید و بشویید و با حوله خشک کنید سپس یک قاشق روغن نارگیل را بردارید و از نوک موها تا وسط ساقه مو پخش کنید. برای راحت تر شدن کار حتما به موها کاندیشنر بزنید و سعی کنید زمانی که موها خشک شد شانه بکشید. اگر میخواهید به موخوره دچار نشوید استفاده از ابزارهای حرارتی، رنگ کردن و کارهایی را که به ساقه مو صدمه میزنند کنار بگذارید، حتما نوک موها را چرب و مرطوب نگه دارید چون بافت مو هرچه از ریشه آن دورتر میشود به رطوبت و چربی کف سر دسترسی ندارد و در نتیجه خشکتر و شکنندهتر میشود. اگر دچار موخوره شدید یا مستعد هستید حتما از یک کاندیشنر خوب استفاده کنید.کاندیشنر موها را از اسیبهایی که ممکن است به خاطر شانه زدن ،شستشو و عوامل محیطی چون افتاب و باد سرد اتفاق بیفتد محافظت می کند.به مارک ها و برندهای فانتزی نیازی ندارید.روغن های گیاهی بهترین کاندیشنرها هستند .

از جمله این مواد کمک کننده سیستین می باشد . زیرا با ماساژ پوست سر، جریان خون در موها افزایش پیدا می کند و مواد مغذی در اختیار موها قرار می گیرد. همچنین سرکه سیب با تقویت ریشه موها و تنظیم PH پوست سر، باعث از بین رفتن موخوره می شود. مصرف مایعات فراوان و آبمیوه را که موجب تأمین رطوبت پوست سر است فراموش نکنید. شامپو / شستشو می تواند موجب آسیب به موهای شما شود.هنگامی که موها خیس می شود -در طول پروسه شامپو زدن اب را جذب و متورم می شود . کوتیکول لایه پوشاننده بیرونی مو ها می باشد و هر عاملی که باعث شود سلول های کوتیکول آسیب ببینند موجب ایجاد موخوره میشود که از جمله عوامل ایجاد موخوره میتوان به گرما ی زیاد، شامپوهای نامناسب، شستشوی محکم مو در حمام، شانه زد موی خیس و رنگ کردن زیاد موها نام برد. اگر شما از آن دسته افرادی نیستید که مرتب به آرایشگاه و سالنهای زیبایی مراجعه میکند، میتوانید از درمان و تیمارهایی استفاده کنید که سادهتر هستند و حتی در خانه انجام میشوند، این روشها موجب آبرسانی و حفظ شادابی مو میشود.

آب داغ و شانه کردن موها در حمام موجب آسیب جدی به موهاست، بهتر است در هنگام شانه کردن موهایتان نرم و مرطوب باشند. موهای خود را مثل همیشه بشویید سپس از ماسکهای مخصوص نرم کننده مو به قسمت انتهایی موها بزنید. کارشناسان توصیه میکنند بیش از یک یا حداکثر دو بار در هفته موهای خود را شامپو نزنید و ترجیحا این کار را رو قسمتهای نزدیک ریشه مو انجام دهید، شما میتوانید در حمام موها را مثل دم اسبی در دستان خود جمع کنید و شامپو را روی پایه دم اسبی استفاده کنید طوری که بیشتر به کف سر شما برسد تا نوک موها. را خشک کنید. از سشوار استفاده نکنید. پس این بار وقتی به موهای زیبای کیت میدلتون نگاه میکنید به تمام هزینهها و موادی که او برای آرایش موهای خود به کار میبرد فکر کنید و فراموش نکنید که هیچ کس به طور ذاتی بینقص نیست و حتی ظاهری ساده و طبیعی مثل کیت میدلتون هم با کلی زحمت و هزینه به دست آمده است. تا حد امکان از سشوار برای خشک کردن و حالت دادن موهایتان استفاده نکنید و در صورت لزوم از حرارت ملایم استفاده کنید.

به بازگرداندن حالت ارتجاعی مو کمک میکنه و باعث به حداقل رسیدن شکنندگی مو ها میشه. استفادهی منظم از قیچیهای معمولی کاغذ با ایجاد موخوره باعث آسیب بیشتر میشود. هنگامی که این غلاف حفاظتی آسیب ببیند، ساقه مو خشک شده و در برابر تجاوز عوامل خارجی آسیب پذیر میشود. اما اگر پیش از این مرحله مو را انجام دهید موخورههای ایجاد شده فرصت پیشرفت و رسیدن به قسمتهای بالایی ساقه مو را نخواهد داشت و موها سالمتر رشد خواهند کرد. اما همیشه لازم نیست کار به این مرحله برسد، اگر شما از موهای خود درست مراقبت کنید و پیشگیریهای لازم را انجام دهید شاهد ایجاد موخوره در آنها نخواهید بود و ساقه موها به طور کامل و یکدست رشد کرده و نیازی به کوتاه کردن نخواهند داشت. شما میتوانید این ژل را با استفاده از یک قاشق از برگ جدا کنید و بر روی موهای خود قرار دهید و اجازه دهید 30 دقیقه بر روی مو بماند تا تاثیر آن را مشاهده کنید. قرار گرفتن در معرض آفتاب داغ ممکن است به موها آسیب برساند، آن را خشک و شکننده، و بیشتر در معرض شکستگی وموخوره قرار دهد.باد سر نیز چنین تاثیری روی موها دارد.هر زمان که در معرض افتاب شدید یا بادهای سرد قرار می گیرید باید از موهایتان محافظت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید