راهکارهایی برای پیشگیری از ایجاد موخوره

یکچهارم فنجان روغن زیتون را با یکدوم فنجان عسل ترکیب کنید و روی حرارت قرار دهید. رفع و درمان موخوره با ماسک مو روغن بادام: 2 قاشق غذاخوری روغن بادام را روی حرارت گرمکنید، میتوانید چند قطره وانیل هم اضافه کنید. درمان موخوره با ماسک موی روغن نارگیل: مقداری روغن نارگیل را گرمکنید و بر روی ساقه موهای آسیبدیده بمالید. ویتامین E باعث تقویت ساقه موهای خشک و آسیبدیده میگردد. آمینواسیدها: اسیدآمینههای موجود در آب برنج میتواند با کراتین مو ترکیبشده و یک ساختار قوی تشکیل دهد و باعث تقویت ریشه میگردد. • به طور منظم از یک نرمکننده قوی استفاده کنید. • از یک نرمکننده برای مراقبت بیشتر از موها استفاده کنید. همچنین اگر به طور مداوم موهایتان را با موادشیمیایی صاف میکنید، بهتر است از همین نسبت استفاده کنید و اگر موهایتان ضخیم، مجعد یا فر است، نسبت سرکه سیب به آب گرم باید یک به سه باشد. سرکه سیب باعث متعادل شدن چربی در پوست سر شما میشود، همچنین سرکه سیب آلودگیهای موی شمارا پاک میکند و باعث تمیز شدن موهای شما میشود. عادت محکم کشیدن حوله روی موهای خیس به راحتی موهایتان را درمعرض موخوره قرار میدهد.

• اگر در روزهایی که موهای خود را نمیشویید کاری باید روی آنها انجام دهید، سعی کنید بر روی موهایتان نرمکننده بزنید. هنگامیکه این آسیب به موها وارد شود، یک دختر هیچ کاری نمی تواند انجام دهد، بجز اینکه دل به دریا بزند و موهایش را کوتاه کند. سس مایونز یک درمان عالی برای موهای آسیبدیده است. پاپایا حاوی پروتئین هایی است که به تغذیه موها و درمان موخوره کمک می کنند. شستن بیشازحد ریش، باعث از بینرفتن چربی مو و پوست صورت میگردد و منجر به ایجاد موخوره میشود. • مصرف محصولات حالتدهنده به مو را به حداقل برسانید، زیرا این محصولات سبب ایجاد مشکلات بیشتری میشوند. ترکیبات موجود در این روغن مواد مورد نیاز سلولها را تامین کرده و باعث لطافت و درخشندگی موها میشوند. انتهای ساقه دارای موخوره و الیاف شکسته شده مو باعث میشوند که موها از انتها خشک، چسبناک و ناهموار به نظر برسند و طول آن خشن و کدر به نظر برسد.

•از آرایشگر خود بخواهید هیچگاه از تیغ برای شکل دادن و آرایش موهای شما استفاده نکند، زیرا این کار سبب ایجاد موخوره بیشتر در موهای شما میشود. برای پیدا کردن موخوره ها، حساب زمان هم از دستتان در رفته و تا به خود میآیید، ساعت ها گذشته است! البته اگر میخواهید به موی خود اضافه کنید که بلندتر و سالمتر به نظر برسند بهتر است سراغ اکستنشن مو بروید تا قسمت موخوره موی خود را از بین ببرید. سپس موهای خود را با شامپو بشویید و با حوله خشک کنید. به علاوه، روغن موهای شما را تغذیه می کند و به حفظ تعادل و رطوبت مو کمک می کند. روتین مراقبت از مو؛ امکانی ایده آل برای حفظ موهایتان! در صورت نیاز، از اسپری نرم کننده و شانه دندانه پهن، برای باز کردن گره ها و جدا کردن تار های مو استفاده کنید. یک بار کوتاه کردن قطعاً جواب نمیدهد و لازم است تقریباً هر شش هفته یک بار نوک موهایتان را با قیچی بچینید.

موز هم سرشار از ویتامین E است و استفاده از ماسک مو موز خیلی مؤثر است. همچنین پوره موز را با دو قاشق ماست و مقداری آب و آبلیمو مخلوطکنید و ترکیب بهدستآمده را به ساقه موها ماساژ دهید و بعد از یک ساعت با آب ولرم شستشو بدهید. همچنین میتوانید یکچهارم فنجان روغن بادام را با یک عدد تخممرغ ترکیب کنید. همچنین میتوانید 4 قاشق غذاخوری روغن بادام را با 2 قاشق غذاخوری عسل و 2 قاشق غذاخوری گلیسیرین ترکیب کنید. استفاده از روغنهای گیاهی نظیر روغن زیتون، روغن بادام تلخ، روغن نارگیل، روغن جوجوبا، روغن کرچک و روغن درخت چای از ایجاد موخوره جلوگیری میکند. دستگاه موخوره گیر یا کوتاهی موها؟ از نوشیدن آب برنج و یا شست و شوی سر با آن غافل نشوید. ویتامین B: ویتامین B موجود در آب برنج میتواند باعث تقویت و رشد مو میشود. موهای خود را به مدت طولانی در معرض نور خوشید قرار ندهید. ماسک بهدستآمده را روی موهای خود ماساژ دهید. اگر زیر میکروسکوپ به یکی از این موها نگاه کنید، میبینید که جدار آن خلل و فرج زیادی دارد و در سلولهای سطحی که باید حالتی شبیه آجرهای روی شیروانی داشته باشند، نامنظمی شدید بهوجود آمده است و در برخی از قسمتها دچار شکستگی شدهاند.

دیدگاهتان را بنویسید