رایجترین روش های کلاهبرداری در صرافی یونی سواپ

صرافی‌های غیرمتمرکز مانند یونی سواپ به خاطر خدمات متنوع و مزایای که دارند در سالیان گذشته رشد خوبی داشتند.

افراد بسیاری ترجیح می‌دهند که در این صرافی‌ها به خرید و فروش ارزهای دیجیتال بپردازند. اما با افزایش محبوبیت صرافی یونی سواپ، میزان کلاهبرداری نیز در این صرافی افزایش یافته است. برخی از روش‌ های کلاهبرداری در صرافی یونی سواپ بسیار رایج هستند و افراد زیادی نیز از این طریق سرمایه خود را از دست داده‌اند. ما در این مطلب به بررسی این روش‌ها می‌پردازیم و راه‌های که به شما کمک می‌کند در دام این کلاهبردارها نیفتید را معرفی می‌کنیم. با ما همراه باشید.

رایجترین روش های کلاهبرداری در صرافی یونی سواپ

صرافی یونی سواپ بزرگترین صرافی غیرمتمرکز که افراد در آن امکان خرید و فروش ارزها دیجیتال، ایجاد و توسعه رایگان توکن‌ها جدید و همچنین جمع‌آوری سرمایه برای پروژه‌ها دارند. تنوع خدمات و عدم کنترل معاملات توسط شخص سوم، زمینه را برای کلاهبرداری افراد مختلف فراهم کرده است. روش‌های متعددی وجود دارد که این افراد ممکن است از طریق آن در صرافی یونی سواپ از کاربران کلاهبرداری کنند. برخی از روش‌های کلاهبرداری بسیار رایج هستند و سرمایه‌گذاران زیادی طمع آن‌ها شدند. ما در ادامه سه روش رایج کلاهبرداری در صرافی یونی سواپ را معرفی می‌کنیم.

پروژه‌های نامعتبر

کاربران این امکان را دارند که در یونی سواپ برای توسعه توکن‌های خود سرمایه جمع‌آوری کنند. حال برخی از افراد با هدف کلاهبرداری این کار را می‌کنند. آن‌ها ابتدا با تبلیغات و ارائه‌ برنامه‌های مختلف نظر کاربران را به خود جلب می‌کنند. پس از اعتماد کاربران و سرمایه‌گذاری در پروژه، آن‌ها سرمایه سرمایه‌گذاران را برداشت و آن را خارج می‌کنند. به این صورت فرد کل سرمایه خود را از دست می‌دهد بدون اینکه هیچ دارایی خاصی بدست آورند.

خروج استخر نقدینگی

یکی از رایجترین روش های کلاهبرداری در صرافی یونی سواپ خروج استخر نقدینگی است. نرخ مبادله یک ارز دیجیتال در صرافی یونی سواپ براساس اندازه استخر نقدینگی اتریوم آن رمزارز تعیین می‌شود. هر فردی می‌تواند در یونی سواپ با تعریف یک قرارداد هوشمند یک توکن ایجاد کند. پس از تعریف توکن باید مقدار مساوی اتریوم و توکن برای ایجاد استخر نقدینگی به این صرافی واریز کند. از ضرب مقدار اولیه اتریوم در این توکن یک عدد بدست می‌آید که همیشه ثابت است و قیمت توکن نیز براساس این معادله مشخص می‌شود.

حال ممکن است افرادی با ایجاد رمزارز جدید و تبلیغات خیلی زیاد مقدار بالای اتریوم را جذب استخر نقدینگی توکن خود کنند. با خرید هر توکن میزان اتریوم افزایش و مقدار توکن کاهش می‌یابد. در نتیجه قیمت این توکن نسبت به اتریوم بالاتر می‌رود.

پس از جذب سرمایه بالا، توسعه دهنده توکن به یکباره تمام اتریوم که از سرمایه‌گذاران دریافت کرده را خارج می‌کند. با این کار دیگر سرمایه‌گذاران امکان فروش آن توکن را ندارد و سرمایه خود را از دست می‌دهند. با کاهش مقدار اتریوم در استخر نقدینگی، قیمت آن توکن به صفر می‌رسد.

توکن‌های جعلی

یکی دیگر از روش‌های کلاهبرداری در صرافی یونی سواپ معرفی یک توکن جعلی است. همانطور که گفتیم هر فردی این امکان را دارد که در این صرافی غیرمتمرکز یک توکن را به صورت کاملا رایگان ایجاد و معرفی کند. گاهی اوقات برخی از افراد توکن‌های معتبری را ایجاد می‌کنند اما مدتی طول می‌کشد که به لیست مبادله صرافی یونی سواپ اضافه کنند. در این حالت قبل از اینکه توکن اصلی توسط افراد حقیقی و حقوقی معتبر به لیست صرافی اضافه شود، افراد سودجو یک توکن جعلی با نماد شبیه توکن اصلی به لیست اضافه می‌کنند و سرمایه سرمایه‌گذاران را جذب می‌کنند در حالی که این توکن هیچ ارزشی ندارد.

رایجترین روش های کلاهبرداری در صرافی یونی سواپ.

راهکارهای برای پیشگیری از کلاهبرداری در صرافی یونی سواپ

برای پیشگیری از کلاهبرداری در صرافی یونی سواپ یک سری راهکارهای وجود دارد که می‌تواند به شما کمک کند:

تحقیق در مورد پروژه

بسیاری از توسعه دهندگان توکن‌ها و پروژه‌های غیرمتمرکز از طریق صرافی یونی سواپ، سرمایه برای راه‌اندازی پروژه خود را جمع‌آوری می‌کنند. بخش بزرگی از این پروژه‌ها معتبر هستند اما پروژه‌های غیرمعتبر نیز وجود دارند. شما برای تشخیص پروژه‌های نامعتبر از معتبر باید تحقیق کنید.

در مورد موضوعاتی مانند اینکه چه کسی این پروژه‌ها را انجام می‌دهند و هدف انجام آن چیست، تحقیق کنید. اگر در زمان انجام تحقیقات خود متوجه شدید که مشکلی در زمینه این پروژه وجود دارد بهتر است در سرمایه‌گذاری خود تجدید نظر کنید.

تشخیص توکن‌های اصلی

در سایت‌های معتبری مانند کوین مارکت‌کپ تمامی ارزهای دیجیتال معتبر معرفی شدند. اگر قصد دارید توکن را بخرید، نماد آن را در این وب سایت جستجو کنید. سپس به صفحه معرفی آن بروید و تمامی اطلاعات مربوط به آن را مطالعه کنید. همچنین در این سایت، صرافی‌های که این ارز دیجیتال را به فروش می‌رسانند وجود دارد که با کلیک بر روی هر صرافی به صفحه خرید آن می‌روید.

استفاده از صرافی‌های متمرکز

مزیت استفاده از صرافی‌های غیرمتمرکز این است که شما می‌توانید بدون انجام مراحل احراز هویت و حضور شخص ثالث به معامله بپردازید. اما میزان کلاهبرداری در این صرافی‌ها بسیار بالا است. بنابراین اگر به تازگی وارد بازار کریپتوکارنسی شده‌اید و اطلاعات جامعی در مورد این بازار مالی ندارید، ما به شما توصیه می‌کنیم که از صرافی‌‌های متمرکز داخلی و بین‌المللی معتبر و شناخته شده برای انجام معاملات خود استفاده کنید.

البته بسیاری از صرافی‌های بین‌المللی مانند بایننس و کوکوین به خاطر تحریم‌ها به کاربران ایرانی خدمات ارائه نمی‌دهند و در صورت اینکه مشخص شود کاربر ایرانی است سرمایه آن‌ها فریز می‌شود. به همین دلیل پیشنهاد ما استفاده از صرافی‌های معتبر داخلی است. صرافی ارز دیجیتال تبدیل، آبان تتر و نوبیتکس، صرافی‌های داخلی معتبری هستند که شما می‌توانید به راحتی در آن‌ها به خرید و فروش رمزارزهای مختلف بپردازید.

ممکن است برای شما این سوال پیش آید، آیا صرافی ارز دیجیتال تبدیل معتبر است؟ در جواب این سوال باید بگوییم نه تنها صرافی تبدیل، بلکه اکثر صرافی‌های داخلی معتبر هستند و مجوز فعالیت خود را از نهادهای مربوطه دریافت کردند. متخصص‌های نرم‌افزار کارآزموده امنیت این صرافی‌ها را تامین می‌کنند بنابراین بدون نگرانی به خرید و فروش ارزهای دیجیتال مختلف بپردازید.

رایجترین روش های کلاهبرداری در صرافی یونی سواپ

سخن پایانی

مهم‌ترین مزیت صرافی‌های غیرمتمرکز کارمزد پایین آن است، به همین دلیل نیز افراد زیادی تمایل به انجام معاملات در یونی سواپ دارند. اما عدم کنترل معاملات توسط شخص ثالث، باعث افزایش کلاهبرداری در این صرافی‌های می‌شود. بنابراین اگر قصد استفاده از این صرافی‌ها را دارید بهتر است پیش از انجام هرگونه سرمایه‌گذاری به صورت کامل تحقیق کنید. اما اگر علم کافی ندارید، توصیه ما به شما این است که از صرافی‌های متمرکز داخلی برای انجام معاملات خود استفاده کنید که مطمئن هستند و در صورت ایجاد مشکل امکان پیگیری آن‌ها وجود دارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید