روشهای درمان و پیشگیری از موخوره را یاد بگیرید

موهای ما بیشتر از پروتئین تشکیل شده است؛ پس استفاده از مواد غذایی سرشار از پروتئین، مانند ماهی، گوشت، تخم مرغ و حبوبات، میتواند به سالم ماندن موی شما بسیار کمک کند. روغن درخت چای می تواند به کاهش خارش پوست و چربی پوست سر کمک کند و این به نوبه خود می تواند باعث کاهش موخوره شود. موهای خود را بشویید و سپس با چای بابونه شستشو دهید تا به درمان موخوره کمک کند. روغن زیتون را اضافه کنید تا زمانی که قوام پیدا کند. برای نرم کردن موهایتان از ریشه تمرکز کنید و در هر بار شستشو از ماسکهای نرمکننده استفاده کنید. بسیاری از افراد از موخوره شکایت میکنند و ادعا دارند حتی با کوتاه کردن نوک موهای خود بعد از مدت کوتاهی مجدد این مشکل روی موهایشان دیده میشود. هرچند در بعضی موارد مو خوره همراه با بعضی از بیماریها و سندرمهای ژنتیکی دیده میشود اما در اکثریت موارد یک مسئله اکتسابی و در اثر عوامل محیطی ایجاد میشود.البته استعداد مبتلا شدن به مو خوره نیز ژنتیکی است.

مثلاً اگر موهایی دارید که در اثر رنگ کردن آسیب دیده و وز شده باید از ماسکی استفاده کنید که برای موی وز و آسیبدیده است. همانطور که می دانید یکی از فعالیت های مخربی که موجب بروز موخوره می شود استفاده زیاد از سشوار می باشدف از اینرو ما در سایت سینره به طور مفصل آمورش خشک کردن مو بدون استفاده از سشوار را تهیه نموده ایم. استفاده از هر کدام از این روغنها در ماسکهای خانگی و یا به صورت جدا از روش های آسان درمانهای خانگی است. میتوانید با انتخاب روغنهای گیاهی مثل روغن آرگان، کنجد یا روغن بادام شیرین یک روش هوشمندانه را برای درمان موخوره درنظر بگیرید. اولین روش درمان موخوره این است که موهای خود را باز بگذارید و آنها را کمتر ببندید. چرا که با خرید روغن نارگیل انواع مشکلات مو از قبیل شوره سر، موی خشک و شکننده، ریزش و رشد ناکافی مو درمان شده و از ایجاد موخوره پیشگیری خواهد کرد. وقتی موهای ناحیهای از سر، ریش، ابرو یا نقاطی از بدن که حاوی مو هستند به صورت گرد، مانند سکه ریزش میکند، ریزش سکهای یا آلوپسی اتفاق افتاده است. حالا که با تمام شرایط و مراحل انجام روتین مراقبت از مو، آشنا شدهاید، بهراحتی میتوانید روتین مخصوص و متناسب با موهای خودتان را دستوپا کرده و موهایی ایدهآل و سالم داشته باشید.

با استفاده از ماسکها و نرمکنندههای مخصوص موی فر، موهایتان را تغذیه کنید. هنگام برس زدن یا شانه زدن موهای خود از کشیدن یا کشیدن موها خودداری کنید و در صورت نیاز به خلاص شدن از شر گره، از یک محصول بازکننده مو استفاده کنید. علاوه بر این، با کشیدن تارهای مو از ریشه باعث سستی آنها میشود. فر کردن، صاف کردن، سشوار کشیدن مدام میتوانند به شدت به مو آسیب برساند و باعث موخوره شوند. دستگاههایی مانند سشوار، اتوی مو و بابلیس با گرمایی که ایجاد میکنند، باعث ایجاد شکستگی در تارهای مو شده و آنها را دچار موخوره و خشکی میکنند. میتوانید از ماسک مویی استفاده کنید که حاوی روغن نارگیل یا جوجوبا است. ژل داخل آن را در ماسکهای خود استفاده کنید. ماسکهای مو برای تقویت و ترمیم تارهای مو مورد استفاده قرار میگیرد. ماسکهای داخل حمام باید روی موی خیس استفاده شوند و پس از چند دقیقه نیاز به شستشو دارند.

ترکیب زرده تخممرغ به همراه یک قاشق عسل طبیعی و چند قاشق روغن زیتون و کمی گلاب را نیم ساعت تا چهل دقیقه روی سر خود بگذارید. شستشوی مو با آب داغ، سبب از بین بردن چربی طبیعی پوست سر شده و رشد مو را دچار اختلال میکند. مخلوطی از 3 قاشق غذاخوری جوش شیرین را با آب مخلوط کنید. قانون اول برای اینکه موخوره به جان موهایتان نیافتد این است که هر سه ماه یک بار موهایتان را کوتاه کنید. برای انتخاب ماسک داخل حمام مناسب باید به نوع مو (صاف، مجعد، فر و وز) و مشکلات و آسیبهایی که دارد توجه کرد. انتخاب ماسک داخل حمام به چه عواملی بستگی دارد؟ شما را در انتخاب محصول اصلی کمک میکند. سرم مو، به نرم و شفاف شدن موهای شما کمک کرده و از ایجاد موخوره روی آن پیشگیری میکند. بعد از شستشو با شامپو برای موهای فر، حتماً موهایتان را نرم و آن را آبرسانی کنید. این نکات زیبایی ساده را دنبال کنید که همگی آنها تایید شده هستند و علمی.

دیدگاهتان را بنویسید