روشهای درمان و پیشگیری از موخوره را یاد بگیرید

به همین خاطر به کاشت مو روی میآورد تا ریشهی موهای خود را تقویت کند و تراکم بالایی به موهای خود بدهد. بسیاری از اطبای طب سنتی معتقدند ماساژ دادن پوست سر با روغن رزماری از ریزش مو جلوگیری میکند و پوست سر را سالم نگه میدارد همچنین شاهد تولید انواع لوسیون از این گیاه دارویی برای تقویت ابرو و مژه نیز هستیم که در دراز مدت دارای اثری فوق العاده و ماندگار نیز هست. ماسک های مو نرم کننده های قوی هستند که به مرطوبت نگه داشتن مو و تقویت ساقه های مو کمک می کنند. علاوه بر اینها این روغن میتواند آب و رطوبت را در خود نگه دارد و در نتیجه به آبرسانی موها هم کمک میکند. مصرف سیر بعد از کاشت مو بهتر است خام، آب پز شده، بخارپز شده و یا رنده شده در وعدههای غذایی صورت گیرد. روغن رزماری : رزماری یا اکلیل کوهی یکی از گیاهان دارویی معطر با نفوذ پذیری بالا و همچنین خواص درمانی بی نطیر که در کمتر گیاه دارویی این خواص را می توان یافت، روغن رزماری یک روغن محرک است که بوی نافذ و گرمی دارد و بر اعصاب مرکزی اثر مؤثری دارد .

روغن مورد : برگ مورد متعلق است که به یکی از قدیمی ترین درختان که از مهمترین گیاهان دارویی به شمار می رود و از قدیم الایام جهت تقویت مو بکار رفته است. اگر آب غذاها تمام شود و حرارت خشک به موادی که دارای اسید فولیک هستند برسد (یعنی غذا بخواهد بسوزد) از بین می رود. به گزارش آکاایران هرچه شستشوی مو با خشونت بیشتری انجام شود امکان ایجاد موخوره بالاتر می رود. آسیبهای فیزیکی مثل سشوار کردن، اتو کشیدن، مواد شیمیایی باعث خشکی ساقه ریش میشود و در ادامه باعث ایجاد موخوره میشود. روغنهای سنگین مثل روغن زیتون و روغن نارگیل مولکولهای بزرگی دارند که به سادگی در فولیکول مو نفوذ نمیکند اما روغن آرگان مولکولهای کوچکی دارد که به سرعت و به طور کامل بافت ساقه مو را پوشش میدهد و با تامین رطوبت مورد نیاز مو از ایجاد موخوره پیشگیری میکند. اگر این روغن را با محصولات شوینده مخلوط کنید اثربخشی بیشتری خواهد داشت اما به تنهایی هم میتواند موها را درخشان، چرب و مقاوم کند. مرحله ۲ : بعد از آنکه آووکادو به حالت خمیری درآمد، تخم مرغ را اضافه کنید و خوب مخلوط کنید.

پس سعی کنید تا حد امکان از مواد شیمیایی استفاده نکنید. سعی کنید اندازهای باشد که روی شانهها قرار نگیرد. به آرامی آن را بر روی پوست سر خود بریزید و سعی کنید آن را به طور مساوی بر بالای سر خود توزیع کنید. در ابتدای کار در صورت مشاهده هر گونه ریزش غیر طبیعی بهتر است به پزشک مراجعه کنید و از او بخواهید با آزمایش خون میزان آهن و کارکرد تیروئید شما را چک کند، چون مثلا کم کار شدن تیروئید می تواند باعث نازک شدن و ریزش مو، ابرو و مژه شود، همچنین آهن در فرآیند رساندن اکسیژن به سلول ها نقش دارد و اکسیژن از مواد مهمی است که به رشد موها کمک می کند، خوردن غذاهای حاوی آهن یا قرص های آهن می تواند بسیار کمک کننده باشد البته در صورت تشخیص پزشک. بسیاری از خانم ها به دنبال راه حل هایی طبیعی برای تقویت مو ، ابرو و مژه خود هستند، وقتی پای صحبتشان می نشینیم از دوران با شکوه گذشته، سنین نوجوانی و جوانی می گویند که برایشا ن یادآور موها ، ابرو و مژه های بسیار پر پشت و ضخیم است. تقریبا همه می دانیم که تنها راه خلاصی از موخوره کوتاه کردن مو است و یا روش ها بسیار هزینه بردار و وقت گیر هستند، پس طبق معمول، پیشگیری بهتر از درمان است!

در نهایت، این تنها راه برای از بین بردن موهای مرده و آسیب دیده برای همیشه است. البته این تنها ویتامین موجود در آن به شمار نمیرود. اما ما به شما می گوییم نگران نباشید چون افراد زیادی در دنیا هستند که چنین مشکلی را دارند، البته نباید هم این مشکل را نادیده گرفت و باید به دنبال راهی برای درمان آن بود. معمولا بین ۶ تا ۸ هفته طول می کشد که ابروها مجدد شروع به رشد کنند اما بسیار پیش می آید که دوست داریم ابروها زودتر پر شوند و موهای آن سریع تر رشد کنند، در این مواقع استفاده از راه حل های طبیعی شاید مطمئن ترین کار باشد. البته انتخاب روش کاشت مو متفاوت است و اینگونه افراد پس از کاشت مو باید مواردی همچون انتخاب تغذیه مناسب را رعایت کنند و از مصرف مشروبات الکی و دخانیات پرهیز کنند؛ و اگر سیر که حاوی تمامی مواد مغذی و ویتامینهای لازم جهت رشد و تقویت موی سر است در برنامهی غذایی جای بدهند احساس بسیار خوبی نسبت به رویش مجدد موهای خود خواهند داشت. همچنین افرادی که طبع گرمی دارند و یا در محیطهای گرمی زندگی میکنند و بنا به شرایط کاریشان دمای بدن بالایی دارند باید در مصرف سیر احتیاط کنند چراکه دچار اگزما و حساسیت خواهند شد و این ممکن است در موی افراد نیز تاثیر بدی داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید