روشهای طبیعی برای پیشگیری از سرطان پروستات – آفتاب

در صورت بروز عفونت، ممکن است درمان آنتی بیوتیکی طولانی مدت مورد نیاز باشد. این نوع از این بیماری دارای علائمی شبیه به آنفولانزا میباشد که همزمان با شروع عفونت، علائمی همچون تب و لرز و حالت تهوع و استفراغ به همراه دارد که معمولا با آنتیبیوتیک درمان میشود. وقتی پروستات بزرگ می شود، راه خروجی ادرار از مثانه که گردن مثانه می­ باشد بسته می­ شود و باعث علائمی نظیر شکم درد یا احساس دائم پری مثانه، تکرر ادرار و بند آمدن ادرار می ­شود. مشکل در ادرار کردن، احساس فوریت و یا تکرر ادرار. این روش در صورتی که فرکانس و فوریت شدید دارید بسیار مفید است. در این حالت درمان سرطان پروستات با جراحی باز انجام می شود که نتیجه ی آن معمولا بسیار موفقیت آمیز است. توانایی که بورون برای افزایش سطوح تستوسترون دارد، آن را به یکی از بهترین مکمل ها برای سلامت پروستات تبدیل می کند.

این ترکیبات دارای خاصیت ضد التهابی و آنتی اکسیدانی بوده و با کاهش التهاب پروستات سبب میشوند تا دفع ادرار با سهولت بیشتری در مبتلایان به هایپرلازی پروستات امکانپذیر شود. به طور کلی نعوظ و رابطه جنسی میتواند سموم موجود در بدن را دفع کند، در صورت نداشتن رابطه جنسی علاوه بر تجمع این سموم احتمال ابتلا به سرطان پروستات هم به مراتب افزایش پیدا خواهد کرد. پروستاتیت به التهاب و ورم غده پروستات گفته می شود که در واقع عفونت غده پروستات است که به طور معمول در میان مردان جوان تا میانسال رایج است. لیکوپن از آسیبهای سلولی جلوگیری کرده و آسیب رادیکالهای آزاد به بدن را خنثی میکند. با این حال ، در هیچ مطالعه ای اثبات نشده است که مصرف مکمل لیکوپن می تواند خطر ابتلا به سرطان پروستات را کاهش دهد . گوجه فرنگی مقدار زیادی کاروتنویید دارد که مهم ترین آن لیکوپن است. شایع ترین سرطانها در مردان ایران نیز پروستات، معده، پوست (غیر ملانوما)، کولورکتال و مثانه و در زنان ایران نیز سرطانهای پستان، کولورکتال، تیروئید، پوست (غیر ملانوما) و معده هستند.

سرطان پروستات یک نوع سرطان شایع است که مردان را درگیر می کند و پرتودرمانی می تواند درمان موثری برای سرطان پروستات باشد. بیماری بزرگی پروستات یک بیماری شایع در مردان است که اغلب پس از ۵۰ سالگی علایم آن ظاهر می شود. این بیماری حداقل ۳ ماه طول می کشد و اغلب افراد مبتلا به این بیماری، درگیر این نوع میشوند. به مدت 5 الی 6 دقیقه کلم ها را طبخ کرده و روزانه آن را میل کنید. کلم بروکلی حاوی ترکیبات پیچیده بسیاری مانند سولفورافان است که در کاهش تورم پروستات (برای درمان گیاهی بزرگی پروستات) یا بروز سلولهای سرطانی موثر هستند. کلم بروکلی و سایر سبزیجات چلیپایی مانند گل کلم و جوانه بروکسل حاوی مادهای به نام سولفورافان هستند. مکانیسم احتمالی اثر IP6 بر ضد متابولیسم، ناشی از کاهش پروتئینی به نام GLUT-4 است که در انتقال گلوکز نقش دارد. در غده پروستات، تستوسترون به هورمون دیگری به نام دی هیدروتستوسترون (DHT) تبدیل می شود. تیم تحقیق داده های مربوط به دو مطالعه بزرگ قبلی را که شامل بیش از ۶۲ هزار مرد در رده سنی بین ۴۰ تا ۸۴ سال بود را مورد تجزیه و تحلیل قرار داد.

مطالعات بیشماری نشان داده اند که ورزش می تواند از بزرگ شدن پروستات جلوگیری و به مدیریت علائم بزرگی خوش خیم پروستات یا همان هایپرپلازی خوش خیم کمک کند. اما کاهش میزان چربی مصرفی روزانه فواید اثبات شده دیگری از جمله کمک به کنترل وزن و سلامت قلب دارد. اگرچه این روش درمانی در کنترل رشد سلولهای سرطانی موثر است اما به علت از دست دادن تستوسترون در بدن، بدون عوارض جانبی هم نیست. در واقع پروستات سالم نسبت به سایر اعضای بدن حاوی ده برابر روی بیشتر است. رژیم غذایی که در آن از امگا ۳ کمتر استفاده شود، احتمال بزرگ شدن پروستات را افزایش خواهد داد و همچنین ممکن است خطر ابتلا به سرطان پروستات را نیز بیشتر کند. برای سلامت بیشتر و جلوگیری از مشکللات پروستات باید رژیم غذایی خود را اصلاح کنید . برای بالا بردن مصرف سویا میتوانید از تمام مواد غذایی حاوی سویا استفاده کنید .

دیدگاهتان را بنویسید