روش های پیشگیری از سرطان پروستات – پزشکت

طبق مطالعه ای که در سال 2006 بر روی 29000 مرد انجام شد، ورزش کردن می تواند به کاهش خطر ابتلا به سرطان پیشرفته پروستات و همچنین مرگ سرطان پروستات کمک کند. قطع کردن عرضه تستوسترون می تواند سبب مرگ یا رشد آهسته تر سلول های سرطانی شود. چرخه های انجماد و گرم کردن سبب از بین رفتن سلول های سرطانی و مقداری از بافت سالم اطراف آن ها می شود. سپس گازی ثانویه برای گرم کردن دوباره بافت درون نیدل ها قرار داده می شود. گازی بسیار سرد درون نیدل ها قرار داده می شود که سبب انجماد بافت های اطراف می گردد. جراحی برداشت بیضه ها (ارکیکتومی): برداشتن بیضه ها سبب کاهش سطح تستوسترون در بدن می شود. هورمون درمانی، روشی درمانی برای پایان دادن به تولید هورمون مردانه تستوسترون توسط بدن می باشد. دانه های کاشته شده در نهایت به پرتوزایی خود پایان داده و نیازی به برداشتن آن ها وجود ندارد. دانه های پرتو زا میزان کمی تشعشعات را در یک بازه زمانی طولانی مدت آزاد می کنند. بتا- سیتوزترول هم چنین در گردوی آمریکایی ، دانه کدو تنبل و جوانه گندم یافت می شود. چنین گفته ای به این دلیل است که تحقیقات نشان داده اند چاقی یک عامل خطر برای ابتلا به سرطان پروستات می باشد.

محرومیت از آندروژن که به آن ADT نیز گفته می شود از جراحی یا داروها برای کاهش سطح آندروژن های ساخته شده در بیضه استفاده می کند. داروها یا هورمون ها جلوی تولید تستسترون و سایر هورمون های مردانه مانند آندروژن را می گیرند. آندروژن های اصلی در بدن تستوسترون و دی هیدروتستوسترون (DHT) هستند که بیشتر توسط بیضه ساخته می شوند اما غدد فوق کلیوی (غده هایی که بالای کلیه های شما قرار می گیرند) و همچنین خود سرطان پروستات نیز می توانند مقداری تولید کنند. PSA پروتئینی است که توسط پروستات تولید میشود. ژنتیک: ژنتیک نیز نقش به سزایی در خطر ابتلا به سرطان پروستات دارد. سرطان پروستات عوامل خطر مشخصی مانند سن دارد که قابل کنترل نیستند. برخی تحقیقات نشان می دهند که خوردن مقدار زیاد چربی اشباع ممکن است با افزایش خطر بازگشت سرطان پروستات پس از جراحی و ایجاد سرطان پیشرفته پروستات ارتباط داشته باشد. با این حال، مکمل اسیدفولیک، یک فرم فولات ساخته شده توسط انسان، ممکن است خطر سرطان را افزایش دهد. با این حال، تکنولوژی های جدید تر میزان عوارض را کاهش داده، کنترل سرطان را افزایش داده و تحمل این فرایند را آسان تر کرده اند.

اما با این حال، دیگر عوامل خطر را می توان کنترل کرد. در مردان مبتلا به سرطان کم خطر پروستات، ممکن است به درمان فوری نیاز نباشد. افراد برای درمان سرطان پروستات اقدام می کنند؟ به همين دليل پزشکان به دنبال دارويی ديگر هستند تا توام با پکليتکسل از آن استفاده کنند. در ارتباط با مناسب ترین روش جراحی برای خود، با پزشکتان صحبت کنید. اگر شما قادر ادرار کردن نیستید، فورا به پزشک مراجعه کنید. در مردان مبتلا به سطح اولیه سرطان، هورمون درمانی می تواند با هدف کوچک کردن تومور ها قبل از پرتو درمانی انجام شود. گروه ویژه خدمات پیشگیرانه ایالات متحده در حال حاضر غربالگری منظم سرطان پروستات را برای همه مردان بین 55 تا 69 سال توصیه می کند. شیمی درمانی جهت از بین بردن سلول هایی از جمله سلول های سرطانی که به سرعت در حال پیشرفت هستند از دارو ها استفاده می کند. گاهی جهت ترشح پروستات برای تشخیص پروستاتیت از روش شیردوشی پروستات استفاده میشود.

داروهای دوتاستراید یا فیناستراید از جمله داروهای تجویزی جهت کاهش سرعت رشد غده پروستات می باشند. در صورتی که به بیماری های خاص مبتلا هستید و یا داروهای رقیق کننده خون مثل آسپرین و وارفارین و … علایم این بیماری عبارتند از تکرر ادراری، ادرار دردناک، انزال دردآور، مشکل در ادرار کردن و… با موافقت پزشک خود، 30 دقیقه ورزش کردن را در اغلب روز های هفته هدف خود قرار دهید. از پزشک خود بخواهید خطراتی را برای شما توضیح دهد که ممکن است بسته به شرایط، نوع فرایند جراحی، سن، گروه خونی و سلامت عمومی خود با آن ها مواجه شوید. با پزشک خود درباره خطر خودتان صحبت کنید.خطر ابتلا به سرطان در برخی مردان بییشتر است. پروستاتیت باکتریال (عفونی) مزمن بیشتر مردان ۵۰-۳۰ ساله را گرفتار میکند. مراقبت فعال می تواند یک گزینه درمانی برای سرطانی باشد که علامتی را ایجاد نکرده، انتظار می رود که بسیار آهسته رشد کرده و به یک ناحیه کوچک از پروستات محدود می باشد. معمولاً رشد این سرطان آهسته و محدود به همین غده است که در اینصورت احتمالاً مشکلی جدی ایجاد نمیکند؛ بعضی از سرطانهای پروستات اینگونه هستند و به درمان چندانی نیاز ندارند اما بعضی دیگر از آنها شدیدند و به سرعت گسترش مییابند.

دیدگاهتان را بنویسید