روش های پیشگیری از سرطان پروستات – پزشکت

۲- همبستری در اول شب که معده پر است که سبب قولنج، فلج، انحراف صورت، ورم مفاصل، نقرس و پروستات میشود. زردرنگ بودن این ماده سبب تندتربودن مزه آن می شود. اولین روش و راحت ترین روش تشخیص بزرگی پروستات معاینه توسط پزشک با انگشت از ناحیه مقعد می باشد در این روش پزشک براحتی بزرگی غیرطبیعی و حتی حدود بزرگی پروستات را حدس می زند. ✅ مرتب با ورزش هاش پرینه مثل جمع کردن و شل کردن عضلات باسن و ایستادن و نشستن، عضلات ناحیه باسن را تقویت کنید (10 بار در ساعت). شیوه زندگی: چاقی خطر ابتلا به بزرگی پروستات را افزایش میدهد در حالیکه ورزش میتواند این خطر را کاهش دهد. انار ترشح هورمون استروژن در بدن مردان را کاهش می دهد.به همین دلیل کسانی که دچار بزرگی پروستات هستند می تواند از این میوه پرخاصیت استفاده کنند. انار برای جلوگیری از بزرگ شدن پروستات بسیار مفید است. به ویژه آب انار طبیعی شامل ترکیبات مهمی مانند الاجیک اسید ، آنتوسیانین و پلی فنول است که می تواند به کاهش سرعت رشد پروستات و حتی سرطان پروستات کمک می کند. همچنین ممکن است باعث الگوهای غیر طبیعی ادرار، لرز، خستگی یا تب شود.

پروسه درمانی سرطان پروستات در بدن بیماران به فاکتور های متعددی بستگی دارد، به عنوان مثال سرعت رشد سرطان، میزان پخش شدن آن و تاثیرش بر سلامت کلی فرد و همچنین مزایای احتمالی و معایب هر پروسه درمانی برای بیمار. به عنوان بخشی از یک آزمایش بالینی فاز یک، پودر قارچ دکمهای به بیماران مبتلا به سرطان پروستات داده شد که به نظر میرسد سطح آنچه را که “آنتیژن اختصاصی پروستات”(PSA) نامیده میشود، در خون آنها کاهش داد. روش غیر تهاجمی و ارجح بعدی تشخیصی سونوگرافی پروستات می باشد که با این روش براحتی شدت بزرگی پروستات ، میزان ادرار باقیمانده در مثانه بیمار بعد از تخلیه ادرار ( که نشان دهنده شدت بزرگی است) و علائمی نظیر بزرگی غیر قرینه لوبهای پروستات که نشانه بدخیمی می تواند باشد تشخیص داده می شود. برای مثال، از آنجایی که تحقیقات نشان داده اند مصرف سیگار خطر ابتلا به سرطان را افزایش می دهد، ترک سیگار می تواند خطر ابتلا به سرطان پروستات را کاهش دهد. مصرف بیشتر میوهجات و سبزیجاتی مانند هویج، چغندر، شلغم، کنگر فرنگی و انواع کلم به دلیل خاصیت آنتی اکسیدان آنها به مردان توصیه میشود. فراوان ترین لیکوپن در فرآورده های گوجه فرنگی پخته شده مانند سوپ گوجه فرنگی و سس اسپاگتی می باشد.

در موارد حاد پروستات به صورت ناگهانی ملتهب و متورم می شود و حتی ممکن است باعث توقف ادرار شود. تمرینات تناوبی حتی میزان سوخت و ساز بدن در حالت استراحت را تا 24 ساعت پس از ورزش افزایش می دهند. بنابراین میتوان گرده گل را همراه با عسل طبیعی، شیر، آبمیوه، و یا به صورت خالص مصرف نمود و یا حتی جوید. جهت مصرف میتوان روزانه سه نوبت، هر نوبت یک قاشق مرباخوری از چای سبز را در یک لیوان آب جوش دم کرده، پس از 15 دقیقه میل نمود. علی قنبری مطلق روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار حوزه بهداشت و سلامت ایرنا به مناسبت هفت ملی سلامت مردان (اول تا هفت اسفند) افزود: سالانه به ازای هر ۱۰۰ هزار مرد ایرانی، ۲۰ نفر در کشور به سرطان پروستات مبتلا میشوند. شاید گیاهی باشد که بشود از آن به عنوان گیاه آقایان نام برد زیرا بیشتر تاثیر را در سلامت آقایان دارد. از سلامت پروستات حمایت می کند. از نظر آناتومی ومحل قرارگیری همانطور که درشکل زیر می بینیم پروستات اطراف پیشابراه بعد از مثانه را احاطه کرده است و در حالت عادی ترشحاتی را به داخل پیشابراه می ریزد ولی درسنین بالا بزرگی تدریجی آن باعث ایجاد انسداد تدریجا افزایش یابنده خروجی مثانه می شود.

برای انتخاب بهترین گزینه، متخصص اورولوژی علائم، اندازه پروستات، سایر بیماریهایی که ممکن است به آن مبتلا باشید و اولویتهایتان را در نظر میگیرد. در صورت بزرگی بیش از حد پروستات (اندازه بالای ۷۵ گرم ) یا همزمانی سنگهای بزرگ مثانه یا دیورتیکول مثانه جراحی به روش باز انجام می شود. سوال شایع مراجعان به کلینیکهای اورولوژی این است که آیا میتوان جلوی روند افزایش اندازه پروستات را گرفت تا در میانسالی و دوران پیری دچار این بیماری نشد؟ در این روش سرپایی، یک اسکوپ به داخل مجرای ادرار هدایت میشود و به پزشک اجازه میدهد تا سوزنها را در داخل غده پروستات قرار دهد. چندین نوع روش درمانی با حداقل تهاجم یا جراحی وجود دارند. انسداد مجاری ادراری، سنگ مثانه، خون در ادرار یا مشکلات کلیوی وجود داشته باشد. در نتیجه هیچ تحریکی برای تولید تستوسترون در بیضهها وجود ندارد. چندین درمان موثر برای بزرگی غده پروستات وجود دارد از جمله دارودرمانی، درمانهای با حداقل تهاجم و جراحی. درمانهای مختلفی برای بزرگی پروستات وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید