ریکی چیست؛ آیا انرژی درمانی ریکی برای سلامتی مفید است؟

«آنی هَرینگتون» در مصاحبه با «مِدیکال نیوز تودِی» (Medical News Today) گفت که فدراسیون ریکیِ بریتانیا درحال بررسی جامع آزمایشهای تحقیقاتیای است که در این زمینه انجام گرفتهاند. اما «آنی هَرینگتون» (Annie Harrington)، رئیس فدراسیون ریکیِ بریتانیا، میگوید: «ریکی به هیچ ابزار دیگری جز خود درمانگر وابسته نیست. برخی دیگر میگویند که دستان درمانگر خنک شده بود و عدهای هم از احساس امواج ضرباندار خبر دادهاند. بسیاری از کسانی که این روش درمانی را تجربه کردهاند، میگویند که برایشان شدیدا احساس راحتی و آرامش آورده است. در زبان هندی به انرژی کیهانی «پرانا» (prana) میگویند. گفته میشود که «اوسوئی» در طول عمر خود روش ریکی را به ۲ هزار نفر آموزش داد. در این بیانیه به خریدار اعلام میشود که محصولات وبسایت وسیلهی پزشکی نیستند و برای تشخیص، درمان یا جلوگیری از بیماریها در نظر گرفته نشدهاند. ریکی در لغت، فضای مرموز، علامت معجزه آسا است. در بریتانیا آژانس استانداردهای تبلیغاتی (ASA) ادعای شفابخشی ریکی در پارهای از موارد را رد کرده است. همچنین گفته میشود که ریکی آرامش عمیقی ایجاد میکند و در کمک به مواجهه با سختی ها، کاهش استرس عاطفی و بهبود بهزیستیِ کلی مؤثر است.

✨در بسیاری از همسوییهای دیگر در یک یا چند همسویی تمام چاکراها و کانالهای انرژی شخص پاکسازی و گشوده میشود و یا برخی از توانایی های روحی و سایکیک در شخص فعال میشود ، و یا در سیستمهای پیشرفته برخی از تواناییها خاص روحی به افراد داده میشود. ✨در رِی کی شخص فقط نیروی الهی را احضار میکند ، آن را به جریان میاندازد و در روند درمان و چگونگی اثر آن دخالت ندارد. به یاد دارم که یکی از شاگردانم به من پیام فرستاد که “استاد آیا میتوان با نیروی چی از دستان آتش پرتاب کرد؟ حقیقت نیروی چی چیست؟ 🔥ریکی چیست و چگونه کار می کند؟ برای دریافت اطلاعات لازم در این زمینه می توانید به صورت همه روزه حتی ایام تعطیل با مرکز مشاوره روانشناسی مجیب تماس حاصل فرمائید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید با مرکز مشاوره روانشناسی مجیب تماس حاصل فرمائید و از خدمات مشاوران برتر کشور بهره مند شوید. فواید ریکی برای سلامتی از طریق ارسال هدفگذاریشدهی انرژی کیهانی موسوم به «چی» (chi) در بدن ایجاد میشود. پیشتر هم گفتیم که ادعا میشود ریکی در ایجاد احساس راحتی و آرامش، کاهش درد، بهبودی سریع و رفع برخی علائم بیماریها مؤثر است.

متاسفانه عدم وجود دانش کافی در میان افراد آنان را به سمت آوردن دلایل واهی جهت متقاعت کردن خود میکشد و در نتیجه باورهای عجیب و غریب زیادی در رابطه با انرژی چی پدیدار میشود! در پاسخ به این سوال که ریکی اوسویی چیست باید بگویم بنا به باور عده ای سیستم ریکی اوسویی طیف سبز شفا بخشی را در بر میگیرد! چرا که اثبات اثر بخشی این روش درمانی از راه های علمی کار سختی است. بهگزارش مرکز ملی سلامت ملی و یکپارچه در ایالات متحده (NCCIH)، هنوز اثربخشی ریکی در اهداف مربوط به سلامتی بهطور واضح مشخص نیست، اما به نظر هم نمیرسد که اثر مضری داشته باشد. ضمنا از بین همین مطالعات کم که در این زمینه انجام شدهاند، بسیاری از آنها باکیفیت نیستند و نه تنها اندازهی نمونههای مطالعاتیشان کوچک است، بلکه از داوری دقیق و گروه کنترل نیز بهرهای نبردهاند. اگر بیمار دارای جراحتی همچون سوختگی باشد، دستها نه روی زخم، بلکه در بالای آن قرار داده میشوند.

شما در صورت تقویت قدرت ذهنتان و تولید هرچه بیشتر انرژی چی در بدنتان سلامت جسم و روح و هماهنگی بین ذهن و اندام های بدنتان را به ارمغان خواهید آورد. مدافعان انرژی درمانی معتقدند که تقویت جریان انرژی در اطراف بدن میتواند باعث ایجاد احساس آرامش روحی و راحتی، کاهش درد، بهبودی سریع و کاهش سایر علائم بیماری شود. طرفداران صرفه جویی در انرژی معتقدند که تقویت جریان انرژی در اطراف بدن می تواند شما را آرام و راحت کند، درد را کاهش دهد، سرعت بهبودی شما را افزایش دهد و علائم دیگربیماری را کاهش دهد. شکل کنونی این روش نخستین بار در سال ۱۹۲۲ توسط «میکائو اوسوئی» (Mikao Usui) که یک بودایی ژاپنی بود، پدید آمد. همچنین ما در ادامه این مقاله قصد داریم که شما را با آموزش ریکی شیراز بیشتر آشنا کنیم و در مورد آموزش ریکی شیراز بحث کنیم. من به شخصه تمرینات چی کحونگ و دیگر مدیتیشن ها و تمرینات جهت افزایش انرژی چی توسط چینی ها را قبول دارم چرا که آنان بهترین و سریع ترین راه ممکن برای القاء ذهنی و افزایش این نیرو موجود در بدنشان را کشف کرده اند!

دیدگاهتان را بنویسید