ریکی چیست /مزایای ریکی چیست و چگونه کار می کند؟

نکته قابل توجه در این مرحله از ریکی اوسویی این است که به باور متوهمان ریکی اوسویی شخص میتواند انرژی را حتی به گذشته و آینده نیز ارسال کند! (جل الخالق! این دقیقا همان انرژی است که در تای چی وجود دارد. ولی متاسفانه باورهای اشتباه زیادی در رابطه با انرژی چی وجود دارد. متاسفانه دانش مردم از بابت انرژی چی در این حد است که آنان میدانند انری چی چیست, حتی تمرینات لازم جهت دریافت این انرژی را نیز میدانند, اما بزرگترین اشتباه آنان در رابطه با انرژی چی منشا دریافت آن است! اما پژوهشهای کمی توانستهاند شواهدی مبنی بر مزیتهای خاص این روش درمانی برای سلامتی پیدا کنند. این روش سپس در دهه ۱۹۴۰ در ایالات متحده و بعدا در دهه ۱۹۸۰ به اروپا گسترش یافت. نتایج تحقیقات موجود توسط فدراسیون ریکی و شورای مراقبتهای بهداشتی مکمل و طبیعی (CNHC) درحال بررسی است و به اعتقاد «هَرینگتون» شاید نتیجهی این تلاشها باعث جدیتر گرفتهشدن ریکی و گسترش آن شود.

بعضی متخصصان ریکی از کریستالها و چوبدستیهای شفای چاکرا استفاده میکنند، چرا که معتقدند این ابزارها میتوانند باعث بهبودی یا محافظت در برابر انرژیهای منفی شوند. توجه: کلیه مطالب این سایت اختصاصی میباشد. این ذهن شماست که کنترل کلیه امورات را بر عهده دارد. و حال نکته جالب توجه در این باره این است که بر اساس باور عده ای این نوع ریکی دارای چهار سطح مبتدی تا استادی بوده و نکته پشم ریزان موضوع این است که به باور آنان (بخوانید ذهن مریض آنان) در این ریکی مرحله اول فراخوانی و کمک گرفتن از فرشتگان مربوط به این طیف رنگی است! این انرژی در بدن نفوذ می کند. حال شاید با خودتان بگویید پس کنگ فو کاران معابد شائولین چگونه این انرژی را از طبیعت دریافت میکنند؟ رو ازبین میبره. دور کردن این موجودات ازبدن وذهن انسان کمک بسیاربزرگی برای مردم هست که به لطف عرفان کیهانی حلقه میسرشده است. این بر اساس یک باور پزشکی شرقی است که موجودات زنده دارای زمینه های انرژی هستند که از سلامت و سرزندگی آنها پشتیبانی می کند. “ری” به معنی جهانی و “کی” به معنی زندگی حیاتی استانرژی نیرویی که در تمام موجودات زنده جریان می یابد. نیروی چی در واقع نیرویی درونی است که به باور چینی ها این نیرو را از طبیعت گرفته و درون خود فعال میکنند.

شکل فعلی این روش ابتدا در سال ۱۹۲۳ توسط میکائو اوسوئی، یک بوداییان ژاپنی ایجاد شد. آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. مولد انرژی چی همانند سایر انرژی های متافیزیکی تنها ذهن شما میباشد! در این مرحله ذهن آنان تقویت شده و شروع به تولید انرژی چی میکند و انرژی چی را در بدن آنها بالا میبرد! حتی خود چینی ها که به اصطلاح کاشف نیروی چی هستند نیز در بسیاری از موارد در این رابطه در اشتباه مطلق هستند! انتقال انرژی از طریق ریکی ممکن است باعث ایجاد آرامش ، آرامش و سبکی در افراد شود که به آنها اجازه می دهد تا با درون خود در تماس باشند و به وضوح در زندگی خود فکر کنند. ریکی با ارسال انرژی کیهانی به نام(چی) در بدن، سلامت را به بدن می بخشد. همانطور که گفتیم، ریکی یا «شفای با دست» نوعی انرژی درمانی است. این انرژی به بدن نفوذ میکند. با اینحال بسیاری از کسانی که تحت درمان ریکی قرار گرفتهاند، میگویند که این روش برایشان کارساز بوده است. اگر بیمار دارای جراحتی همچون سوختگی باشد، دستها نه روی زخم، بلکه در بالای آن قرار داده میشوند.

درمانگران ریکی چگونه پرورش داده میشوند؟ انرژی درمانی ریکی چیست؟ ریکی نوعی انرژی درمانی است. آیا انرژی درمانی ریکی یک درمان مضر است؟ فواید ریکی برای سلامتی از طریق ارسال هدفگذاریشدهی انرژی کیهانی موسوم به «چی» (chi) در بدن ایجاد میشود. ریکی در لغت یعنی فضای مرموز/علامت معجزهآسا. صمیمانه دعوت میکنم از محتوایی که میپسندید حمایت کرده و این مطلب را در شبکههای اجتماعی با دوستانتان به اشتراک بگذارید. متخصصان ریکی ادعا میکنند که این روش به ایجاد احساس راحتی و تقویت روندهای بهبود طبیعی بدن کمک میکند و باعث سلامتی عاطفی، ذهنی و معنوی میشود. اما بیشترین گزارشی که معمولا شنیده میشود، رفع استرس و احساس راحتی عمیق است. همچنین گفته میشود که ریکی آرامش عمیقی ایجاد میکند و در کمک به مواجهه با سختی ها، کاهش استرس عاطفی و بهبود بهزیستیِ کلی مؤثر است. بهگفتهی پژوهشگران مرکز تحقیقات سرطان بریتانیا، این روش میتواند روی بیمارانی که از درمانهای تهاجمی، ترس و استرس به تنگ آمدهاند، اثر تسکیندهندگی داشته باشد. در این مرحله فرد این توانایی را پیدا میکند که میتواند به صورت مستقیم انرژی را از دست خود منتقل کند! در این مرحله شخص توانایی خود درمانی را خواهد داشت! (توجه داشته باشید که با ریکی تنها میتواند بیماری های روحی و روانی و جسمی ناشی از ذهن را درمان کرد و باقی شعر و ترانه است که میسرایند!

دیدگاهتان را بنویسید