«علی باقری» با نماینده روسیه دیدار و گفتگو کرد

به گزارش مجله خبری نگار، دیدار دوجانبه‌ای میان «علی باقری» مذاکره‌کننده ارشد کشورمان و «میخائیل اولیانوف» رئیس هیئت مذاکره‌کننده فدراسیون روسیه صبح امروز (جمعه) برگزار شد.

همچنین روز گذشته هیئت مذاکره کننده جمهوری اسلامی ایران به ریاست علی باقری و هیئت اتحادیه اروپا به ریاست «انریکه مورا» در هتل کوبورگ دیدار و گفتگو کرده بودند.

قبل از آن هم جلسه‌ای دوجانبه بین هیئت‌های مذاکره کننده ایران و چین و همچنین ایران و روسیه برگزار شد و علی باقری و انریکه مورا نیز دیداری دوجانبه داشتند.

ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه روز چهارشنبه ضمن اعلام خبر سفر هیئت ایرانی به وین برای شرکت در این مذاکرات گفت: در این دور از گفت‌گو‌ها که به روال قبل با هماهنگ کنندگی اتحادیه اروپا برگزار خواهد شد، در خصوص ایده‌های مطرح‌شده از سوی طرف‌ها از جمله ایده‌های ارائه شده از سوی جمهوری اسلامی ایران که هفته جاری به طرف مقابل ارائه شد، بحث و تبادل نظر صورت خواهد گرفت.

وی با تأکید مجدد بر عزم و اراده جمهوری اسلامی ایران بر دستیابی به یک توافق پایدار که ضامن حقوق و پاسدار منافع ملت ایران باشد، تاکید کرد: طرف‌های مقابل نیز با اتخاذ تصمیمات لازم و تمرکز جدی بر حل مسائل باقیمانده، شرایط را برای پیشبرد مؤثر گفتگو‌ها فراهم کنند.

دیدگاهتان را بنویسید