فتوسنتز و اهمیت آن برای ادامه حیات

وظیفهٔ سبزینه، نورساخت (فتوسنتز) است که یعنی دی اکسید کربن را با آب به دست آمده ترکیب و قند و اکسیژن میسازد یا به طور ساده تر گیاه را قادر میسازد از نور خورشید انرژی کسب کند. گیاهانی که در خاک هايي با غلظت بالایی از آهک زندگی می کنند . کاهش غلظت اکسیژن در خون، بر فعالیت مغز نیز تاثیر به سزایی دارد. حمل و نقل منظم مواد: این محیط داخلی را تعیین میکند و پیششرطی برای هموستاز با حفظ غلظت ثابت مواد و پارامترهای فیزیولوژیکی است. نتیجه این بود که مقدار این گاز در فروردین ماه 02971/0 درصد و در مهرماه 02905/0 درصد بود. ج- ریشه های عمیق: این ریشه ها بطور مستقیم در خاک فرو میروند و ممکن است تا عمق چند متری نفوذ کنند در مناطق حاره در صورتی که رطوبت کم باشد این ریشه ها بسرعت در زمین فرو میروند. الف- ریشه های سطحی: که دارای انشعابات زیادی میباشند طول آنها وابسته به رقم و بین 50 تا 250 سانتیمتر است. طول برگ ها مکن است به یک متر حتی بیشتر نیز برسد. بنابراین کربوهیدرات ها، که در مرحله تاریکی فتوسنتز در کلروپلاست تشکیل شده ممکن است در قالب ترکیبات نشاسته خروج کلروپلاست به تشکیل سلول های جدید به عنوان یک منبع انرژی برای واکنش های متابولیکی در خدمت سپرده خواهد شد.

به هر حال در اکثر کتابهای تاریخی ایرانیان را اولین مردمی میدانند که از نیشکر شکر استخراج کرده اند. در هر گره حداقل یه جوانه مولد ساقه و حلقه ای از جوانه های مولد ریشه های نابجا وجود دارد. رشته ای که به بررسی این مواد ( ساختمان و وضعیت آنها در گیاه، تغییرات و سیستم تبدیل آنها که در طول زندگی گیاه ، تهیه ی داروهای گیاهی و سپس در طول مدت انبار شدن آن ایجاد می شود ) می پردازد، فیتو شیمی (شیمی گیاهی) نامیده می شود. برای شکستن پیوندهای بین اکسیژن و سایر عناصر (به عنوان مثال، در آب، نیترات و سولفات) انرژی بیشتری لازم است تا زمانی که پیوندهای جدید در محصولات ایجاد می شود. هردوی این گازها جذبنده هستند و حرارت را در اتمسفر حفظ میکنند که تا حدی مسئول اثر گلخانهای محسوب میشوند. این نوع از ال ای دی های پشت سرهم و نواری ساخته شده است که کاربرد زیادی هم دارد، میتوان زیر کابینت یا طبقات جاسازی کرد. باقيمانده مواد سلولزي ساقه نيشكر پس از عصاره گيري باگاس می باشد همچنین نیشكر ملاس هم دارد. ساقه نیشکر دارای 14 تا 17 درصد ساکارز بوده از ساقه نیشکر در تهیه کاغذ و مقوای ساختمانی و همچنین بعد از استخراج قند ملاس ملاس و تفاله ان به عنوان محصول جانبی که که از آنها به ترتیب در تهیه الکل و تغذیه دام استفاده میشود.

شکل شماره 6، نتایج آزمایشی را نشان می­دهد که در آن میتوکندری استخراج شده از سلول­های کبدی در یک محیط مایع که سطح اکسیژن آن تحت کنترل است، نگهداری می­شود. تفسیر نتایج یک LCA، با درک و شناخت دقت نتایج آغاز میگردد و تضمین میکند که اهداف تحقیق را پاسخ میگوید. آیا می توان از نور مصنوعی در فضاهایی که میزان نور طبیعی برای رشد گیاه کافی نیست، استفاده کرد؟ برای اینکه پیاز زعفران هر چه بهتر رشد کند و درنهایت محصول خوبی از زعفران خود برداشت کنید، از زمین حاصلخیز و زه کشی شده به جای زمین شور و فقیر استفاده کنید، در نظر داشته باشید که این زمین باید بدون درخت و سایبان کوه باشد و مواد تشکیل دهنده این خاک ترکیبی از شن، رس، لیمونی و لومی باشد. بعد از گلدهی رشد طولی ساقه متوقف می شود. ریبوزومهای کلروپلاست، DNA کلروپلاست و سیستم تیلاکوئیدی، دانههای نشاسته و بسیاری از پروتئینها در اطراف استروما شناور هستند. DNA و RNA در هسته و میتوکندری و پلاست وجود دارند. این گیاه در تصفیه هوا از سموم و آلودگی های مختلف از جمله زایلن، تولوئن و بنزن بسیار مؤثر است.

تنها نکته مهم در طریقه استفاده از لامپ های فتو سنتز است. در این حالت می¬گوییم کش انعطاف¬پذیر است. همان طور که در بالا توضیح دادیم، هر کدام از این سه ماده باید در یک کود اصلاح کننده وجود داشته باشند تا بتوانند کیفیت خاک را بهبود بخشند. در بعضی از مزارع نیشکر از گره های نزدیک سطح خاک ریشه هایی خارج می شود. بطوریکه باد شدید در مزارع نیشکر باعث شکستگی و ورس نیشکر می شود. بهبود در عملکرد به شدت با پیشرفت در فناوری نانو مرتبط است. در آموزشی که لینک آن در ادامه آمده، مباحث اصلی مرتبط با سلول از جمله ساختار و عملکرد کلروپلاست ارائه شدهاند. حداقل حرارت برای جوانه زنی قلمه ها 12 درجه می باشد نیشکر در حرارت کمتر از 20 درجه پنجه نمی زند ولی با افزایش حرارت پنجه زنی افزایش می یابد. نیشکر برای رشد و نمو خود نیاز به رطوبت فراوان دارد یک بوته کامل نیشکر روزانه حدود 4 لیتر آب تبخیر می کند. نیشکر برای رشد و نمو به 30 تا 50 هزار متر مکعب آب نیاز دارد ضریب تبخیر و تعرق نیشکر حدود 150 تا 200 لیتر آب است. زمانی که دالماتینا نیمی از تکامل خود را طی کرده و به یک قورباغه ی معمولی شباهت پیدا می کند رشد اسکویلنتا عقب می افتد و به یک بچه وزغ کوچک شبیه است.

دیدگاهتان را بنویسید