لبنان حمله رژیم صهیونیستی به غزه را محکوم کرد

به گزارش مجله خبری نگار، وزارت خارجه لبنان تجاوزات رژیم صهیونیستی به نوار غزه را به شدت محکوم کرد و از جامعه بین‌المللی خواستار مداخله فوری برای توقف این تجاوز وحشیانه شد.

وزارت خارجه لبنان تاکید کرد که ما از اسرائیل می‌خواهیم برای حفظ جان غیرنظامیان فلسطینی به قطعنامه‌های سازمان ملل پایبند باشد.

حزب الله لبنان نیز در بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن حمله رژیم اسرائیل به نوار غزه، از مردم و مقاومت فلسطین در این منطقه اعلام حمایت کرد و گفت که هر اقدام و گامی که رهبران جهاد اسلامی اتخاذ کند، مقاومت لبنان آن را تأیید خواهد کرد.

نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در لبنان همچنین ضمن اشاره به پاسخ قاطع مقاومت به تجاوزات اشغالگران تاکید کرد که در ازای ترور هر یک از رزمندگان مقاومت، تل‌آویو را موشک‌باران می‌کنیم.

جنگنده‌های رژیم صهیونیستی عصر دیروز در حملاتی به نوار غزه، ساختمانی را در خیابان الشهداء واقع در مرکز این نوار را هدف قرار دادند. ۱۵ شهید و ۵۵ زخمی تا ساعت ۳ بامداد، آمار شهدا و زخمی‌های غزه براساس اعلام وزارت بهداشت غزه است. از بین ۵۵ زخمی، ۲۳ نفر آن‌ها کودک و ۱۳ نفر آن‌ها زن هستند که از بین آن‌ها اوضاع جسمانی ۴ نفر وخیم است.

رژیم صهیونیستی همچنین روز جمعه در حمله هوایی به نوار غزه «تیسیر الجعبری» از برجسته‌ترین فرماندهان سرایا القدس، شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی، را به شهادت رساند.

سخنگوی ارتش اسرائیل در بیانیه اعلام ترور تیسیر الجعبری ادعا کرد که وی در حال برنامه‌ریزی برای عملیات شلیک راکت‌های ضد زرهی در نزدیکی مرز‌های شمالی نوار غزه در پاسخ به ترور بسام السعدی در اردوگاه جنین بود.

شماری از رهبران جنبش جهاد اسلامی فلسطین و جنبش مقاومت اسلامی فلسطین «حماس» با تاکید بر ادامه مقاومت و پاسخ به حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه، کابینه این رژیم را مسئول پیامد‌های این تجاوزات دانستند.

حمله همه جانبه رژیم صهیونیستی به نوار غزه همچنین واکنش شدید سازمان‌ها، نهاد‌ها و شخصیت‌های مختلف کشور‌های اسلامی را برانگیخته است و این اقدام رژیم آپارتاید را نقض آشکار قوانین بین المللی و مصداق جنایت علیه بشریت و مردم بی دفاع فلسطین دانستند.

دیدگاهتان را بنویسید