ماسک گیاهی برای جلوگیری از موخوره

سرم مو فولیکا درخشش و زیبایی موهایتان را بیشتر کرده و مانع از آسیب رسیدن به موهایتان می گردد. سرم درخشان کننده مو باعث تأمین نرمی و لطافت مورد نیاز مو شده و از مانع از بروز موخوره و وزی در ساقه موها می گردد. آووکادو حالت پذیری موها را بیشتر کرده و مانع از آسیب رسیدن به آن ها می شود. «تابناک با تو» – ما در این مطلب قصد داریم راهکارهایی پیرامون درمان موخوره با طب سنتی را برایتان به اشتراک بگذاریم. موخوره جز مواردی است که درمان قطعی ندارد، اما میتوان از آن پیشگیری کرد طب سنتی میتواند به عنوان یک کمک کننده مکمل درمانهای پزشکی باشد ما در این مطلب قصد داریم راهکارهایی پیرامون درمان موخوره با طب سنتی و استفاده از گیاهان دارویی را با شما به اشتراک بگذاریم تا انتهای مطلب همراه ما باشید. کارشناسان توصیه میکنند استفاده از این ابزارها را به حداقل برسانید و ترجیحا از موصاف کن و موفرکن سرامیکی به جای فلزی استفاده کنید.

موهای خود را با شامپوی بیشتری بشویید و به خوبی با حوله خشک کنید. بر اساس تحقیقاتی که در دانشگاه آریزونا انجام شد، روغن نارگیل درمان مناسبی برای کشتن شپش های نابالغ است و می توانید آن را به جای شامپوهای ضد شپش استفاده کنید. سرم درخشان کننده مو فولیکا برای باز کردن گره موهای وز و خشک طراحی شده است. گوشت داخلی آووکادو را له کرده و مقداری روغن بادام تلخ آن اضافه کنید و آن را به ساقه های مو مالیده و با کلاه پلاستیکی بپوشانید. دو قطره روغن بنفشه را روی پوست صورت ماساژ دهید و سپس با آب سرد بشویید تا از خواص آن بهرهمند شوید. وازلین یکی از مشتقات نفتی است که علاوه بر حفظ رطوبت پوست به حفظ رطوبت موها نیز کمک می کند. موارد ذکر شده استفاده از ماسک مو رعایت نکاتی برای جلوگیری از موخوره لازم هستند. محدود کردن دفعات استفاده از این مدل موها و استفاده از بندهای نرم برای بستن مو میتواند از آسیب دیدن جلوگیری کند. پس از این که ۵ تا ۶ ساعت گذشت موها را آبکشی کنید.

موهای خود را به آن آغشته کنید و پس از 15 الی 30 دقیقه، موهای خود را با آب سرد بشویید. همچنین این سرم مو از شکنندگی مو در ساقه موهایتان پیشگیری کرده و حالت پذیری آن را افزایش می دهد. روغن آووکادو: موها را تقویت کرده و باعث افزایش استحکام موهایتان می گردد. روغن بنفشه برای جلوگیری از ریزش و سفید شدن مو مفید است و باعث تقویت و افزایش رشد مو میشود. آیا حنا برای موهای شما مناسب است؟ ممکن است بدانید که آیا حنا انتخاب مناسبی برای هر نوع مو است. یکی از بهترین راه ها برای آبرسانی و مرطوب نگه داشتن موها، استفاده از سرم مو است. این امر به این دلیل است که مو خوره از زیبایی موها کاهش داده و موجب بد حالتی وعدم خوش حالتی موها می شود . این کار می تواند تسکین دهنده ، خنک کننده و مرطوب کننده باشد. از روشهای دیگری که می توانید با آن از وز شدن و بروز مو خوره جلوگیری کنید، استفاده از این ماسک است. به علاوه بعد از استفاده از این سرم مو نیاز به آبکشی مو نیست و زیبایی و طراوت چشمگیری برای موها پدید می آورد. خوشبختانه روشهای خانگی و آسانی برای درمان قطعی موخوره وجود دارد که در ادامه به توضیح آنها خواهیم پرداخت.

یک متخصص طب سنتی گفت: برای درمان موخوره سر بهتر است از روغن زیتون و عسل، روغن گل بنفشه و روغن بادام استفاده کرد. تخم مرغ سرشار از مواد مغذی و ویتامین هاست که برای حفظ رطوبت موها و همچنین تقویت آنها بسیار کارآمد است. استفاده از مواد شیمیایی، سشوار و اتوی مو و … روغن دانه آفتابگردان: با خاصیت آنتی اکسیدانی درخشش و شفافیت موها را بیشتر کرده، دانه آفتابگردان از شکنندگی و بروز موخوره در ساقه مو جلوگیری، خشکی و وزی موها را برطرف می کند. این متخصص طب سنتی گفت: همچنین به صورت نشسته بهتر است موها را شانه زد و بعد شست. اما در بسیاری از مواقع دستیابی به این امر کار چندان آسانی نیست و همیشه این امر محقق نمیشود. درمان موخوره , علاوه بر این که روش هایي برای پیشگیري از بوجود آمدن موخوره وجوددارد، شما میتوانید از ماسک هاي خانگی و روشهای طبیعی برای درمان موخوره استفاده کنید. استفاده از وازلین برای تغذیه مو و هیدراته کردن آن از قدیمی و بهترین گزینههای موجود است. حنا یکی از گیاهان قدیمی و از محبوبترین گیاهان دارویی برای درمان موخوره میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید