مصرف گوجه فرنگی از بزرگ شدن پروستات جلوگیری نمیکند – خبرگزاری سلامت طبنا

پس از مشاهده این علائم بهتر است سریعاً به پزشک مراجعه شود. همچنین مردان در صورت بروز هر گونه اختلال و ناراحتی در سیستم ادراری خود حتما به پزشک معالج برای درمان مراجعه کنند. همچنین Rb1 قادر است عملکرد مغزی و ذهنی را آهستهتر کرده و آن را سهولت ببخشد. همچنین مصرف جینسینگ همراه با نوعی از داروی افسردگی تحت عنوان مهارکنندههای مونوآمین اکسیداز یا MAOIs میتواند باعث بروز رعشه و حالتهای عصبی شدید شود. با وجود تحقیقات انجام شده، علت هیپرپلازی خوش خیم پروستات هنوز به خوبی شناخته نشده است؛ اما با این حال این احتمال که بعضی از عوامل باعث افزایش خطر بروز آن شوند مطرح می باشد. با این حال، می توانید سعی کنید از اضطراب و عوارض آن جلوگیری کنید. ترکیبات جینسینگ آسیایی مملو از آنتی اکسیدانها، مواد معدنی و ویتامینها است. 10- ترک سیگار، الکل، مواد مخدر میتواند کمک زیادی در درمان بزرگی پروستات کند.

مردان در کدام استانها بیشتر به سرطان مبتلا میشوند؟ نتایج مطالعات اغلب با یکدیگر تعارض دارند ، و بیشتر مطالعات به گونه ای طراحی شده اند تا به طور قطعی ثابت کنند که آیا چیزی مانع سرطان پروستات می شود یا خیر.در نتیجه ، هیچ روش روشنی برای جلوگیری از سرطان پروستات وجود ندارد. مثلا جینسنوسیدهای Rg1 و Rb1 خواص متفاوت و متنوعی به جینسینگ میبخشند و به میزان یکسان در این گیاه وجود دارند. در بیشتر مواقع، علائم پروستات بزرگ شده با توجه به علت ایجادکنندهی آن متفاوت است؛ اما چیزی که در همهی افراد مبتلا به آن یکسان است، بدتر شدن علائم با گذشت زمان است. جینسینگ آسیایی یا کرهای که به نام جینسینگ چینی نیز شناخته میشود، بهترین نوع از گیاه جینسینگ است و مصرف آن بیشتر از هر نوع دیگری از این ریشه گیاه توسط گیاهشناسان متبحر و عطاران توصیه میگردد. مصرف گیاه جینسینگ همانطور که در بخش خواص این گیاه گفتیم، باعث تقویت سیستم ایمنی بدن فرد میشود. یکی دیگر از عوارض مصرف زیاد و بیش از اندازه جینسینگ، بروز تغییرات در روند چرخه قاعدگی زنان است.

مصرف جینسینگ در کودکان و زنان باردار مجاز است؟ علاوه بر این، این احتمال نیز وجود دارد که برخی از زنان پس از مصرف جینسینگ دچار تورم سینه و خونریزی واژن هم بشوند. در برخی موارد، این امر می تواند به طور کامل جریان ادرار را مسدود کند. پزشکان مؤکداً توصیه میکنند که مادران در دوران بارداری و شیردهیشان از گیاه و ادویه جینسینگ استفاده نکنند، زیرا مصرف این گیاه ممکن است اثرات مضری بر روی جنین و نوزادان داشته باشد. این گیاه در انواع مختلف و در مناطق مختلف جهان یافت میشود. در واقع این گیاه صرفاً در امریکا رشد نمیکند. اینکه نام این گیاه جینسینگ امریکایی است، ربطی به منطقه رشد این گیاه ندارد. همانطور که پیدا است، جینسینگ کرهای یک محرک بسیار قدرتمند است، پس اگر به دنبال راهی جهت خلاص شدن از اضطرابهای روحی هستید، نمیتوانید از جینسینگ آسیایی با این اثرات قوی استفاده کنید. دوزهای تکمیلی را بالاتر از حد مجاز توصیه شده دریافت نکنید.مقداری کلسیم خوب است، اما از دریافت بیش از 400 میلی گرم کلسیم در روز خودداری کنید. مردان با PSADT کمتر از سه ماه در خطر بالای مرگ در اثر سرطان پروستات قرار دارند. مصرف گیاه جینسینگ برای نوزادان و کودکان به احتمال بسیار بالا خطرناک است و ممکن است باعث بروز مسمومیتهای شدید و در نتیجه، مرگ آنها شود.

در کنار تمام این تداخلات دارویی، جینسینگ تأثیر مورفین بر بدن انسان را نیز از بین میبرد. علاوه بر آن، دلیل چنین موردی این است که نتایج آزمایش آنتی ژن اختصاصی پروستات (PSA) که می توانند بخشی از غربالگری باشند ممکن است به تشخیص نادرست سرطان منجر شوند. علاوه بر این، گیاه Ginseng قادر است اثرات داروهای قلبی مثل نیفدیپین را هم تغییر بدهد. از مصرف بیرویه این گیاه باید پرهیز شود. بنابراین به قادر است اثر بخشی داروهایی که پس از پیوند اعضا باید استفاده شود را کاهش دهد. در صورت مشاهده این علائم بعد از مصرف محصولات حاوی جینسینگ باید سریعاً به پزشک مراجعه کنید. بسیاری از عفونتها و کیست ها و چسبندگی های رحمی به دلیل تخلیه نشدن بلغم لزج می باشد که این امر باعث میشود جنین در مکان نامناسب لانه گزینی کند و حاملگی خارج از رحم ایجاد شود. جینسینگ با برخی داروهای ضد انعقاد خون مثل: هپارین و وارفارین تداخل دارد و احتمالاً باعث بروز خونریزی شدید میشود. در حالی که سرطان پروستات ممکن است در هر مرد یا فرد دارای اندام داخلی مردانه رخ دهد، برخی عوامل خطر ابتلا به این بیماری را افزایش می دهد. همچنین، گوشت قرمز (گوشت گاو، خوک یا بره) و گوشتهای فرآوری شده (هات داگ و برخی از گوشتهای ناهار) را کمتر مصرف کنید که با افزایش خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ مرتبط است.

دیدگاهتان را بنویسید