موثر ترین راهکارهای پیشگیری از سرطان پروستات چیست؟

قسمت مورد استفاده این گیاه در درمان تورم پروستات و سوزش مجاری ادراری، دانههای بدون پوست میباشند که به صورت خام و یا فرآوری شده (روغن حاصل از دانهها) مورد استفاده قرار میگیرند. محتویات موجود در روغن تخم کدو از جمله کاروتنوئیدها، تکثیر سلولهای پروستات را متوقف میکند. این ماده در بسیاری از بافتهای حیوانی و گیاهی وجود دارد و از عواملی است که خطر ابتلا به سرطان پروستات را دو برابر میکند. این تحقیقات نشان میدهد که این ترکیب خاص، نقاطی را که باعث افزایش سلولهای سرطانی در پروستات میشوند، مورد هدف قرار میدهد. این ترکیب از برخورد پروتئینهایی که ژن افزایش سلول را در سلولهای سرطانی فعال میکنند، جلوگیری و رشد سرطان را متوقف میکند. تشعشع به گره های لنفاوی لگنی در بیماران با ریسک بالا انتخاب شده است که نتایج را بهبود می بخشد. وی با بیان این مطلب که ریسک فاکتورهای خاصی برای بروز سرطان پروستات وجود ندارد، توضیح داد: بروز این سرطان دلیل خاصی ندارد و تقریباً علت بروز آن ناشناخته و تنها علتی که شانس ابتلا به این سرطان را بالا می برد، عوامل ارثی و ژنتیکی است.

ریسک ابتلا به سرطان پروستات، با بالا رفتن سن افزایش مییابد. این سرطان که یکی از بیماری های شایع در مردان است به صورت آهسته ئو پنهان تشکیل می شود، که البته با هوشیاری و تشخیص به موقع می توان از رشد و پیشرفت این بیماری جلوگیری کرد. سلطانی تاکید کرد: افرادی که فامیل و یا اعضای خانواده درجه یک در سنین پایین (کمتر از ۵۵ تا ۶۰ سال) به این سرطان مبتلا شده اند، در این افراد احتمال بروز این سرطان به مراتب بیشتر از سایرین است. اگر این تغییر شیوه زندگی موثر نباشد، احتمال دارد دارو یا جراحی توسط پزشک توصیه شود. عصاره آلو آفریقا یا پیگم احتمال دارد به کاهش علائم BPH کمک کند. شیوه زندگی: چاقی خطر ابتلا به بزرگی پروستات را افزایش میدهد در حالیکه ورزش میتواند این خطر را کاهش دهد. این ترکیب جدید، منجر به مطالعات جدیدتری در این زمینه، به امید درمان سرطانهایی که به دارو پاسخ نمیدهند، شده است.

محققان میگویند هدف ما تمرکز روی بازبینی و تغییر ترکیب یک مولکول شبه دارو، به جای ساختن ترکیباتی که از نظر عملکرد مانند داروهای قبلی هستند؛ میباشد. افکار شما (و نظر پزشک شما) در مورد اینکه آیا شما مجبور هستید که سرطان را درمان کنید. سیکلیک پپتوئید به طور ویژه روی نقاطی از پروستات موثر است که داروهای رایج برای درمان بزرگی پروستات، قادر به تاثیر روی آن نیستند. محققان موفق به کشف ترکیب جدیدی شدند، که قادر به تاثیر بهتر روی سلولهای سرطانی است. معاینات بالینی نیز در تشخیص این سرطان کاربرد چندانی ندارد، چرا که اگر پروستاتی تبدیل به سرطان شده باشد و در معاینه بالینی تشخیص داده شود، سرطانی بسیار پیشرفته است. پس از 40 سالگی به علت تغییرات هورمونی، رشد آن بسیار سریعتر شده و در حدود 50 سالگی در اکثر مردان غدۀ پروستات به حدی بزرگ میشود که منجر به بروز علایم مختلفی از قبیل کاهش قدرت، شدت و قطر ادرار میشود. زردچوبه میتواند مانع از بروز سرطان پروستات شود، رشد سرطان پروستات موجود را کاهش داده و حتی سلولهای سرطانی را از بین ببرد. این ترکیب تکثیر سلولی در بافتهای سرطانی پروستات را کاهش داده و نسبت به سایر روشها ۹۵ درصد موثرتر است.

هدف جراحی حذف کامل بافت سرطانی با برش حاشیه های منفی و حداقل کاهش خون و سایر عوارض مرتبط با جراحی است. جراحی باز شامل یک برش سوپورابیک است در حالی که یک روش لاپاراسکوپی گزینه جایگزین حداقل تهاجمی است. متوسط پروستاتکتومی رادیکال در بیمارستان بستری کمتر از 3 روز برای پروستاتکتومی رادیکال باز و 1 یا 2 روز برای پروستاتکتومی رادیکال لاپاروسکوپی است. این فرمول از طب چینی باستان ناشی میشود که قدمت آن به قرن سیزدهم باز میگردد. همچنین افرادی که پیش از این سابقه ابتلا به یکی از بیماریهای پروستات در افراد خانوادهاش دیده شده است، میبایست برای پیشگیری از بیماریهای پروستات، آزمایشها و تستهای تشخیص این بیماری را از ۴۰ یا ۴۵ سالگی به بعد به صورت دورهای انجام دهند. تشخیص سرطان پروستات خیلی ساده انجام میشود و اگر این کار به موقع صورت بگیرد در اکثر موارد قابل درمان است. مصرف بیش از حد این محصولات خطر مرگ و میر بر اثر سرطان پروستات را افزایش می دهد. محققان بر این عقده هستند که لیکوپن دریافت شده از منابع طبیعی مانند مواد غذایی تازه، مؤثرتر از دریافت مکمل است. مصرف مکمل: بیمارانی که دچار سرطان هستند باید در مورد مصرف مکملها و سایر محصولاتی که بهعنوان پیشگیری یا درمان سرطان به فروش میرسند، بسیار محتاط باشند و قبل از استفاده از چنین محصولاتی باید در مورد مواد تشکیلدهنده آن با پزشک خود مشورت کند.

دیدگاهتان را بنویسید