موخوره را از بین ببرید! چگونه موخوره را درمان و از رویش آن جلوگیری کنیم؟

همچنین این روغن حاوی اسید لینولئیک و اسیدهای چرب امگا ۶ است که موها را مرطوب و سالم نگه میدارد. در این نوشتار همراه ما باشید و بلافاصله پس از خواندن این مطلب یک شیشه روغن زیتون بکر تهیه کنید و از امروز تا پایان عمرتان از موهایی براق، زیبا و سالم لذت ببرید. اجازه دهید این ماسک به مدت ۳۰ تا ۴۵ دقیقه روی مو بماند. بعد از نیم ساعت موهای خود را آبکشی کرده و اجازه دهید خشک شود. کسانی که موهای خشک دارند بیشتر در معرض موخوره هستند. بنابراین بهتر است موهای خود را در معرض گرما قرار ندهید و به جای استفاده از سشوار یا اتوی مو، اجازه دهید موهایتان، بدون استفاده از این دستگاهها خشک شود. اجازه دهید ترکیب به مدت ۳۰ دقیقه بماند. سپس از یک شامپوی ملایم استفاده کنید و اجازه دهید موهایتان به طور طبیعی خشک شوند. پس از آن، صبح موهایتان را شانه کنید تا شپشها از سرتان خارج شوند.

از این ماسک میتوانید یک یا دو بار در هفته و هر بار به مدت یک ساعت استفاده کنید تا موجب کاهش موخوره و شکنندگی مو شود. شما میتوانید دو قاشق چای خوری عسل و دو قاشق چایخوری روغن را داخل یک کاسهی بزرگ بریزید. ½ قاشق چای خوری روغن زیتون را روی موهای خود بمالید. مضرات روغن زیتون برای مو قدری زیاد است پس مصرف آن را بااحتیاط دنبال کنید. برای جلوگیری از این آسیب، سری سشوار را حتما نصب کنید، چون نه تنها جریان هوا را هدایت میکند بلکه بین تارهای مو هم چند سانتی متری فاصله ایجاد میکند. این ترکیب نه تنها موهای آسیبدیده را ترمیم میکند بلکه بر مقاوت و پرپشتی آنها نیز میافزاید. احتمالا عجیب بنظر برسد از این ماده برای درمان موخوره استفاده کنید اما سس مایونز برای موهای آسیب یک درمان عالی است. شکستن نوک موها و چند شاخه شدن آنها یک زنگ خطر برای سلامتی محسوب می شود.

روغن زیتون را می توانید به صورت روزانه مورد استفاده قرار دهید اما اگر علاقه مند به مصرف کم تر روغن بر روی موهایتان هستید؛ بهترین زمان برای استفاده از روغن زیتون جهت جلوگیری از ریزش مو پس از حمام و پیش از شانه کردن موها است. این روغن باعث میشود موهایتان بدون چرب شدن هیدراته شوند. همچنین تمیز نبودن موها در طولانی مدت باعث تشدید این نوع موخوره میشود. کافی است فقط مقدار کمی از آن را روی نوک انگشتانتان بزنید و آن را روی موهایتان بمالید، بیشتر آن را روی نوک موها بزنید. بسیاری از افراد از این موهایتان کم رشد می کند و به اصطلاح دیر بلند می شود شکایت دارند. خب هرچقدر هم که این ضرب المثل رایج باشد که افراد طاس یا کچل جذاب هستند باز همه آدم ها دلشان می خواهد سرشان پر از مو باشد! برای درمان موخوره بهتر است سس مایونز را یکبار در هفته به مو ها بزنید. برای کنترل مشکل ریزش مو، فقط به روغن زیتون و عسل نیاز دارید. ما در این مقاله از بهترین خواص روغن زیتون برای مو سر که واقعا شگفت آور است برایتان می گوییم و اینکه چگونه می شود تمام مشکلات مربوط به مو سر و پوست سر را با این روغن خوشمزه برطرف کرد.

تاثیر این ماسک مو به صورت مستقل می باشد و الزامی در استفاده همزمان شامپو خاصی با ماسک مو هلث نوشن نیست. ژل را به مدت 30 دقیقه روی مو قرار داده و سپس موهای خود را با شامپو بشویید. در مطلب ۷ دلیل استفاده از روغن زیتون برای پوست ما به خواص روغن زیتون برای پوست و طرز تهیه ماسک خانگی با روغن زیتون پرداخته ایم. این ماسک را یک بار در هفته استفاده کنید تا موهایی صاف و ابریشمی به دست بیاورید. یک یا دو بار در هفته از ماسک مو استفاده کنید. با این مواد مو ها آبرسانی شده و سرزنده می شوند. روغن زیتون به دلیل سنگین بودن بهسرعت در پوست شما جذب نمیشود و این امر با ایجاد یکلایه ضخیم بر روی پوست سر شما همراه است. برای این منظور بههیچعنوان از روغن داغ بهصورت مستقیم روی موهای خود و پوست سرخود استفاده نکنید زیرا روغن داغ شده پوست سر شمارا میسوزاند و با خشکی و خارش خیلی زیاد شمارا روبرو میکند.

دیدگاهتان را بنویسید