نقش تغذیه در درمان و پیشگیری از سرطان پروستات – بلاگ کرفس

بزرگی خوش خیم پروستات، میتواند بر روی مثانه و مجرای ادراری فشار وارد کند. بزرگی خوش خیم پروستات میتواند طیف وسیعی از مشکلات ادراری را ایجاد کرده و کیفیت زندگی فرد را تحت تأثیر قرار دهد. طبق بررسیهای انجام گرفته در سال ۲۰۱۶، برخی مطالعات حاکی از آن است که عصارههای دانه نخل ارهای میتواند به کاهش علائم BPH کمک کند. مطالعات اولیه نشان داده است که بتا-سیتوسترول ممکن است جریان ادرار را بهبود بخشد و مقدار ادرار باقی مانده در مثانه را پس از ادرار کاهش دهد. هنگامی که BPH پیشرفت کند، پزشک ممکن است استفاده از داروی درمان بزرگی خوش خیم پروستات را به فرد توصیه نماید. هیپرپلازی خوش خیم پروستات که بزرگی خوش خیم پروستات (BPH) نیز نامیده می شود، عارضه ای شایع است که با افزایش سن مردان رخ می دهد. بزرگی خوش خیم پروستات عارضهای شایع در میان مردان کهنسال است. با این حال، مهار کنندههای PDE5 میتوانند عضلات مجاری ادراری را نیز شل نماید تا بدین ترتیب علائم بزرگی خوش خیم پروستات تسکین یابد. مهارکنندههای فسفودی استراز ۵ (PDE5): پزشکان در وحله اول این دسته از داروها را برای درمان اختلال نعوظ تجویز میکنند.

داروها میتوانند در کنترل رشد پروستات و کاهش علائم بزرگی خوش خیم پروستات کمک کننده باشند. همچنین احتمال دارد این ترکیبات گسترش سلولهای سرطانی را کاهش داده و تولید آنزیمهایی را که به از بین بردن ترکیبات سرطانزا کمک میکنند، افزایش دهند. این نوشیدنی طبیعی حاوی ترکیبات مفیدی است که از بروز سرطان پروستات جلوگیری میکنند. عصاره موجود در انار از پخش شدن سلولهای سرطانی پروستات جلوگیری میکند. پزشکان طب سنتی از عصاره پوست درخت گیلاس آفریقایی، برای درمان انواع عارضههای پزشکی استفاده میکنند. اصطلاح پزشکی بزرگ شدن پروستات، هیپرپلازی خوش خیم پروستات یا BPH میباشد. بزرگی خوش خیم پروستات یک بیماری پیشرونده است، به این معنی که اگر فردی تحت درمان بزرگی خوش خیم پروستات قرار نگیرد، ممکن است علائمش با گذشت زمان تشدید یابد. به این معنی که مصرف این گیاه در درمان بزرگی خوش خیم پروستات اثر بخش نیست. برخی تغییرات در سبک زندگی فرد نیزی میتواند در درمان و پیشگیری از بزرگی خوش خیم پروستات کمک کننده باشد. با این حال، با استفاده از گزینههای مختلف درمان بزرگی خوش خیم پروستات و تغییر سبک زندگی می توان علائم بزرگی پروستات را تسکین داده و پیشرفت بیماری را به تعویق انداخت. بزرگی خوش خیم پروستات می تواند باعث علائم ناراحت کننده ادراری مانند انسداد جریان ادرار خروجی از مثانه شده و نیز موجب مشکلات مثانه، مجرای ادراری یا کلیه شود.

در این روش با برش کوچکی در زیر ناف و روی مثانه، قسمت هسته ای پروستات که باعث انسداد مجرا شده است برداشته می شود. ثابت شده است که مصرف گوشت قرمز خطر پیشرفت بزرگی پروستات خوش خیم را در انسان افزایش میدهد و به سرطان پروستات مرتبط است. طبق بررسی سال ۲۰۱۳، افزایش ویتامین D ممکن است باعث کاهش اندازه و سرعت رشد پروستات در افراد مبتلا به بزرگی خوش خیم پروستات شود. برخی مردان با بزرگی اندک پروستات می توانند علائم قابل توجهی داشته باشند در حالی که بعضی افراد دارای پروستات های بسیار بزرگ، تنها علائم ادراری جزئی بروز می دهند. افراد مبتلا به BPH میتوانند برای تسکین علائم خود بدون استفاده داروی درمان بزرگی خوش خیم پروستات یا جراحی، خصوصاً در مرحله اول، اقدامات مخصوصی را انجام دهند. بی اختیاری ادراری: عموما در جراحی سرطان پروستات دیده می شود، نه در عمل بزرگی خوش خیم. اگر دارو درمانی و روشهای کم تهاجمی نتوانند علائم BPH را به میزان کافی بهبود بخشند، ممکن است پزشک عمل جراحی را توصیه کند.

اما وارد شدن این پروتئین در خون یکی از اولین نشانه های سرطان پروستات است. بلوک کنندههای گیرندههای آلفا: این داروها میتوانند عضلات پروستات را شل کرده و از این طریق عملکرد دستگاه ادراری را بهبود ببخشند. هنگامی که داروها به تنهایی علائم بزرگی خوش خیم پروستات را بهبود نبخشیدند، معمولاً مرحله بعدی درمان پروستات شامل اقدامات کم تهاجمی است. با این حال، یک بررسی کاکرین بر روی ۳۲ کارآزمایی که در سال ۲۰۱۲ انجام گرفت، نشان داد که گیاه نخل ارهای در هر شکلی هیچ یک از علائم مرتبط با بزرگی خوش خیم پروستات را بهبود نمیبخشد. در طی این مراحل، پزشک وسیلهای را در مجرای ادرار یا رکتوم فرد وارد میکند تا بافت اضافی پروستات را از بین ببرد و یا مجرای ادرار را گشادتر کند. مردان 40 ساله ای که به طور متوسط 21 بار یا بیشتر در یک ماه انزال می کنند، 32 درصد کمتر از کسانی که فقط 7 بار در ماه این کار را انجام می دهند، دچار سرطان پروستات می شوند. پروستات این به عنوان بخشی از سیستم تولید مثلی مردان عمل میکند. در بسیاری از مردان ، این رشد مداوم پروستات به اندازه ای است که میتواند علائم ادراری و یا به طور قابل توجهی انسداد جریان ادرار را ایجاد کند.

دیدگاهتان را بنویسید