همان فرمول فصل قبل! نقشه‌های یحیی در صورت جذب نکردن مهاجم خارجی

به گزارش مجله خبری نگار/خراسان: این روز‌ها یحیی و هواداران بابت جذب نکردن و توافق با مهاجم شاکی هستند و سرمربی سرخ‌ها در آخرین گفت‌وگویی که داشت به این موضوع اشاره کرد. با این حال اکنون در شرایطی که کمتر از دو هفته به شروع رقابت‌های فصل جدید لیگ برتر باقی مانده است، یک فرضیه نگران کننده برای پرسپولیس را مرور خواهیم کرد؛ راهکار یحیی در صورت جذب نکردن مهاجم جدید چه خواهد بود؟! اگر این اتفاق بیفتد پرسپولیس و به ویژه یحیی گل‌محمدی و کادرش چه راهکاری برای این موضوع خواهند داشت.

تیمی که توانسته بود در نقل و انتقالات تابستانی بهترین پاسور‌های لیگ را به عضویت در بیاورد و البته مهدی ترابی را هم در اختیار دارد آیا بدون داشتن مهاجم شش دانگ هم موفق خواهد بود؟ هم اکنون مهدی عبدی و حامد پاکدل تنها مهاجم‌های تخصصی هستند که در دسترس یحیی و کادر فنی پرسپولیس خواهند بود. البته تمیروف هم بعد از خداحافظی عجیبی که داشت به تمرین‌ها بازگشته، اما همچنان احتمال جدایی این بازیکن وجود دارد.

عبدی جوان که در این فصل نیز همچنان بحث زیادی درباره احتمال لژیونر شدنش وجود دارد و شاید اگر دو مهاجم خارجی جذب شود انتقال خود را نهایی کند، طی سالیان حضورش زننده گل‌های حساس و خاطره انگیزی برای این تیم بوده است. اولین گل حساس او در دربی رقم خورد تا کلید چهره شدنش را بزند. گلزنی در نیمه نهایی لیگ قهرمانان و صعود به فینال این رقابت‌ها و البته زننده تنها گل تاریخی پرسپولیس در فینال این رقابت‌ها، اما با تمام این تفاصیل او هرگز نتوانسته انتظارات را برآورده کند و فرصت‌سوزی‌ها و البته عدم قرار گرفتن در مسیر آمادگی مستمر باعث شده تا او نتواند به‌عنوان مهاجم شماره یک و زهردار همیشگی نام خود را مطرح کند. دیگر مهاجم تخصصی پرسپولیس حامد پاکدل است؛ مهاجمی که بار‌ها علاقه خود برای حضور در پرسپولیس را اعلام کرده بود و در نهایت ابتدای فصل گذشته به این تیم پیوست، اما به استثنای چند بازی به هیچ عنوان در حد و اندازه‌های یک مهاجم گلزن و شش دانگ ظاهر نشد. او ۱۸ بازی فرصت حضور در ترکیب تیم را به‌دست آورد و با ۵ گل زده کار را به پایان رساند. حالا در این شرایط در صورت جذب نکردن مهاجم جدید یحیی باید به یکی از این مهاجم‌ها اعتماد کند.

این همان اتفاقی است که در فصل گذشته نیز در پرسپولیس شاهد آن بودیم. در کنار یکی از این دو بازیکن احتمالا شاهد حضور یکی از هافبک‌های تهاجمی خواهیم بود. مهدی ترابی، امید عالیشاه، سیامک نعمتی و وحید امیری چهار گزینه‌ای هستند که می‌توانند به‌عنوان مهاجم غیرتخصصی در خط حمله، به‌عنوان یکی از زوج‌های مهاجمان کنونی قرار بگیرند و بخشی از مشکلات تیم را حل کنند. این فرضیه البته همان‌طور که در ابتدای گزارش بیان شده، تنها بر پایه این موضوع خواهد بود که پرسپولیس مهاجم خارجی‌اش را
جذب نکند.

دیدگاهتان را بنویسید