همه چیز درباره چاکرا های بدن را بدانید ! – موفقیت ۹۸

حال، اجازه دهید نگاهی به برخی از بهترین سنگ ها برای ایجاد تعادل در چاکرای مقدس داشته باشیم. قرمز ، سبز یا طلایی براق برخی از رنگ های این سنگ است که اعتماد به نفس ، انرژی جنسی و صداقت واقعی را تامین می کند. همچنین می توانید سنگ خود را برای مدت کوتاهی در زیر نور آفتاب قرار دهید تا این سنگ به عنصر مورد علاقه خود که خورشید است نزدیک شود. بیایید با مولادهارا ، یا چاکرای ریشه ، که در پایه ستون فقرات قرار دارد شروع کنیم. این مراکز انرژی در امتداد ستون فقرات (یا Sushumna) از پایه ستون فقرات تا تاج سر قرار دارند و انرژی را به رنگ متناسب با سلامتی جسمی ، روانی ، معنوی و عاطفی ما ساطع می کنند. به عبارتی، چاکرای تاج سر بالاترین پتانسیل ماست. چاکراها مراکز انرژی بدن هستند که انرژی مثبت و حتی منفی را به خود جذب می کنند. در بدن انسان هفت چاکرا اصلی وجود دارد که هرکدام از این چاکراها سنگهای مختلفی دارند. اگر می خواهید انرژی چی (chi) خود را به هم بزنید و اجازه دهید نور از روی چاکراهای شما عبور کند ، گارنت یک سنگ بی نظیر برای این کار است. یوگی های باستان معتقد بودند که اگر چاکرا مولودارا مسدود شود ، ممکن است در اندام های تناسلی ، پروستات ، مقعد ، کلیه ها ، دستگاه گوارش پایین و غدد فوق کلیوی (به عنوان مثال ، خستگی مزمن ، بی خوابی ، اختلال عملکرد جنسی ، اختلال در عملکرد روده و مشکلات وزن) مشکلاتی ایجاد شود.

اعتقاد این است که اگر انسداد در امتداد خط انرژی چاکراها رخ دهد ، چندین اختلال جسمی ، روحی ، روانی و عاطفی می تواند ایجاد شود. این سنگ برای تمام جنسیت ها قابل استفاده است ، گارنت می تواند شما را به شخصی قوی ، خلاق ، پرشور تبدیل کند که همیشه می خواستید، باشید. به عنوان مثال، بستن چاكراهاي جنسي از بيم انرژي جنسي ممكن است تمام ناحية پايين شكم را مسدود كرده و همهْ فعاليتهاي طبيعي آن را كند نمايد. این سنگ زیبا همچنین روی چاکرای حفره ای که پایه و اساس تمام خلاقیت ها و حتی خود جنسی ما است ، به خوبی کار می کند. یوگی های باستان معتقد بودند که هفت چاکرای (سانسکریت به معنای “چرخ های نور”) پایه انرژی تمام مواد هستند. این تشعشعات، بدن فیزیکی را مثل لایه ای محافظ در بر میگیرد از ورود میکروبهای بیماری زا و مواد زیان آور به بدن جلوگیری میکنند و همزمان جریان پایداری از انرژی حیاتی را به اطراف ساطع میکنند. این سنگ قیمتی ، سنگی است که می خواهد جریان خون ، ضربان قلب و متابولیسم بدن شما را در حد توانایی خود حفظ و بهبود ببخشد. وقتی تمرین پاکسازی هر چاکرا را انجام می دهیم سبب می شود که آن چاکرا به تعادل برسد و فعال و موزون شود و در بهبود زندگی ما کمک کند.

بنابراین باید نسبت به اینکه چه جور شخصیتی دارید جهت چاکرا رو برای بهبود نقاط ضعفتون تنظیم کنید. برای ایجاد تعادل باید انرژی رو به طور متناسب در بدن پخش کرد. در برخی از افراد جهت عمومی گردش انرژی به سمت بالا (شکل ۱) هست و شخص بیش از حد به جهان و افراد خوش بین میشه و هر چند تا حدودی این حالت خوب هست ولی بعدا ممکنه خیلی راحت فریب افراد رو بخوره. برخی هم جهت عمومی گردش انرژی چاکراهاشون به سمت پایین (شکل ۲) هست و معمولا افراد به شدت عیب جو و خودخواه هستن و در اوقات خوشحالی شون از اون طرف میفتن و افراد پرعطوفتی میشن. این سنگ همچنین نمایانگر شکل گیری احساسات می باشد. این رنگ روی بیماریهای گرفتگی گلو و ناراحتیهای عصبی تأثیرگذار است. چاکرای گلو یا حلق – ویشودها ( Throat Chakra- Vishuddha – Vishuddhi ) که پائین و پشت مهره گردن، بین گودی گلو و حنجره قرار گرفته است ، طیف رنگی مربوط به این چاکرا آبی است که آبی نشانه ی جاودانگی، اخلاص و الهام است ، این رنگ روی بیماریهای گرفتگی گلو و ناراحتیهای عصبی تأثیرگذار است. با قرار دادن گارنت روی میز کار یا پوشیدن آن به عنوان بخشی از لباس خود ، می توانید پرورش دهنده خالق درونی خود باشید.

به کمک این تمرین ها می توانید چاکرای خود را به سمت سلامتی هدایت نمایید. اگر حس می کنید که یک یا چند چاکرای بدن شما غیرفعال شده اند، می توانید با انجام تمرینات ساده به فعال سازی آنها کمک نمایید. گارنت که سنگی قدرتمند برای افزایش میل جنسی است ، از روشن کردن آتش در جسم شما ، آوردن یک انرژی گسترده و کمک به شما برای داشتن احساس آمادگی برای درخواست آنچه می خواهید ، دریغ نمی کند. ممکن است باعث شود تغذیه خانواده مختل شود و دچار مشکلات روحی شوند. پرکاری چاکرا: باعث می شود فرد سلطه جو، خودمحور و مادی گرا شود. این امر باعث می شود تا غریزه زنده ماندن در شما افزایش یابد و اطمینان حاصل شود که مهم نیست که چه مشکلی برای شما به وجود می آید زیرا در بهترین حالت، همیشه توانایی مدیریت آن را خواهید داشت. انرژی بیو شیمیایی بدن که از گرمای آزاد شده از واکنشهای شیمیایی بواسطه غذاهایی که میخوریم تماما بوجود می آید . گارنت یک جواهر رایج است که زنان و مردان به عنوان ابزاری برای افزایش جذابیت و میل جنسی از آن استفاده می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید