پیشگیری از ایجاد موخوره با چند ترفند ساده

علاوه بر این، اگر شما یا کسی از خانوادهتان از شوره مو رنج میبرد، سرکه سیب میتواند جایگزینی عالی برای محصولات درمانی شیمیایی باشد که هم برای محیط زیست مضر است و هم میتواند عوارضجانبی در بر داشته باشد. اگر موهایتان ضخیم، مجعد یا فر است، نسبت سرکه سیب به آب گرم باید یک به سه باشد.همچنین می توانید رایحه محبوبتان را به این فرمول اضافه کنید تا بوی سرکه سیب اذیتتان نکند. بهترین راهحل برای درمان موخوره این است که هر از گاهی نوک موهایتان را بزنید که موخوره ها از بین بروند.اما برای تهیه ماسک مو به سه قاشق غذاخوری روغن زیتون، دو قاشق غذا خوری سرکه سیب، سه قاشق غذاخوری عسل و دو قطره افشره خوراکی رزماری نیاز دارید. برای این کار به سه قاشق غذاخوری روغن زیتون، دو قاشق غذا خوری سرکه سیب، سه قاشق غذاخوری عسل و دو قطره افشره خوراکی رزماری نیاز دارید. عصارهی گیاه رزماری را به همراه مقداری آب حدود ۱۰ دقیقه بجوشانید. ماساژ میتواند همراه با روغن و ماسک مو باشد تا بیشتر باعث تحریک پوست سر و بهبود ضخامت مو شود. چه افرادی بیشتر مستعد موخوره هستند؟ برای درمان موخوره شامپو مخصوصی وجود ندارد و معمولا از شامپو های ملایم (روزانه / شامپو بچه) برای شستشوی مو های موخوره دار استفاده می شود.

هنگام شستشوی مو ها از آب خیلی گرم استفاده نکنید. هنگام شستوشوى موها از آب خیلى گرم استفاده نکنید. این مخلوط را مانند شامپو استفاده کنید و آن را روی موی سر گذاشته و پس از گذشت 30 دقیقه موهای خود را با آب گرم بشویید. پس از خروج از حمام در حالیکه موها هنوز مرطوب هستند به موهای دونم کرم های مو یا ماسک های ویژه موها زده شده و با شانه دندانه درشت شانه شوند. استفاده از تئ مو و سشوار به ساقه موهای ریش آسیب می زند. سرکه سیب فواید درمانی بسیار زیادی دارد که در زیر به برخی از آنها میپردازیم:پاک کننده فوق العاده مو : ترکیب سرکه سیب با جوش شیرین یک پاک کننده فوق العاده برای مو می باشد.روشن کننده طبیعی مو : سرکه سیب بدون از بین بردن روغن طبیعی مو، تمام آلودگی از جمله کثیفی و چربی را از بین می برد.از بین بردن گره مو : لطافتی به موهایتان می دهد که با استفاده از شانه یا برس براحتی بتوانید موهایتان را شانه بزنید.احیای مو : با روش هایی که جهت مراقبت از مو وجود دارد کم کم مو لطافت و نرمی خود را از دست می دهد و شما با استفاده از سرکه سیب می توانید آن را دوباره احیا نمایید.افزایش رطوبت مو : با بستن کوتیکول های مو در جذب بیشتر رطوبت کمک می کند.درمان خشکی و خارش پوست سر : سرکه سیب دارای خواص ضد باکتری و ضد قارچ بوده که این خواص در از بین بردن خشکی و خارش پوست شر بسیار موثر می باشد.جلوگیری از موخوره و شکنندگی مو : سرکه سیب با صاف کردن کوتیکول مو، از موخوره جلوگیری میکند.درمان شوره سر : خواص ضد قارچ موجود در سرکه سیب توانایی مو در مبارزه با شوره سر را افزایش داده و همچنین به دلیل خاصیت اسیدی که دارد سطح ph پوست سر را متعادل نموده و با بازگرداندن لایه محافظ سر از رشد قارچ جلوگیری می کند.از بین بردن حالت وز مو : ترکیب سرکه سیب با جوش شیرین در از بین بردن حالت وز مو بسیار موثر خواهند بود.ریزش مو : مناطقی از سر که دچار ریزش شده اند، سرکه سیب با تحریک آن مناطق سبب رویش مجدد مو می شود.

تمام ماسک های معرفی شده در مقاله (کراتینه طبیعی مو؛ معرفی ماسک مو های خانگی) برای درمان موخوره مفید هستند، زیرا این ماسک ها قدرت آب رسانی و تغذیه ای زیادی برای مو دارند که همان مواد مورد نیاز یک موی آسیب دیده مانند مو های موخوره دار است. این روش یک درمان موضعی است که در آن از روغن ها به صورت ماسک مو خانگی در ترکیب با مواد به خصوصی استفاده می کنیم تا بتوانیم مواد مغذی مورد نیاز موها و پوست کف سر را از طریق جذب مواد به آن ها برسانیم. ۵-ماسک روغن زیتون و سرکه سیب،عسل و رزماری :برای این کار به سه قاشق غذاخوری روغن زیتون، دو قاشق غذا خوری سرکه سیب، سه قاشق غذاخوری عسل و دو قطره افشره خوراکی رزماری نیاز دارید. ۱۶-ماسک روغن کرچک و رزماری:توسط روغن کرچک و رزماری ماسکی طبیعی به همین منظور بسازید. ۱۲-ماسک موز و عسل و شیر:با ماسک طبیعی موز و عسل، موخوره تان را کم کنید. آب شور دریا، باد و آفتاب به موها آسیب می زند بنابراین ساعات استفاده از آن را محدود نمایید. ۲-ماسک روغن زیتون،روغن بادام،روغن نارگیل یا ترکیبی از این روغن ها: پوست سرتان را با روغن ماساژ دهید،با قاعده ماساژ دادن مو باعث می شود رطوبت موهایتان حفظ شود.از روغن زیتون،روغن بادام،روغن نارگیل یا ترکیبی از این روغن ها را استفاده کنید.مقداری روغن بر روی مو ریخته و به آرامی ماساژ دهید،مدت یک ساعت بگذارید بر روی موها بماند سپس با شامپو موهایتان را بشویید.همچنین از روغن هایی مثل کرچک، تخم کتان، برزک هم می توانید استفاده کنید.

این آن را به محصولی بسیار عالی برای جلوگیری از عفونت پوست سر تبدیل می کند.همچنین با استفاده از سرکه سیب برای درمان فولیکول هایی که توسط باکتری بسته شده اند(که باعث ایجاد پوسته پوسته هایی در منافذ موها روی پوست سر می شود) می توانید از ریزش موهایتان جلوگیری کنید. سرکه سیب یک پاک کننده طبیعی و عالی برای موهاست، موهایتان را سالم نگه داشته،به آن درخششی سالم بخشیده، از ریزش مو جلوگیری کرده و حجم موهایتان را هم بیشتر می کند. ۱-ماسک تخم مرغ :زرده ی تخم مرغ را در ۳ قاشق سوپخوری روغن زیتون و یک قاشق سوپخوری عسل مخلوط کنید.به آرامی این ماسک را روی موهایتان ماساژ دهید به طوری که کل مو را در بر بگیرد.بگذارید به مدت یک ربع روی موهایتان بماند و آن را با شامپو ملایمی بشویید. 1. سس مایونز و ژل آلوئهورا را در یک کاسه با هم مخلوط کنید. فرمولاسیون سرکه سیب خودتان را درست بعد از شامپو کردن موها استفاده کنید، سپس موها را آب گرفته و وقتی می خواهید موهایتان را خشک کنید،دقت کنید که آنها را در حوله نپیچید.

دیدگاهتان را بنویسید