پیشگیری از پروستات + 13 راه حل برای جلوگیری از پروستات

پژوهشگران متعددی معتقدند که جینسنوسید میتواند مسیرهای مختلفی را در سیستم ایمنی بدن بیاید که قادر به کاهش التهابات هستند. بررسی های متعددی palmetto را با کاهش علائم BPH مرتبط کرده اند. برخی از عوامل خطر را نمی توان از بین برد یا کاهش داد. بررسیهای مختلف در این زمینه نشان داد که عصاره جینسینگ قرمز توان بهبود بخشیدن به وضعیت سلولهای اپیتلیالی یا همان بافت پوششی که ویروس آنفولانزا بر آنها اثر گذاشته است را دارد. پژوهشگران نوعی شیر غنی شده با جینسینگ را جهت تقویت عملکرد شناختی تهیه نمودهاند. کپسول پروستاویتال به حفظ سلامت پروستات کمک کرده و وضعیت سلامت جنسی آقایان را بهبود میبخشد و در نتیجه سیستم ادراری نیز به شکل بهتری میتواند عملکرد خود را انجام دهد. همچنین این گونه از جینسینگ قادر است التهاب عصبی را کاهش دهد و عملکرد مغز پس از آسیب نخاعی را بهبود بخشد. این رادیکالها با آزاد شدن خود میتوانند به سلولهای بدن، بخصوص سلولهای بافت پوست آسیب برسانند و باعث بروز چین و چروکهای پوستی و از بین رفتن جوانی و شادابی پوست انسان شوند. این تنها تحقیق و مطالعه انجام شده در این زمینه نیست.

تحقیقاتی در این زمینه انجام شده که نتایج آن در «Cochrane Library» به انتشار رسیده است و تمام اینها صحت این ادعا را مورد بررسی قرار داده و در نهایت تأیید کرده است. علاوه بر این موضوع، ریشه جینسینگ قادر است ترشح هورمون تستوسترون را در آقایان به طرز قابل توجهی تقویت کند. قطع کردن عرضه تستوسترون می تواند سبب مرگ یا رشد آهسته تر سلول های سرطانی شود. در کرایوتراپی سلولهای سرطانی بصورت موضعی و با سرمای زیاد نابود می شوند. تحقیقات تکمیلی در این زمینه همچنان ادامه دارد. در جینسینگ قرمز کرهای مقادیری از جینسنوسید وجود دارد که دارای خواص آنتی اکسیدان و ضد التهابی قدرتمندی است. رژیم شیمی درمانی، یا برنامه ی آن، معمولا شامل تعداد مشخصی چرخه می شود که در دوره های زمانی مشخصی انجام می شوند. نتیجه مطالعات انجام شده در این زمینه حاکی از آن است که مؤثرترین و ویژهترین خاصیت جینسینگ در پیشگیری از بروز سرطان کولورکتال یا همان سرطان روده بزرگ است. البته که نویسندگان این پژوهشها و مطالعات هشدار دادهاند که آن مطالعات و بررسیهای سیستماتیک انجام شده به یک نتیجه قطعی و قانعکننده در زمینه اثربخشی صد درصدی جینسینگ بر تقویت شناختی نرسیده است و جهت اثبات کامل این خواص باید بررسیها و مطالعات بیشتر و جامعتری انجام شود.

هر چند برای اثبات تأثیر این گیاه بر سطح انسولین و قند خون انسان باید تحقیقات و مطالعات بیشتری انجام شود، اما با نتایج به دست آمده تا به الان میتوان نتیجه گرفت که این گیاه تأثیر خود را بر سطح قند خون میگذارد. طی مطالعات دیگری که در زمینه اثربخشی جینسینگ قرمز برای درمان اختلال جنسی در آقایان انجام شده، مشخص شده است که تعداد آزمایشها و روشهای تجربی جهت اثبات فایده این گیاه در درمان اختلالات جنسی کافی نبوده و باید برای اثبات صد درصدی اثر جینسینگ بر هورمونهای مردانه و بافتهای تناسلی مطالعات و بررسیهای بیشتری انجام شود. علاوه بر اینها، آداپتوژنهای موجود در این ریشه گیاهی مفید قادر هستند سطح هورمونهای بدن را تغییر دهند و با این کار در کاهش و درمان استرس و اضطراب مزمن مؤثر باشند. جینسینگ میتواند این تواناییها را تحریککند. جلوگیری از بروز پیری یکی از مهمترین دغدغههای علم پزشکی است و وجود داشتن این خاصیت در ریشه گیاه جینسینگ باعث شده که این ماده مفید تبدیل به یک گیاه محبوب در سراسر جهان شود.

اما داشتن یک یا چندین عامل خطر، بدین معنی نیست که حتماً به بیماری مبتلا خواهیم شد. دانههای نخل ارهای یک درمان طبیعی شناخته شده است برای درمان بزرگی خوش خیم پروستات است. در نگهداری ادرار مشکل ایجاد می شود و مشکل حبس ادرار را به دنبال دارد : برای رفع این مشکل ممکن است که سوند گذاری انجام شود تا ادرار از مثانه خارج شود. اشاره کرد. مصرف گوجه فرنگی حفظ سلامت چشم ها، پوست، استخوان ها و دندان ها را به دنبال دارد. اگر علائم پروستات مانند درد در شکم یا کشاله ران یا ادرار دردناک یا دشوار را تجربه کردید، بلافاصله به پزشک مراجعه کنید. آخرین مرحله از بروز علائم و نشانه های آدنوکارسینومای پروستات، در صورت پیشرفت و گسترش تومورهای ایجاد شده به سایر بافت های بدن مانند مثانه، استخوان، ریه و … در حال حاضر تحقیقاتی در زمینه تأثیر جینسینگ بر دیگر سرطانها مانند سرطان ریه، سرطان پوست، سرطان کبد، سرطان پروستات و سرطان ریه در حال انجام است که نتایج آن میتواند برای مبتلایان به این بیماری بسیار امیدبخش باشد. جینسینگ در کاهش بیماری مزمن انسدادی ریه با نام اختصاری COPD که باعث التهاب راه هوایی فوقانی ریه میشود، تأثیر مهمی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید