پیشگیری و درمان عفونت پروستات در آقایان

همچنین می توانید از زردچوبه به عنوان یک چای آرامش بخش لذت ببرید. تخم های هندوانه را از آن جدا کرده، شستشو داده و درون قابلمه ای حاوی یک فنجان آب روی حرارت متوسط بجوشانید و آب مورد نظر را از صافی رد کرده و به روزش 3 الی4 بار به عنوان چای میل کنید . تحقیقات دانشمندان نشان داده است که اسفناج در پیشگیری از سرطانهای روده بزرگ ، معده ، پروستات ،حنجره و رحم موثر است . پروستات یکی از ارگان های بسیار مهم و ضروری در پیشبرد اعمال تولید مثلی آقایان پس از سن بلوغ است. خطر ابتلا به این سرطان با افزایش سن به خصوص بعد از 50 سالگی بیشتر میشود. پروستات بخشی از سیستم تولید مثل در آقایان و غده ای کوچک و عضلانی است در اطراف لوله ادرار ، زیر مثانه و بین رکتون و پایه آلت تناسلی قرار دارد.یکی از کارهای پروستات اضافه کردن مایع به اسپرم است که باعث تسهیل حرکت اسپرم می شود.پروستات دارای دو مرحله اصلی رشد است.این غده در طول سال های نوجوانی کوچک است.سپس از سن 25 سالگی به بعد به آرامی بزرگ می شود.در اکثر مردان این رشد غده پروستات تا آخر عمر ادامه پیدا می کند.

شاید عجیب و حتی محال باشد که کسی کاربرد پروستات و علت سرطانی شدن آن را نداند اما با این حال برای درصد اندکی از کسانی که اطلاعاتی در خصوص این غده حیاتی بدن اقایان ندارند بازگو می کنیم. اگر پروستات شما خوشخیم است و در مراحل اولیه قرار دارد با استفاده از روشهای گیاهی میتوانید مشکل غده پروستات خود را رفع کنید. رژیم غذایی برای بزرگی پروستات شامل مواد غذایی مفید برای رفع مشکلات پروستات است. دوزهای 1500 میلی گرم کورکومینوئید یا تقریباً 1/2 قاشق چای خوری پودر ترمیک در روز ممکن است عوارض جانبی ایجاد کند. این ادویه همچنین ممکن است اثرات داروهایی مانند رزرپین را که برای درمان فشار خون بالا و ایندومتاسین ضد التهاب استفاده می شود ، کاهش دهد. این امر به ویژه در صورت مصرف داروهای رقیق کننده خون مانند وارفارین یا کلوپیدوگرل و داروهای مسکنی مانند آسپرین ، ایبوپروفن (ادویل ، ژلوفن و غیره) و یا ناپروکسن سدیم (الیو و غیره) از اهمیت ویژهای برخوردار است. جالب است که بدانید که ۲۰۰ سال پیش در ایالات متحده یک میوه سمی به شمار می رفته است! مقدار دقیقی برای میزان مصرف این خوراکی مشخص نشده، اما خوب است روزانه یک مشت مصرف شود.

به هیچ عنوان نباید یک هفته قبل از انجام آزمایش، معاینه پروستات انجام شود؛ زیرا موجب افزایش سطح PSA شده و در گرفتن جواب آزمایش تداخلاتی به وجود خواهد آمد. اگرچه زردچوبه ممکن است فواید زیادی داشته باشد ، اما هیچ شواهدی از استفاده از ادویه به عنوان گزینه درمانی مستقل حکایت ندارد. اگر نمی خواهید آن را به عنوان مکمل مصرف کنید ، می توانید از ادویه هنگام پخت و پز نیز استفاده کنید. ریشه های گیاه زردچوبه را می جوشانند ، خشک می کنند و سپس برای ایجاد این ادویه به یک قوام خوب آسیاب می شوند. سرطان کورکتال: بتاکاروتن موجود در گوجه فرنگی و همچنین فیبر موجود در میوه و سبزیجات یکی از عوامل جلوگیری از ایجاد سرطان روده بزرگ می باشد. اثربخشی Cernilton N برای درمان سندرم مزمن پروستات در 90 بیمار ارزیابی شد. در تحقیقات بسیاری ارتباط میان لیکوپن که در گوجه فرنگی وجود دارد و همچنین سرطان پروستات در مردان وجود دارد. آنچه که مسلم است ارتباط میان لیکوپن موجود در گوجه فرنگی و نقش ضد سرطانی آن در بدن انسان است و هنوز تحقیقات راجع به این ماده ادامه دارد.

ثابت شده است که این ادویه باعث کاهش شیوع سرطان و حتی جلوگیری از تومور سلولهای پیش سرطانی می شود. زردچوبه ممکن است انسداد مجاری صفراوی ، سنگ صفرا و سایر مشکلات دستگاه گوارش مانند زخم معده را تحریک کند. اگر از داروهای رقیق کننده خون استفاده می کنید باید از مصرف زردچوبه خودداری کنید ، زیرا ممکن است خطر خونریزی شما را افزایش دهد. آگاهی از پاسخ برخی پرسشها نظیر اینکه علائم سرطان پروستات چیست، چگونه میتوان آن را تشخیص داد، این سرطان از کجا میآید، عواملی که یک فرد را بیشتر در معرض آن قرار میدهند چیست، و چگونه میتوان از بروز آن پیشگیری کرد بهترین راهی است که بتوانید با آرامش خاطر و اطمینان میانسالی را پشت سر بگذارید. این پروتئین، مولکول گلیکوپروتئین نام دارد و نقش مهمی در عملکرد بخش های مختلف بدن، از جمله پاسخ ایمنی ایفا میکند. پیپرین موجود در فلفل به بدن شما کمک می کند تا کورکومین را به درستی جذب کند. یکی از این مطالعات نشان­دهنده آن بود که خوردن هویج میتواند تا ۲۶% خطر ابتلا به سرطان شکم در سالمندان را کاهش دهد.

دیدگاهتان را بنویسید