پیشگیری و درمان عفونت پروستات در آقایان

با این حال، بسیاری از کارشناسان باور ندارند که این اسیدها تاثیر چشمگیری بر سرطان پروستات داشته باشد. یک رژیم غذایی با چربی بالا میتواند خطر بسیاری از انواع سرطان را افزایش دهد و اسیدهای چرب امگا۶ در روغنهای گیاهی ممکن است رشد سلولهای سرطانی پروستات را تقویت کنند. سعی کنید برای پیشگیری از سرطان با تغذیه در افراد مسن با دستورالعملهای بالا پیش بروید و سلامتی خود را حفظ کنید. یک رژیم غذایی سالم برای بزرگ شدن پروستات چیزی فراتر از صرف غذاهای خوب است. هیچ روش خاصی به تنهایی برای پیشگیری از سرطان پروستات وجود ندارد اما روشهای طبیعی وجود دارند که میتوانند به شما کمک کنند. طب نوین برای درمان سرطان پروستات، شیمی درمانی و رادیوتراپی را کار آمد می دانند. برای تأثیرگذاری خوب باید در هر شبانهروز و هر 8 ساعت دمنوش گزنه را ( ساقه و برگ ) میل کنید؛ البته حتماً با پزشک طب سنتی در مورد این مقدار مصرف مشورت کنید.

مصرف روزانه سه فنجان از دمنوش شیرین بیان به کمک مثانه و غده پروستات آقایان میآید. یکی از کارهای پروستات کمک به کنترل ادرار، با وارد کردن فشار به قسمت ابتدایی پیشابراه است. یكی از كارهای پروستات كمك به كنترل ادرار، با وارد كردن فشار به قسمت ابتدایی پیشابراه است. برش پروستات از طریق پیشابراه (TUIP): لولهی نازکی که مجهز به دوربین و پروژکتور کوچکی در انتهاست، وارد پیشابراه میشود و پزشک چند برش در بافت پروستات ایجاد میکند تا مجرای ادرار بازتر شود و خروج ادرار با سهولت انجام شود. امان از شکر و کربوهیدرات اضافی! مواد غذایی فرآوری شده که شکر زیاد و فیبر کم دارند ارتباط مستقیمی با افزایش خطر ابتلا به بیماری سرطان در افراد سالمند دارند. گوجهها حاوی آنتی اکسیدانهای بسیار زیاد و قدرتمندی به نام لیکوپن هستند که این ماده باعث پیشگیری ابتلای فرد سالمند به سرطان میشود. زردچوبه حاوی موادی به نام کورکومین است که میتواند در کاهش خطر ابتلای افراد سالمند به سرطان، کمک موثری داشته باشد. طبیعیترین روشهای کاهش این خطر در صورتی که شخص دستورات پزشک را دنبال کند و واکنش آلرژیک نداشته باشد، ایمن است. حقیقتاً هرچه سیر و پیاز تندتر باشد، میزان مادهای که درون آن ضدسرطان است و از ابتلای افراد سالمند به سرطان پیشگیری میکند نیز بیشتر خواهد بود.

جامعه سرطان آمریکا برآورد که مردان مبتلا به سرطان پروستات شانس بقای ۹۹ درصدی پس از ۵ سال دارند. وی اظهار کرد که هرچند سن ابتلا به این عارضه معمولا بیش از 65 سال اعلام می شود، اما کمتر از نیم درصد مردان ایرانی کمتر از 40 سال هم به این بیماری مبتلا می شوند. بنابراین اگر افرادی در خانواده شما به این بیماری مبتلا هستتند، شما نیز در خطر هستید. اگر در حال حاضر ماهی نخورید، شاید بهتر باشد آن را به رژیم غذایی ضدسرطان خود بیافزایید. بریها هم خوشمزهاند و هم ضدسرطان. ورزش سالمندان هم باید در کنار این رژیم ضدسرطان قرار بگیرد. پس هرموقع که میل شما به سمت این میوههای خوشمزه و ضدسرطان کشید، از خوردنشان لذت ببرید. گوجههای فرآوری شده از جمله همه گوجههای کنسروی و رب گوجه حاوی ترکیبی به نام لیکوپن هستند. یک فنجان فلفل خرد شده حاوی 200 درصد از مصرف روزانه مورد نیاز ویتامین C است.

گریپ فروت، هندوانه و زرد الوها نیز حاوی لیکوپن هستند. لیکوپن نیز هیچ گونه عوارض جانبی قابل توجهی ندارد و کاملا مطمئن است. اگرچه این روش درمانی در کنترل رشد سلولهای سرطانی موثر است اما به علت از دست دادن تستوسترون در بدن، بدون عوارض جانبی هم نیست. پروسکار (فیناستراید) و آوودارت (دوتاستراید) جز داروهای این دسته بندی قرار می گیرند که از عوارض جانبی همچون مشکلات نعوظ، کاهش میل جنسی و کاهش حجم مایع منی برخوردار هستند البته این علائم به صورت خفیف پدیدار می شوند ودر صورت قطع مصرف دارو پایان می پذیرند. ذکر یک نکته مهم ضروری است که پس از انجام عمل جماع ، مردان بایستی بلافاصله کمی به پهلوی راست دراز بکشند و پس از آن نسبت به ادرار کردن برخیزند. وقتی شخصی گوشت ماهیجه مثل گوشت گوساله، گاو و بوقلمون را در حرارتهای بالا میپزد ، گوشت ممکن است مواد شیمیایی را ایجاد کند که موجب تغییراتی در DNA شده که منجر به افزایش خطر سرطان میشود. فقط برخی از مواد غذایی مانند گوشت حیوانات که چربی زیاد و پروتئین دارند، میتوانند باعث تولید این ماده غذایی خطرناک و مضر در دمای بسیار بالا شوند. اما در کل تعداد دفعات استفاده از شیر و لبنیات را بهتر است که کم کنید.

دیدگاهتان را بنویسید