چاکراها؛ مراکز انرژی بدن انسان

وشکل گل چاکرا که یک نیلوفر ابی بنفش رنگ هزار پر هست. و فهمیدیم که اسم این مراکز چاکرا هست . این سنگ به صورت ابتدایی در آمریکا به ویژه ساحل اوراگون یافت می شود. اگر در طول هرگونه فعالیت بدنی به استقامت بیشتری احتیاج دارید و روی بیدار شدن چاکرای ریشه خود از طریق تمرینات کار می کنید، سنگ خون یک انتخاب عالی است. اعضای وابسته به چاکرای دوم شامل: کلیهها، مثانهها، اسپرمها، مایعات بدن، شکل آن مانند تصویر گل نیلوفر شش پر است. عضو وابسته به این چاکرا شامل: استخوانها، دندانها، ناخن، پا، روده، مقعد و پروستات است. ویکی هاو: انرژی این چاکرا بهت اجازه میده تا تجربه ای شگفت انگیز از یکپارچگی با جهان هستی و تمام انسان ها داشته باشی. اگه با ما همراه بوده باشید با مراکز انرژی بدن آشنا شدید . این سنگ با نام آمبر نیز شناخته میشود. تأثیراتی که این چاکرا بر بدن میگذارد شامل: امنیت، بقا، ایمان، ارتباط ، پول، خانه. این چاکرا با غده پانکراس در ارتباط است. که در امتداد ستون فقرات قرار دارد و رنگ آن قرمز است و این چاکرا انرژی حیات و پراناها را به سمت خود جذب می کند و انسان را بر روی زمین محکم و استوار نگاه می دارد و این چاکرا به مادر زمین وصل می باشد و از آن قدرت و نیرو می گیرد.

چاکرا تاجی در بالای نردبان چاکرا است و گفته می شود جایی است که آگاهی فرد با حالت بالاتر یا آگاهی جهانی روبرو می شود. چاکرای قلب (آناهاتا) در وسط قفسه سینه، بالای جناغ قرار دارد و با عشق، پذیرش، شفقت و صداقت همراه است. بالاخره رسیدیدم به چاکرای تاج، راجع بهش توضیح میدی؟ نفس های عمیق جان بخشی بکشید و به درون بدهید. این تمرین را حداقل به مدت یک هفته انجام دهید و تا متوجه دستیابی به قابلیت های عجیب بدن خود شوید. تمرینات مربوط به چاکرای خود را مجدد انجام دهید به ظوری که لبریز از تمرین شوید: چگونه می توان مرکز انرژی خودمان را شفا دهیم و قدرت کامل نیروی زندگی خودمان را رها کنیم. تنفس در وضعیت مثبت، انرژی را پاک می کند. توانائی و قدرت های حاصل از فعال شدن انرژی چاکراها ، کرامت یا سیدهی(sidhi) نامیده می شود و به معنای قدرت های روحی است . و برای این کار ، باید بدانید چاکراها در واقع چه می کنند و برخی از کارهایی که می توانید برای مراقبت از آنها انجام دهید چیست. جایگاه این چاکرا پایین و پشت مهره گردن، بین گودی گلو و حنجره است. غدة تیروئید، گردن، گلو، گوشها و بخش فوقانی سیستم تنفسی را تحت نظارت دارد.

سیستم انرژی (چاکراهای) حیوانات را می توان مثلثی دید که از چاکرای ریشه در پایه دم ، تا شبکه خورشیدی قفسه سینه ، تا چاکرای تاج شروع می شود. سیستم چاکرا اولین بار در هند و در قرون وسطی ایجاد شد. کاوینگتون میگوید: «روغنهای ضروری چاکراها را تقویت میکنند، به این معنی که هدایای مثبت را به جلو میآورند و به ایجاد تعادل در جنبههای سایه کمک میکنند. از دید این افراد بحث های معنوی خسته کننده و وقت گیر است. رز کوارتز اغلب “سنگ قلب” نامیده می شود، زیرا انرژی محبت کننده قلب را در کل هاله شما تحریک می کند. این رنگین کمان از ذرات انرژی تشکیل شده که با فرکانس های متفاوت نوسان پيدا می کنند و نور رنگی ایجاد می کنند. چاکرا های اصلی، اعضای حیاتی کالبد فیزیکی را کنترل می کنند و به آنها انرژی می بخشند. در خلق و خویمان تعادل ایجاد شده و خوش خلق تر می شویم. جهت چرخش این چاکرا در مردان در جهت عقربههای ساعت و در خانمها برعکس است؛ عطر سودمند برای فعالسازی این چاکرا، درخت سدر و درخت میخک است.

این رنگ قدرت ارتباطی، دفع خشم و کنترل بر خویشتن را متعادل می کند و مسائل مربوط به هضم غذا و گردش خون را منظم می سازد. چاکرای سالم فرق سر: متوجه می شوید که تمام موجودات در کائنات به نحوی به یکدیگر مرتبط هستند. اصطلاح چاکرا از کلمه سانسکریت به معنای “چرخ” گرفته شده است و در سنت یوگا، در محافل مدیتیشن و در طب آیورودا استفاده می شود. عطری که میتوان برای پاکسازی این چاکرا استفاده نمود، اسطوخودوس است. همچنین این چاکرا ارتباط مادر با شخص را منعکس میکند و با احساس شخص در رابطه با بودنش بر روی زمین در ارتباط است. این چاکرا با غده تیموس ارتباط دارد. شکل این چاکرا گل نیلوفر دوازده پر است؛ تاثیرات چاکرای قلب شامل: احساس عشق و ارتباط با مردم است. به همین دلیل از چندرنگ ب عنوان نماد چاکرای هفتم استفاده میشود. به همین خاطر از این سنگ در صنعت جواهرسازی زیاد استفاده میشود. گرچه در این مورد استثنا نیز وجود دارد؛ اما بهطور قاطع میتوان گفت که در اکثر مواقع این قانون ساده جوابگو میباشد. چــــی که ترکیبی از دو قطب نیرو یعنی یین (yin) و یانگ (yang) میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید