چگونه از موخوره جلوگیری کنیم؟

روغن بادام، یکی از روغن های مغذی و تاثیرگذار در سلامت موها است. شامپو مغذی کراتینه اریکه، محصولی فاقد سولفات می باشد. این شامپو از برند اریکه می تواند باعث حفظ سلامت و استحکام مو شود و برای پوست سر حساس محصولی ایده آل می باشد. براساس گزارش آکادمی پوست آمریکا (AAD)، استفاده از وازلین بر روی پوست موجب درمان خشکی، افزایش استحکام پوست و ناخنها و حفظ رطوبت پوست میشود. شامپو تقویت کننده فولیکا به حفظ آب میان بافتی و در نتیجه استحکام موهای شما کمک کرده و از موها در مقابل اشعه ماورا بنفش و آلودگی هوا محافظت می کند. خواص آنتی باکتری و ضد قارچ روغن کرچک از موها در برابر عفونتهای فولیکولیت، شوره سر و پوست سر محافظت خواهد کرد. همچنین سبب ترمیم و تقویت موهای آسیب دیده و تقویت رشد موی سر شده و شوره سر را برطرف میکند. شامپو گیاهی آسارا به دلیل داشتن عصاره طبیعی گیاهانی همچون سدر، رزماری، حنا، بابونه و کتیرا نقش مهمی در سلامت مو داشته و در جلوگیری از ریزش مو، تقویت پیاز مو و برطرف کردن موخوره و شوره سر تاثیرات شگفت انگیزی دارد. سدر: عصاره سدر به دلیل داشتن فلاونوییدها (رنگدانههای گیاهی) و تانَنها (جوهر مخصوصی است که از گیاهان مختلف گرفته میشود) نقش موثری در تنظیم چربی پوست و متعادل نمودن آن دارد و علاوه بر آن با بستن منافذ پوست سر و کاهش تبخیر آب، نقش به سزایی در حفظ رطوبت پوست سر، از بین بردن شوره سر، تقویت پوست و کاهش ریزش مو دارد.

معمولا افرادی که موهای خشک دارند بیشتر دچار موخوره میشوند و باید با تقویت کردن و حفظ رطوبت و چربی مو با استفاده از روغن های مختلف جلوی ابتلا به موخوره را بگیرند. افرادی که موهای چربی دارند با استفاده از روغن زیتون، موهای آنها چربتر خواهد شد. این محصول برای افرادی که موهایشان آسیب دیده و یک شامپو خوب برای تقویت، رفع موخوره و شکنندگی موهایشان می خواهند بسیار مناسب است. آرژنین: جریان خون مویرگی را افزایش داده، ضخامت موها را افزایش داده و از موها در برابر آسیب ها محافظت می کند. شامپو فولیکا برای تقویت موهای تضعیف شده در اثر رنگ موهای شیمیایی عالی عمل و از آن ها محافظت می کند. موخوره ظاهر نامناسبی را برای موها ایجاد می کند و در صورت بروز آن افراد به دنبال روش هایی برای رهایی از این مشکل خواهند بود. سپس کف حاصل شده را بعد از گذشت 2 الی 3 از روی مو آبکشی کرده و در صورت نیاز این عمل را تکرار کنید. ابتدا موهایتان را مرطوب کرده و مقداری از شامپو را به مو آغشته و به آرامی روی آن ها ماساژ دهید تا کف مورد نظر حاصل شود.

حداقل هفته ای یک بار باید این کار را انجام دهید.روغن نارگیل یک مرطوب کننده طبیعی است که به جلوگیری از ریزش مو کمک می کند. البته باید به این نکته توجه داشته باشید که این ماسک نباید به ریشه مو برخورد کند. در این روش مراقبت از مو توصیه میشود هر دو تا سه هفته یکبار بهجای نرمکنندهی مو باید از یک ماسک موی مغذی استفاده شود. ترجیحاً هر شش هفته یکبار موهای خود را کوتاه کنید. ممکن است موهای شما به هر دلیلی آسیب ببیند و یا کراتین موجود در آن کم باشد، افراد می توانند با استفاده از محصولات مراقبتی مو حاوی کراتین میتوانید آن را تقویت کنید. با مقدار کم شروع کنید و به مرور بهش اضافه کنید . با مقدار کم شروع کنید و به مرور بهش اضافه کنید. پس از تمیز شدن پوست سر، مقدار کافی از شامپو متناسب با حجم موها را روی سر مالیده و بگذارید شامپو ۵ دقیقه روی سر بماند. توجه: انواع سه گانه شامپو از نظر قدرت شویندگی و خواص تقویت کننده گیاهی هیچ فرقی با هم نداشته و تفاوت آنها در مقدار نرم کنندگی میباشد. محصولات شوینده گیاهی آسارا علاوه بر طبیعی بودن و خواص تقویت کننده گیاهی از توان شویندگی مناسب نیز برخوردار است.

می توان گفت کراتین پروتئینی می باشد که تارهای موی ما از آن ساخته شده است. برای آشنایی با تمام خواص روغن نارگیل برای مو، در ادامه با ما همراه باشید. در ادامه با سالم بازار برای معرفی شامپو گیاهی آسارا همراه باشید. شامپو گیاهی آسارا با استفاده از عصاره گیاهان دارویی و شفا بخش و فرمولاسیون متخصصین طب سنتی و بهره گیری از تجارب پزشکان و اساتید با تجربه تهیه شده است. کتیرا همچنین حاوی گلیسیرین بوده و با رطوبت رسانی عمیق به موهای آسیب دیده، از آن محافظت کرده و به موها استحکام، شادابی و لطافت میبخشد. همان طور که می دانید پروتئین مو، کراتین نام دارد که وظیفه محافظت از مو را بر عهده خواهد داشت. برخی از مزایای استفاده از شامپو فاقد سولفات و کراتینه اریکه شامل درمان موخوره، درمان خشکی مو، محافظت از مو در برابر آلودگیها و اشعههای نور خورشید، درمان وزی مو، ترمیم موهای سوخته، رفع کدری مو، ضخیم تر شدن رشتههای مو، درخشان و براق کردن موها می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید