کشتی در خون من است/ در المپیک پاریس کشتی می‌گیرم

به گزارش مجله خبری نگار/ایران ورزشی: بدون شک، بهترین کشتی‌گیر نوجوان ایران در مسابقات قهرمانی جهان، ابراهیم الهی کشتی‌گیر وزن ۶۰ کیلوگرم بود. او با غلبه بر حریفان قدر خود توانست تنها طلایی ایران باشد. تیمی که سال گذشته سه طلا گرفته بود، امسال تنها به دلاوری این کشتی‌گیر نوجوان دل بست تا بدون طلا به ایران برنگردد. حالا ابراهیم الهی برای تیم ملی بزرگسالان کری می‌خواند و برای رسیدن به دوبنده تیم ملی در المپیک پاریس برای رحمان عموزاد خط و نشان می‌کشد: «برای رسیدن به المپیک پاریس برنامه دارم و می‌خواهم به هر شکل ممکن به ترکیب تیم در این بازی‌ها برسم.» این کری‌خوانی یعنی یک رقابت سخت در ترکیب تیم سال آینده تیم ملی شکل می‌گیرد.

چند سال سختی کشیده بودم و باید مزد زحماتم رو می‌گرفتم. از ۸ سالگی و در تنکابن کشتی را شروع کردم و امیدوارم که بتوانم مثل قهرمانان بنام مازندران باشم. برای رسیدن به تیم ملی ا هم تلاش کردم، اما با یک اشتباه در انتخابی سوم شدم و از ترکیب قهرمانی آسیا جا ماندم. برای جهانی ایتالیا هم تمام تلاشم را کردم و توانستم به تیم برسم. در این مدت هم تمرینات زیادی نداشتیم، اما تمام تلاشم رسیدن به تیم ملی بود.

روسیه نبود، اما مسابقات سطحش بالا بود

سطح مسابقات خیلی بالا بود. با وجودی که روسیه در این دوره از مسابقات نوجوانان جهان غیبت داشت، اما مسابقات کیفیت خوبی داشت. تیم خوبی هم داشتیم هر چند که فکر می‌کنم تیم سال گذشته بسیار بهتر بود. من سال گذشته هم در کنار تیم بودم، اما برای جهانی انتخاب نشد، اما امسال هم مربیان تیم ملی بخصوص آقای ترکان و آقا محسن خیلی برای این تیم زحمت کشیدند و فکر می‌کنم کمی بدشانسی باعث شد تا تیم نتیجه نگیرد.

کشتی به من ارث رسید

کشتی در خون من است. از پدربزرگ و پدرم به من ارث رسیده و باید روزی به طلای المپیک برسم و فکر می‌کنم آن روز هم خیلی دور نیست. هدفم رسیدن به طلای جهان و المپیک است و این مسابقات پلی برای این کار مهم است. قرار نیست سرنوشتی که برای دیگران رخ داده برای من هم تکرار شود. وقفه در کشتی من به وجود نمی‌آید.

هند سخت‌ترین حریفم بود

حریف هندی که در نیمه نهایی شکستش دادم بهترین و سخت‌ترین رقیبم بود. وقتی شکستش دادم فهمیدم که دیگر مدال طلای جهان مسجل شده است. حریف قرقیزستانی هم ابتدا خیلی جلو افتاد، اما با دو تا چلنج بموقع توانستم که به مسابقه برگردم و برنده این مسابقه باشم. داوران یک بار یک چهار امتیازی به حریف دادند که بعد از اعتراض ما شد دو امتیاز و یک صحنه هم حریف را خاک کردم که ابتدا داور نداد، اما بعد از اعتراض دو امتیازم برگشت.

از سرنوشت قبلی‌ها درس می‌گیرم

شنیدم خیلی از قهرمانان نوجوانان جهان نتوانستند در بزرگسالان بدرخشند، اما من خیلی زود می‌خواهم به بزرگسالان برسم. می‌خواهم از اولین اردوی جوانان در تمرینات حضور داشته باشم. نباید در روند حرکتی من وقفه ایجاد شود. از مسابقه دادن با هیچ کس هم نمی‌ترسم و برای رسیدن به طلای قهرمانی جهان و المپیک با تمام وجود تلاش می‌کنم.

برای طلای المپیک هم وزن کم نمی‌کنم

برای مسابقات نوجوانان جهان در ایتالیا ۶۲ کیلوگرم وزن داشتم که در وزن ۶۰ کیلوگرم مسابقه دادم. وزن کم نکردم و از این پس هم نمی‌خواهم کم کنم. دوره حضورم در تیم نوجوانان تمام شده و باید به تیم جوانان بروم که هدفم رسیدن به تیم ملی بزرگسالان است و می‌خواهم از این پس در وزن ۶۵ کیلوگرم کشتی بگیرم. شاید خیلی‌ها فکر کنند که رسیدن به دوبنده بزرگسالان راحت‌تر باشد، اما من تصمیم ندارم حتی برای طلای المپیک هم وزن کم کنم.

سال بعد رحمان را می‌گیرم

برای رسیدن به المپیک نمی‌خواهم منتظر المپیک‌های بعدی باشم؛ در همین المپیک پاریس باید به ترکیب تیم ملی برسم. شاید سال آینده همین موقع شنیدید که یک نوجوان، رحمان عموزاد را شکست داد. الان نفر اول تیم ملی برای جهانی بزرگسالان رحمان عموزاد است و می‌خواهم سال آینده با او مسابقه بدهم.

می‌خواهم در ۱۹ سالگی قهرمان المپیک شوم

خیلی‌ها بودند که با ۱۹ یا ۲۰ سال سن قهرمان المپیک شدند و حالا چرا من در ۱۹ سالگی طلای المپیک را نگیرم؟ از هیچ تلاشی دست بر نمی‌دارم و باید در المپیک ۲۰۲۴ پاریس در ترکیب تیم ملی باشم و برای رسیدن به مدال تلاش کنم. دو سال زمان دارم و در این دو سال باید تمام تلاشم را بکنم. پدر و مادر و مربی‌ام خیلی برای من زحمت کشیدند و نباید این زحمات از بین برود.

دیدگاهتان را بنویسید